Vennesla Blikkenslagerverksted AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 738 000 | 7 293 000 | 6 158 000 | 5 438 000 | 4 745 000 | 4 893 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 181 000 | 10 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 738 000 | 7 293 000 | 6 159 000 | 5 438 000 | 4 926 000 | 4 902 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 453 000 | 2 532 000 | 1 826 000 | 1 322 000 | 1 328 000 | 1 428 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 709 000 | 2 633 000 | 2 776 000 | 2 311 000 | 2 041 000 | 1 959 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 000 | 19 000 | 9 000 | 51 000 | 189 000 | 166 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 484 000 | 1 377 000 | 1 246 000 | 1 101 000 | 1 109 000 | 771 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 670 000 | 6 561 000 | 5 857 000 | 4 785 000 | 4 667 000 | 4 324 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 068 000 | 732 000 | 302 000 | 653 000 | 259 000 | 578 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 5 000 | 1 000 | 3 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 000 | 8 000 | 1 000 | 3 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 6 000 | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 073 000 | 737 000 | 303 000 | 655 000 | 263 000 | 586 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 235 000 | 153 000 | 65 000 | 161 000 | 57 000 | 135 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 839 000 | 584 000 | 238 000 | 494 000 | 206 000 | 450 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 839 000 | 584 000 | 238 000 | 494 000 | 206 000 | 450 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 75 000 | 50 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 439 000 | 584 000 | 198 000 | -506 000 | 131 000 | 400 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 41 000 | 65 000 | 49 000 | 7 000 | 192 000 | 418 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 41 000 | 65 000 | 49 000 | 7 000 | 192 000 | 418 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 41 000 | 65 000 | 49 000 | 7 000 | 192 000 | 418 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 29 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 29 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 879 000 | 1 091 000 | 465 000 | 552 000 | 842 000 | 925 000 |
|
|
| Andre fordringer | 241 000 | 83 000 | 114 000 | 32 000 | 113 000 | 120 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 119 000 | 1 174 000 | 579 000 | 585 000 | 955 000 | 1 045 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 466 000 | 2 030 000 | 1 952 000 | 1 476 000 | 1 676 000 | 919 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 585 000 | 3 232 000 | 2 559 000 | 2 089 000 | 2 659 000 | 1 993 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 626 000 | 3 297 000 | 2 607 000 | 2 096 000 | 2 850 000 | 2 412 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 128 000 | 1 689 000 | 1 105 000 | 907 000 | 1 413 000 | 1 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 128 000 | 1 689 000 | 1 105 000 | 907 000 | 1 413 000 | 1 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 428 000 | 1 989 000 | 1 405 000 | 1 207 000 | 1 713 000 | 1 582 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 998 000 | 373 000 | 440 000 | 92 000 | 220 000 | 49 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 235 000 | 153 000 | 65 000 | 161 000 | 57 000 | 135 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 697 000 | 502 000 | 338 000 | 265 000 | 291 000 | 177 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 75 000 | 50 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 268 000 | 280 000 | 359 000 | 372 000 | 495 000 | 419 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 198 000 | 1 308 000 | 1 202 000 | 890 000 | 1 138 000 | 830 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 198 000 | 1 308 000 | 1 202 000 | 890 000 | 1 138 000 | 830 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 626 000 | 3 297 000 | 2 607 000 | 2 096 000 | 2 850 000 | 2 412 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,1% | 25,1% | 12,9% | 26,5% | 10,0% | |||
| Resultat av driften i % | 11,0% | 10,0% | 4,9% | 12,0% | 5,3% | 11,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,5 | 2,6 | 2,2 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,3% | 65,3% | 70,3% | 75,7% | 72,0% | 70,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,0% | 10,1% | 4,9% | 12,1% | 5,4% | 12,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 48,6% | 43,4% | 23,2% | 44,9% | 16,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 38,0% | 34,4% | 18,2% | 33,8% | 12,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 2,8 | 2,2 | 2,4 | 2,4 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 2,5 | 2,1 | 2,3 | 2,3 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 2,4 | 2,1 | 2,3 | 2,3 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,5 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 90,4 | 65,2 | 47,2 | 47,4 | 49,2 | |||
| Lagertid i antall dager | 1,1 | 4,0 | 5,5 | 7,6 | 7,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,5% | 60,3% | 53,9% | 57,6% | 60,1% | 65,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 24,9% | 27,3% | 22,8% | 22,2% | 34,8% | 32,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 6871,4% | 4842,9% | 4285,7% | 5432,1% | 4013,8% | |||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 47,5% | 39,7% | 46,1% | 42,5% | 39,9% | 34,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 607 000 | 617 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
