Verkseier Furulundsvei 29 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 432 000 | 1 390 000 | 855 000 | 815 000 | 791 000 | 709 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 432 000 | 1 390 000 | 855 000 | 815 000 | 791 000 | 709 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 130 000 | 141 000 | 104 000 | 67 000 | 135 000 | 129 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 130 000 | 141 000 | 104 000 | 67 000 | 135 000 | 129 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 302 000 | 1 249 000 | 751 000 | 748 000 | 656 000 | 580 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 177 000 | 144 000 | 99 000 | 60 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 15 000 | 60 000 | 7 000 | 1 000 | 26 000 | 90 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 192 000 | 204 000 | 106 000 | 61 000 | 45 000 | 90 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | 191 000 | 204 000 | 106 000 | 61 000 | 43 000 | 75 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 494 000 | 1 453 000 | 856 000 | 808 000 | 700 000 | 655 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 329 000 | 320 000 | 188 000 | 178 000 | 154 000 | 144 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 165 000 | 1 133 000 | 668 000 | 630 000 | 546 000 | 511 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 165 000 | 1 133 000 | 668 000 | 630 000 | 546 000 | 511 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 165 000 | 1 133 000 | 668 000 | 630 000 | 547 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 511 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 543 000 | 1 952 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 2 414 000 | 649 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 957 000 | 2 601 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 696 000 | 10 340 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 | 7 739 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 82 000 |
|
|
| Andre fordringer | 38 000 | 51 000 | 11 000 | 46 000 | 52 000 | 1 230 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 2 194 000 | 1 369 000 | 1 318 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 000 | 51 000 | 2 205 000 | 1 415 000 | 1 370 000 | 1 312 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 23 000 | 231 000 | 178 000 | 61 000 | 190 000 | 392 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 61 000 | 282 000 | 2 383 000 | 1 476 000 | 1 560 000 | 1 704 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 757 000 | 10 622 000 | 10 122 000 | 9 215 000 | 9 299 000 | 9 443 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 8 400 000 | 8 400 000 | 8 400 000 | 8 400 000 | 8 400 000 | 8 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 765 000 | 765 000 | 765 000 | 765 000 | 765 000 | 766 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 765 000 | 765 000 | 765 000 | 765 000 | 765 000 | 766 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 165 000 | 9 165 000 | 9 165 000 | 9 165 000 | 9 165 000 | 9 166 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 98 000 | 4 000 | 94 000 | 50 000 | 134 000 | 127 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 494 000 | 1 453 000 | 856 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum kortsiktig gjeld | 1 592 000 | 1 457 000 | 957 000 | 50 000 | 134 000 | 277 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 592 000 | 1 457 000 | 957 000 | 50 000 | 134 000 | 277 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 757 000 | 10 622 000 | 10 122 000 | 9 215 000 | 9 299 000 | 9 443 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,0% | 14,0% | 8,9% | 8,7% | 7,5% | |||
| Resultat av driften i % | 90,9% | 89,9% | 87,8% | 91,8% | 82,9% | 81,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 104,3% | 104,5% | 100,2% | 99,3% | 88,6% | 94,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,3% | 15,9% | 9,3% | 8,8% | 7,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,7% | 12,4% | 7,3% | 6,9% | 6,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,2 | 2,5 | 29,5 | 11,6 | 6,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,2 | 2,5 | 29,5 | 11,6 | 6,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 85,2% | 86,3% | 90,5% | 99,5% | 98,6% | 97,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 640,0% | 659,4% | 1071,9% | 1124,5% | 1158,7% | 1292,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,8% | 13,7% | 9,5% | 0,5% | 1,4% | 2,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
