Veløyveien 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 100 000 | 238 000 | 139 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 651 000 | 620 000 | 620 000 | 706 000 | 878 000 | 774 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 751 000 | 858 000 | 760 000 | 706 000 | 878 000 | 774 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 87 000 | 70 000 | 59 000 | 63 000 | 77 000 | 77 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 371 000 | 263 000 | 334 000 | 212 000 | 297 000 | 204 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 458 000 | 333 000 | 393 000 | 275 000 | 374 000 | 281 000 |
|
|
| Driftsresultat | 293 000 | 525 000 | 367 000 | 431 000 | 504 000 | 493 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 89 000 | 101 000 | 100 000 | 66 000 | 57 000 | 69 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 89 000 | 101 000 | 100 000 | 66 000 | 57 000 | 69 000 |
|
|
| Netto finans | -87 000 | -98 000 | -98 000 | -64 000 | -55 000 | -69 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 206 000 | 427 000 | 269 000 | 367 000 | 449 000 | 424 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 49 000 | 92 000 | 60 000 | 82 000 | 103 000 | 97 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 158 000 | 335 000 | 209 000 | 285 000 | 345 000 | 327 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 158 000 | 335 000 | 209 000 | 285 000 | 345 000 | 327 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 36 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 158 000 | 335 000 | 73 000 | 285 000 | 345 000 | 327 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 446 000 | 2 498 000 | 2 551 000 | 2 603 000 | 2 656 000 | 2 708 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 112 000 | 146 000 | 24 000 | 30 000 | 10 000 | 34 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 558 000 | 2 644 000 | 2 574 000 | 2 633 000 | 2 666 000 | 2 742 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 558 000 | 2 644 000 | 2 574 000 | 2 633 000 | 2 666 000 | 2 742 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 130 000 | 31 000 | 239 000 | 0 | 352 000 | 50 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 130 000 | 31 000 | 239 000 | 0 | 352 000 | 50 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 423 000 | 491 000 | 598 000 | 506 000 | 191 000 | 460 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 554 000 | 522 000 | 837 000 | 506 000 | 543 000 | 510 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 111 000 | 3 167 000 | 3 411 000 | 3 138 000 | 3 209 000 | 3 252 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 629 000 | 1 471 000 | 1 136 000 | 1 063 000 | 777 000 | 932 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 629 000 | 1 471 000 | 1 136 000 | 1 063 000 | 777 000 | 932 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 729 000 | 1 571 000 | 1 236 000 | 1 163 000 | 877 000 | 1 032 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 217 000 | 1 349 000 | 1 480 000 | 1 612 000 | 1 743 000 | 1 875 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 217 000 | 1 349 000 | 1 480 000 | 1 612 000 | 1 743 000 | 1 875 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 217 000 | 1 349 000 | 1 480 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 000 | 28 000 | 378 000 | 162 000 | 336 000 | 102 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 49 000 | 92 000 | 50 000 | 82 000 | 103 000 | 97 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 101 000 | 119 000 | 111 000 | 120 000 | 149 000 | 146 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 47 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 000 | 8 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 165 000 | 247 000 | 695 000 | 364 000 | 588 000 | 345 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 382 000 | 1 596 000 | 2 175 000 | 1 976 000 | 2 331 000 | 2 220 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 111 000 | 3 167 000 | 3 411 000 | 3 138 000 | 3 209 000 | 3 252 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,4% | 16,1% | 11,3% | 13,6% | 15,7% | |||
| Resultat av driften i % | 39,0% | 61,2% | 48,3% | 61,0% | 57,4% | 63,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 39,3% | 61,5% | 48,6% | 61,3% | 57,6% | 63,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,5% | 30,4% | 22,4% | 36,0% | 47,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,6% | 23,9% | 17,4% | 27,9% | 36,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 2,1 | 1,2 | 1,4 | 0,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 2,1 | 1,2 | 1,4 | 0,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 2,0 | 0,9 | 1,4 | 0,3 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,6% | 49,6% | 36,2% | 37,1% | 27,3% | 31,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 230,2% | 183,1% | 162,6% | 164,7% | 99,9% | 133,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,5% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 1,8 | 1,7 | 2,7 | 2,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,3% | 7,8% | 20,4% | 11,6% | 18,3% | 10,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 39,1% | 42,6% | 43,4% | 51,4% | 54,3% | 57,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
