Verkstedveien 10 Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 242 049 000 | 233 720 000 | 197 465 000 | 122 330 000 | 107 050 000 | 112 986 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 32 000 | 23 000 | 32 000 | 124 000 | 0 | 115 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 242 081 000 | 233 742 000 | 197 497 000 | 122 454 000 | 107 050 000 | 113 101 000 |
|
|
| Varekostnad | 151 036 000 | 158 980 000 | 125 272 000 | 63 916 000 | 58 082 000 | 58 659 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 55 766 000 | 51 517 000 | 42 256 000 | 38 821 000 | 35 483 000 | 40 877 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 345 000 | 2 338 000 | 2 313 000 | 1 988 000 | 1 918 000 | 1 138 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 333 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 13 646 000 | 13 555 000 | 11 896 000 | 8 117 000 | 7 292 000 | 8 979 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 222 793 000 | 226 390 000 | 182 070 000 | 112 842 000 | 102 775 000 | 109 653 000 |
|
|
| Driftsresultat | 19 288 000 | 7 352 000 | 15 427 000 | 9 612 000 | 4 275 000 | 3 448 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 865 000 | 584 000 | 337 000 | 42 000 | 35 000 | 58 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 645 000 | 1 491 000 | 721 000 | 151 000 | 206 000 | 45 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 510 000 | 2 075 000 | 1 058 000 | 193 000 | 241 000 | 103 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 092 000 | 1 341 000 | 928 000 | 589 000 | 652 000 | 510 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 355 000 | 1 951 000 | 2 013 000 | 885 000 | 1 081 000 | 571 000 |
|
|
| Netto finans | -845 000 | 124 000 | -955 000 | -692 000 | -840 000 | -468 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 444 000 | 7 476 000 | 14 472 000 | 8 919 000 | 3 435 000 | 2 979 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 087 000 | 1 678 000 | 3 197 000 | 2 000 000 | 731 000 | 593 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 14 357 000 | 5 798 000 | 11 275 000 | 6 919 000 | 2 705 000 | 2 387 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 14 357 000 | 5 798 000 | 11 275 000 | 6 919 000 | 2 705 000 | 2 387 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 8 000 000 | 2 000 000 | 600 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 3 275 000 | 4 919 000 | 2 105 000 | 2 403 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 863 000 | 1 056 000 | 1 248 000 | 1 441 000 | 1 633 000 | 1 826 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 175 000 | 175 000 | 175 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 757 000 | 930 000 | 1 104 000 | 1 277 000 | 1 450 000 | 1 623 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 621 000 | 1 986 000 | 2 352 000 | 2 892 000 | 3 258 000 | 3 624 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 19 622 000 | 20 221 000 | 20 911 000 | 21 563 000 | 22 014 000 | 16 333 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 169 000 | 0 | 0 | 79 000 | 2 393 000 | 2 714 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 060 000 | 7 319 000 | 8 075 000 | 6 108 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 850 000 | 27 541 000 | 28 987 000 | 27 751 000 | 24 407 000 | 19 046 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 249 000 | 210 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 69 000 | 69 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 317 000 | 278 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 27 521 000 | 29 577 000 | 31 388 000 | 30 693 000 | 27 982 000 | 22 948 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 9 772 000 | 9 527 000 | 9 504 000 | 6 862 000 | 6 524 000 | 5 493 000 |
|
|
| Sum varelager | 9 772 000 | 9 527 000 | 9 504 000 | 6 862 000 | 6 524 000 | 5 493 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 398 000 | 31 835 000 | 37 083 000 | 20 987 000 | 16 835 000 | 13 528 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 933 000 | 1 885 000 | 520 000 | 824 000 | 520 000 | 1 654 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 331 000 | 33 719 000 | 37 603 000 | 21 811 000 | 17 355 000 | 15 182 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 34 040 000 | 22 336 000 | 16 305 000 | 14 662 000 | 2 987 000 | 5 847 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 75 144 000 | 65 582 000 | 63 412 000 | 43 335 000 | 26 865 000 | 26 523 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 102 665 000 | 95 159 000 | 94 801 000 | 74 028 000 | 54 847 000 | 49 471 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 23 864 000 | 23 456 000 | 22 658 000 | 19 383 000 | 14 465 000 | 12 358 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 864 000 | 23 456 000 | 22 658 000 | 19 383 000 | 14 465 000 | 12 368 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 964 000 | 23 556 000 | 22 758 000 | 19 483 000 | 14 565 000 | 12 468 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 857 000 | 2 094 000 | 867 000 | 1 676 000 | 1 664 000 | 1 673 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 857 000 | 2 094 000 | 867 000 | 1 676 000 | 1 664 000 | 1 673 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 366 000 | 16 733 000 | 20 684 000 | 22 702 000 | 19 908 000 | 15 752 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 223 000 | 18 827 000 | 21 551 000 | 24 378 000 | 21 572 000 | 17 425 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 126 000 | 330 000 | 0 | 68 000 | 0 | 0 |
|
|
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 366 000 | 16 733 000 | 20 684 000 | 22 702 000 | 19 908 000 | 15 752 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 530 000 | 23 705 000 | 9 856 000 | 7 358 000 | 5 751 000 | 4 907 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 324 000 | 355 000 | 3 855 000 | 1 988 000 | 477 000 | 999 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 982 000 | 4 220 000 | 4 524 000 | 4 018 000 | 3 710 000 | 4 251 000 |
|
|
| Utbytte | 13 950 000 | 5 000 000 | 8 000 000 | 2 000 000 | 600 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 567 000 | 19 166 000 | 24 257 000 | 14 735 000 | 8 173 000 | 9 421 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 479 000 | 52 776 000 | 50 492 000 | 30 167 000 | 18 711 000 | 19 578 000 |
|
|
| Sum gjeld | 78 702 000 | 71 603 000 | 72 043 000 | 54 545 000 | 40 283 000 | 37 003 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 102 665 000 | 95 159 000 | 94 801 000 | 74 028 000 | 54 847 000 | 49 471 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,0% | 9,9% | 19,5% | 15,2% | 8,7% | |||
| Resultat av driften i % | 8,0% | 3,1% | 7,8% | 7,8% | 4,0% | 3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,5 | 2,3 | 1,9 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 37,6% | 32,0% | 36,6% | 47,8% | 45,7% | 48,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,6% | 4,0% | 8,3% | 8,0% | 4,2% | 3,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 77,6% | 32,3% | 68,5% | 52,4% | 25,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 60,4% | 25,0% | 53,4% | 40,6% | 20,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,5 | 4,7 | 3,2 | 3,0 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,5 | 16,7 | 13,2 | 9,3 | 8,9 | 10,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 23,0 | 21,5 | 23,5 | 37,7 | 37,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,3% | 24,8% | 24,0% | 26,3% | 26,6% | 25,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,9% | 10,1% | 11,5% | 15,9% | 13,6% | 11,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 3,8% | 3,3% | 2,2% | 1,9% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 160,3% | 134,4% | 136,0% | 191,9% | 125,0% | 126,4% | ||
| Gjeldsgrad | 3,3 | 3,0 | 3,2 | 2,8 | 2,8 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,9% | 55,5% | 53,3% | 40,8% | 34,1% | 39,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,7% | 19,8% | 22,7% | 32,9% | 39,3% | 35,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 397 000 | 1 534 000 | 0 | 1 840 000 | 1 616 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
