Veglo Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 212 204 000 | 198 448 000 | 188 457 000 | 164 361 000 | 158 512 000 | 147 717 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 778 000 | 2 122 000 | 1 967 000 | 2 024 000 | 1 974 000 | 2 274 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 214 982 000 | 200 571 000 | 190 424 000 | 166 385 000 | 160 486 000 | 149 990 000 |
|
|
| Varekostnad | 30 678 000 | 27 102 000 | 23 744 000 | 21 711 000 | 21 743 000 | 18 366 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 64 447 000 | 60 630 000 | 54 906 000 | 53 974 000 | 49 615 000 | 46 515 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 400 000 | 18 179 000 | 19 921 000 | 19 885 000 | 18 888 000 | 18 234 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 95 984 000 | 89 434 000 | 85 619 000 | 67 011 000 | 61 778 000 | 62 026 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 206 509 000 | 195 345 000 | 184 190 000 | 162 581 000 | 152 024 000 | 145 141 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 473 000 | 5 226 000 | 6 234 000 | 3 804 000 | 8 462 000 | 4 849 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 162 000 | 120 000 | 35 000 | 36 000 | 42 000 | 45 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 162 000 | 120 000 | 35 000 | 36 000 | 42 000 | 54 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 152 000 | 2 971 000 | 2 968 000 | 1 663 000 | 2 192 000 | 1 842 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 197 000 | 3 049 000 | 3 061 000 | 1 701 000 | 2 402 000 | 2 058 000 |
|
|
| Netto finans | -7 035 000 | -2 929 000 | -3 026 000 | -1 665 000 | -2 360 000 | -2 004 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 438 000 | 2 296 000 | 3 208 000 | 2 138 000 | 6 102 000 | 2 846 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 315 000 | 510 000 | 703 000 | 471 000 | 1 343 000 | 627 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 123 000 | 1 786 000 | 2 505 000 | 1 667 000 | 4 758 000 | 2 219 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 123 000 | 1 786 000 | 2 505 000 | 1 667 000 | 4 758 000 | 2 219 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 450 000 | 500 000 | 400 000 | 400 000 | 300 000 | 150 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 673 000 | 1 286 000 | 2 105 000 | 1 267 000 | 4 458 000 | 2 069 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 26 964 000 | 26 461 000 | 26 540 000 | 26 752 000 | 26 965 000 | 21 023 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 75 296 000 | 52 590 000 | 65 301 000 | 35 178 000 | 44 193 000 | 41 365 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 446 000 | 2 558 000 | 1 576 000 | 1 336 000 | 836 000 | 954 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 104 706 000 | 81 608 000 | 93 416 000 | 63 266 000 | 71 993 000 | 63 343 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 000 | 27 000 | 639 000 | 834 000 | 1 200 000 | 1 943 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 27 000 | 639 000 | 834 000 | 1 200 000 | 1 943 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 104 713 000 | 81 635 000 | 94 055 000 | 64 100 000 | 73 192 000 | 65 286 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 712 000 | 4 299 000 | 3 538 000 | 3 253 000 | 2 861 000 | 3 080 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 712 000 | 4 299 000 | 3 538 000 | 3 253 000 | 2 861 000 | 3 080 000 |
|
|
| Kundefordringer | 29 786 000 | 26 211 000 | 30 047 000 | 22 828 000 | 21 604 000 | 21 718 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 173 000 | 3 341 000 | 2 235 000 | 2 520 000 | 3 729 000 | 1 708 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 959 000 | 29 552 000 | 32 282 000 | 25 347 000 | 25 333 000 | 23 426 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 923 000 | 12 662 000 | 5 994 000 | 1 946 000 | 11 871 000 | 2 384 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 39 595 000 | 46 513 000 | 41 814 000 | 30 546 000 | 40 065 000 | 28 890 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 144 308 000 | 128 148 000 | 135 869 000 | 94 646 000 | 113 257 000 | 94 176 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 811 000 | 4 811 000 | 4 811 000 | 2 585 000 | 2 585 000 | 2 585 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 941 000 | 5 941 000 | 5 941 000 | 3 685 000 | 3 685 000 | 3 685 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 12 297 000 | 11 624 000 | 10 338 000 | 10 470 000 | 9 203 000 | 5 245 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 12 297 000 | 11 624 000 | 10 338 000 | 10 470 000 | 9 203 000 | 5 245 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 237 000 | 17 565 000 | 16 279 000 | 14 155 000 | 12 888 000 | 8 929 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 937 000 | 1 622 000 | 1 522 000 | 1 583 000 | 1 544 000 | 1 533 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 937 000 | 1 622 000 | 1 522 000 | 1 583 000 | 1 544 000 | 1 533 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 1 022 000 | 0 | 14 888 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 91 721 000 | 70 099 000 | 82 333 000 | 52 803 000 | 64 164 000 | 42 110 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 93 658 000 | 71 721 000 | 83 855 000 | 54 386 000 | 65 708 000 | 43 643 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 91 721 000 | 70 099 000 | 82 333 000 | 34 075 000 | 43 591 000 | 56 998 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 861 000 | 17 742 000 | 18 079 000 | 9 094 000 | 16 882 000 | 13 222 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 410 000 | 764 000 | 432 000 | 1 332 000 | 56 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 307 000 | 5 863 000 | 5 669 000 | 4 887 000 | 5 468 000 | 4 534 000 |
|
|
| Utbytte | 450 000 | 500 000 | 400 000 | 400 000 | 300 000 | 150 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 13 795 000 | 14 347 000 | 10 823 000 | 10 271 000 | 10 680 000 | 8 754 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 32 413 000 | 38 862 000 | 35 735 000 | 26 106 000 | 34 662 000 | 41 604 000 |
|
|
| Sum gjeld | 126 071 000 | 110 583 000 | 119 590 000 | 80 492 000 | 100 370 000 | 85 247 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 144 308 000 | 128 148 000 | 135 869 000 | 94 646 000 | 113 257 000 | 94 176 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,3% | 4,0% | 5,4% | 3,7% | 8,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,9% | 2,6% | 3,3% | 2,3% | 5,3% | 3,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,5% | 86,3% | 87,4% | 86,8% | 86,3% | 87,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,0% | 2,7% | 3,3% | 2,3% | 5,3% | 3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,0% | 13,6% | 21,1% | 15,8% | 55,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,3% | 10,6% | 16,5% | 12,3% | 43,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,3 | 3,5 | 3,1 | 3,2 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,5 | 6,3 | 6,7 | 6,7 | 7,6 | 6,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 52,9 | 52,1 | 51,5 | 50,7 | 49,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,6% | 13,7% | 12,0% | 15,0% | 11,4% | 9,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,5% | 8,8% | 8,5% | 8,5% | 8,0% | 6,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,5% | 1,4% | 1,5% | 1,5% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 152,4% | 178,0% | 171,8% | 136,5% | 188,9% | -412,8% | ||
| Gjeldsgrad | 6,9 | 6,3 | 7,3 | 5,7 | 7,8 | 9,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,5% | 30,3% | 26,3% | 27,6% | 30,6% | 44,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 64,9% | 56,0% | 61,7% | 57,5% | 58,0% | 46,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 027 000 | 989 000 | 0 | 955 000 | 941 000 | 914 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
