Verpetveien 56 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 885 000 | 2 079 000 | 0 | 0 | 0 | 1 606 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 1 401 000 | 1 447 000 | 1 631 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 885 000 | 2 079 000 | 1 401 000 | 1 447 000 | 1 631 000 | 1 606 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 167 000 | 178 000 | 193 000 | 179 000 | 163 000 | 157 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 161 000 | 96 000 | 132 000 | 255 000 | 117 000 | 839 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 328 000 | 274 000 | 325 000 | 434 000 | 280 000 | 996 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 557 000 | 1 805 000 | 1 076 000 | 1 013 000 | 1 351 000 | 610 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 107 000 | 107 000 | 84 000 | 69 000 | 70 000 | 43 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 107 000 | 107 000 | 84 000 | 69 000 | 70 000 | 43 000 |
|
|
| Netto finans | -107 000 | -107 000 | -84 000 | -69 000 | -70 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 450 000 | 1 698 000 | 992 000 | 945 000 | 1 282 000 | 568 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 319 000 | 374 000 | 218 000 | 208 000 | 377 000 | 159 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 131 000 | 1 325 000 | 774 000 | 737 000 | 905 000 | 408 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 131 000 | 1 325 000 | 774 000 | 737 000 | 905 000 | 408 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 900 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | -1 346 000 | 1 346 000 | 0 | 1 071 000 | 1 015 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -215 000 | -21 000 | 0 | -1 234 000 | -110 000 | 408 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 259 000 | 3 426 000 | 3 603 000 | 3 509 000 | 3 688 000 | 3 533 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 259 000 | 3 426 000 | 3 603 000 | 3 509 000 | 3 688 000 | 3 533 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 040 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 040 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 259 000 | 3 426 000 | 3 603 000 | 3 509 000 | 4 728 000 | 3 533 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 18 000 | 30 000 | 47 000 | 127 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 10 000 | 131 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 1 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 000 | 30 000 | 47 000 | 1 332 000 | 10 000 | 131 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 82 000 | 70 000 | 129 000 | 175 000 | 73 000 | 17 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 100 000 | 99 000 | 176 000 | 1 507 000 | 82 000 | 149 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 359 000 | 3 525 000 | 3 780 000 | 5 016 000 | 4 811 000 | 3 682 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 376 000 | 376 000 | 376 000 | 376 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 496 000 | 496 000 | 496 000 | 496 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -365 000 | -345 000 | -324 000 | 0 | 1 610 000 | 1 591 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -365 000 | -345 000 | -324 000 | 0 | 1 610 000 | 1 591 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 131 000 | 151 000 | 172 000 | 496 000 | 1 730 000 | 1 711 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 63 000 | 68 000 | 74 000 | 81 000 | 91 000 | 129 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 63 000 | 68 000 | 74 000 | 81 000 | 91 000 | 129 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 323 000 | 323 000 | 323 000 | 1 523 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 323 000 | 323 000 | 323 000 | 1 523 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 386 000 | 391 000 | 397 000 | 1 604 000 | 91 000 | 129 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 20 000 | 21 000 | 36 000 | 55 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 129 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 37 000 | 25 000 | 26 000 | 70 000 | 36 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 600 000 | 1 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 2 740 000 | 2 821 000 | 2 498 000 | 1 419 000 | 2 824 000 | 41 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 82 000 | 104 000 | 52 000 | 216 000 | 96 000 | 1 627 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 842 000 | 2 983 000 | 3 211 000 | 2 916 000 | 2 990 000 | 1 841 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 228 000 | 3 374 000 | 3 608 000 | 4 520 000 | 3 081 000 | 1 970 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 359 000 | 3 525 000 | 3 780 000 | 5 016 000 | 4 811 000 | 3 682 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 45,2% | 49,4% | 24,5% | 20,6% | 31,8% | |||
| Resultat av driften i % | 82,6% | 86,8% | 76,8% | 70,0% | 82,8% | 38,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 82,6% | 86,8% | 76,8% | 70,0% | 82,8% | 38,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1028,4% | 1051,4% | 297,0% | 84,9% | 74,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 802,1% | 820,4% | 231,7% | 66,2% | 52,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,5 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,5 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,9% | 4,3% | 4,6% | 9,9% | 36,0% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,9% | 7,3% | 12,3% | 34,3% | 106,1% | 106,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,4% | 8,6% | 9,1% | 2,8% | 33,9% | 15,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 6,3% | 6,3% | 6,3% | 1,7% | 2,6% | 1,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 24,6 | 22,3 | 21,0 | 9,1 | 1,8 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 84,6% | 84,6% | 84,9% | 58,1% | 62,1% | 50,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,5% | 11,1% | 10,5% | 32,0% | 1,9% | 3,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
