Verdipapirfondet Skagen Select 100
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 225 000 | 2 084 000 | 1 879 000 | 2 141 000 | 1 890 000 | 1 217 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 225 000 | 2 084 000 | 1 879 000 | 2 141 000 | 1 890 000 | 1 217 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 225 000 | -2 084 000 | -1 879 000 | -2 141 000 | -1 890 000 | -1 217 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 126 000 | 0 | 56 000 | 151 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 41 829 000 | 41 795 000 | 20 685 000 | 52 118 000 | 19 462 000 | 13 029 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 157 724 000 | 181 021 000 | 20 811 000 | 182 592 000 | 78 934 000 | 106 381 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 224 000 | 375 000 | 113 549 000 | 20 000 | 8 000 | 40 000 |
|
|
| Netto finans | 157 500 000 | 180 646 000 | -92 738 000 | 182 572 000 | 78 926 000 | 106 341 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 155 276 000 | 178 562 000 | -94 617 000 | 180 430 000 | 77 036 000 | 105 125 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 155 276 000 | 178 562 000 | -94 617 000 | 180 430 000 | 77 036 000 | 105 125 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 155 276 000 | 178 562 000 | -94 617 000 | 180 430 000 | 77 036 000 | 105 125 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 155 276 000 | -178 562 000 | 94 617 000 | -180 430 000 | -77 036 000 | -105 125 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 589 000 | 950 000 | 295 000 | 5 000 | 2 442 000 | 4 062 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 589 000 | 950 000 | 295 000 | 5 000 | 2 442 000 | 4 062 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 897 688 000 | 1 029 217 000 | 1 017 802 000 | 968 163 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 1 134 338 000 | 1 024 311 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 134 338 000 | 1 024 311 000 | 897 688 000 | 1 029 217 000 | 1 017 802 000 | 968 163 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 827 000 | 8 548 000 | 8 679 000 | 10 342 000 | 9 895 000 | 10 616 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 142 754 000 | 1 033 809 000 | 906 662 000 | 1 039 565 000 | 1 030 139 000 | 982 841 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 142 754 000 | 1 033 809 000 | 906 662 000 | 1 039 565 000 | 1 030 139 000 | 982 841 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 547 709 000 | 570 627 000 | 600 805 000 | 625 708 000 | 736 009 000 | 758 741 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | -934 000 | 20 879 000 | 45 002 000 | 58 068 000 | 119 051 000 | 122 137 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 546 775 000 | 591 506 000 | 645 807 000 | 683 776 000 | 855 060 000 | 880 878 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 594 010 000 | 438 734 000 | 260 173 000 | 354 789 000 | 174 359 000 | 97 323 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 594 010 000 | 438 734 000 | 260 173 000 | 354 789 000 | 174 359 000 | 97 323 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 140 785 000 | 1 030 240 000 | 905 980 000 | 1 038 565 000 | 1 029 419 000 | 978 202 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 969 000 | 3 569 000 | 682 000 | 999 000 | 719 000 | 4 639 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 969 000 | 3 569 000 | 682 000 | 999 000 | 719 000 | 4 639 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 969 000 | 3 569 000 | 682 000 | 999 000 | 719 000 | 4 639 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 142 754 000 | 1 033 809 000 | 906 662 000 | 1 039 565 000 | 1 030 139 000 | 982 841 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,3% | 18,4% | 1,9% | 17,4% | 7,7% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,3% | 18,4% | -9,7% | 17,4% | 7,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,3% | 18,4% | -9,7% | 17,4% | 7,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 580,4 | 289,7 | 1329,4 | 1040,6 | 1432,7 | 211,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 580,4 | 289,7 | 1329,4 | 1040,6 | 1432,7 | 211,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,5 | 2,4 | 12,7 | 10,4 | 13,8 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 99,8% | 99,7% | 99,9% | 99,9% | 99,9% | 99,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,3% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
