Vektertjenesten Ålesund AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 549 000 | 8 824 000 | 9 233 000 | 4 014 000 | 2 762 000 | 2 818 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 2 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 549 000 | 8 826 000 | 9 238 000 | 4 014 000 | 2 762 000 | 2 818 000 |
|
|
| Varekostnad | 640 000 | 271 000 | 534 000 | 41 000 | 31 000 | 48 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 005 000 | 7 262 000 | 4 831 000 | 2 641 000 | 2 145 000 | 2 336 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 280 000 | 260 000 | 140 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 579 000 | 2 583 000 | 1 911 000 | 603 000 | 540 000 | 505 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 504 000 | 10 376 000 | 7 416 000 | 3 285 000 | 2 716 000 | 2 889 000 |
|
|
| Driftsresultat | 45 000 | -1 550 000 | 1 822 000 | 729 000 | 46 000 | -71 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 12 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 12 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | -5 000 | -11 000 | -3 000 | -1 000 | -1 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 40 000 | -1 562 000 | 1 819 000 | 729 000 | 45 000 | -73 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 400 000 | 55 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 40 000 | -1 562 000 | 1 420 000 | 673 000 | 45 000 | -73 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 40 000 | -1 562 000 | 1 420 000 | 673 000 | 45 000 | -73 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 40 000 | -1 562 000 | 1 220 000 | 674 000 | 45 000 | -73 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 750 000 | 962 000 | 992 000 | 22 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 750 000 | 962 000 | 992 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 67 000 | 185 000 | 276 000 | 96 000 | 15 000 | 24 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 67 000 | 185 000 | 276 000 | 96 000 | 15 000 | 24 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 816 000 | 1 147 000 | 1 268 000 | 118 000 | 37 000 | 46 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 259 000 | 600 000 | 614 000 | 862 000 | 312 000 | 256 000 |
|
|
| Andre fordringer | 68 000 | 67 000 | 139 000 | 31 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 328 000 | 667 000 | 753 000 | 893 000 | 318 000 | 262 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 372 000 | 242 000 | 1 981 000 | 333 000 | 165 000 | 115 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 699 000 | 909 000 | 2 734 000 | 1 226 000 | 483 000 | 378 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 515 000 | 2 055 000 | 4 002 000 | 1 344 000 | 520 000 | 424 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 135 000 | 94 000 | 1 657 000 | 437 000 | -237 000 | -281 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 135 000 | 94 000 | 1 657 000 | 437 000 | -237 000 | -281 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 235 000 | 194 000 | 1 757 000 | 537 000 | -137 000 | -181 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 446 000 | 381 000 | 245 000 | 76 000 | 228 000 | 103 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 400 000 | 55 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 120 000 | 710 000 | 852 000 | 380 000 | 187 000 | 189 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 715 000 | 770 000 | 548 000 | 297 000 | 241 000 | 313 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 281 000 | 1 861 000 | 2 245 000 | 808 000 | 656 000 | 605 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 281 000 | 1 861 000 | 2 245 000 | 808 000 | 656 000 | 605 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 515 000 | 2 055 000 | 4 002 000 | 1 344 000 | 520 000 | 424 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,0% | -51,2% | 68,2% | 78,3% | 9,7% | |||
| Resultat av driften i % | 0,4% | -17,6% | 19,7% | 18,2% | 1,7% | -2,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,6 | 2,9 | 3,5 | 4,3 | 5,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 93,9% | 96,9% | 94,2% | 99,0% | 98,9% | 98,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,4% | -17,6% | 19,7% | 18,2% | 1,7% | -2,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,6% | -160,1% | 158,6% | 364,5% | -28,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,6% | -160,1% | 123,8% | 336,5% | -28,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,2 | 1,9 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,5 | 1,2 | 1,5 | 0,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,5 | 1,2 | 1,5 | 0,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,9 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,3% | 9,4% | 43,9% | 40,0% | -26,3% | -42,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,2% | 2,2% | 19,0% | 13,4% | -5,0% | -6,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,5% | 5,9% | 0,7% | 0,2% | -0,3% | -0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 9,7 | 9,6 | 1,3 | 1,5 | -4,8 | -3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 90,7% | 90,6% | 56,1% | 60,1% | 126,2% | 142,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 275 000 | 279 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
