Venneslagården Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 828 000 | 1 860 000 | 2 152 000 | 1 832 000 | 1 823 000 | 1 814 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 828 000 | 1 860 000 | 2 152 000 | 1 832 000 | 1 823 000 | 1 814 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 46 000 | 62 000 | 49 000 | 51 000 | 42 000 | 46 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 018 000 | 969 000 | 992 000 | 833 000 | 810 000 | 918 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 064 000 | 1 031 000 | 1 041 000 | 884 000 | 852 000 | 964 000 |
|
|
| Driftsresultat | 764 000 | 829 000 | 1 111 000 | 948 000 | 971 000 | 850 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 34 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 6 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 34 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 6 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 46 000 | 69 000 | 93 000 | 107 000 | 127 000 | 145 000 |
|
|
| Netto finans | -12 000 | -65 000 | -90 000 | -106 000 | -121 000 | -143 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 752 000 | 764 000 | 1 021 000 | 842 000 | 850 000 | 707 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 752 000 | 764 000 | 1 021 000 | 842 000 | 850 000 | 707 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 752 000 | 764 000 | 1 021 000 | 842 000 | 850 000 | 707 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -752 000 | -764 000 | -1 021 000 | -842 000 | -850 000 | -707 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 | 30 220 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 41 000 | 102 000 | 26 000 | 145 000 | 165 000 | 35 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 41 000 | 102 000 | 26 000 | 145 000 | 165 000 | 35 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 988 000 | 772 000 | 832 000 | 609 000 | 404 000 | 291 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 029 000 | 875 000 | 858 000 | 754 000 | 569 000 | 327 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 31 249 000 | 31 095 000 | 31 078 000 | 30 974 000 | 30 789 000 | 30 547 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 587 000 | 13 834 000 | 13 070 000 | 12 049 000 | 11 207 000 | 10 357 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 14 587 000 | 13 834 000 | 13 070 000 | 12 049 000 | 11 207 000 | 10 357 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 590 000 | 13 837 000 | 13 073 000 | 12 052 000 | 11 210 000 | 10 360 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 601 000 | 17 228 000 | 17 923 000 | 18 889 000 | 19 532 000 | 20 157 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 16 601 000 | 17 228 000 | 17 923 000 | 18 889 000 | 19 532 000 | 20 157 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 881 000 | 1 508 000 | 2 203 000 | 3 169 000 | 3 812 000 | 4 437 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 54 000 | 19 000 | 18 000 | 17 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 000 | 10 000 | 64 000 | 16 000 | 32 000 | 15 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 58 000 | 29 000 | 82 000 | 33 000 | 47 000 | 30 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 659 000 | 17 257 000 | 18 005 000 | 18 922 000 | 19 579 000 | 20 187 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 31 249 000 | 31 095 000 | 31 078 000 | 30 974 000 | 30 789 000 | 30 547 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | 2,7% | 3,6% | 3,1% | 3,2% | |||
| Resultat av driften i % | 41,8% | 44,6% | 51,6% | 51,7% | 53,3% | 46,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 43,7% | 44,8% | 51,8% | 51,8% | 53,6% | 47,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,3% | 5,7% | 8,1% | 7,2% | 7,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,3% | 5,7% | 8,1% | 7,2% | 7,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 39,7 | 30,0 | 43,9 | 35,9 | 43,4 | 39,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 17,7 | 30,2 | 10,5 | 22,8 | 12,1 | 10,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 17,7 | 30,2 | 10,5 | 22,8 | 12,1 | 10,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 17,0 | 26,6 | 10,1 | 18,5 | 8,6 | 9,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,7% | 44,5% | 42,1% | 38,9% | 36,4% | 33,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 798,1% | 743,9% | 607,5% | 657,9% | 614,9% | 571,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,6 | 1,7 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,1% | 0,3% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 53,1% | 55,4% | 57,7% | 61,0% | 63,4% | 66,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
