Vegårshei Bygdetun - Julius Grasåsens Samlingar Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 230 000 | 243 000 | 172 000 | 150 000 | 211 000 | 50 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 319 000 | 534 000 | 372 000 | 330 000 | 270 000 | 291 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 549 000 | 776 000 | 543 000 | 480 000 | 481 000 | 341 000 |
|
|
| Varekostnad | 17 000 | 26 000 | 19 000 | 12 000 | 29 000 | 1 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 000 | 31 000 | 12 000 | 17 000 | 19 000 | 5 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 351 000 | 782 000 | 364 000 | 268 000 | 260 000 | 256 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 369 000 | 839 000 | 395 000 | 297 000 | 308 000 | 262 000 |
|
|
| Driftsresultat | 180 000 | -63 000 | 148 000 | 183 000 | 173 000 | 79 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 81 000 | 78 000 | 35 000 | 15 000 | 11 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 81 000 | 78 000 | 35 000 | 15 000 | 11 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 12 000 | 13 000 | 14 000 | 12 000 | 11 000 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 12 000 | 13 000 | 14 000 | 12 000 | 11 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | 69 000 | 65 000 | 21 000 | 3 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 250 000 | 2 000 | 170 000 | 187 000 | 172 000 | 83 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 250 000 | 2 000 | 170 000 | 187 000 | 172 000 | 83 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 250 000 | 2 000 | 170 000 | 187 000 | 172 000 | 83 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -49 000 | 41 000 | 19 000 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 299 000 | -39 000 | 151 000 | 172 000 | 162 000 | 166 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 421 000 | 1 322 000 | 1 305 000 | 1 305 000 | 1 257 000 | 1 248 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 421 000 | 1 322 000 | 1 305 000 | 1 305 000 | 1 257 000 | 1 248 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 421 000 | 1 322 000 | 1 305 000 | 1 305 000 | 1 257 000 | 1 248 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 90 000 | 40 000 | 32 000 | 24 000 | 24 000 | 23 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 90 000 | 40 000 | 32 000 | 24 000 | 24 000 | 23 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 014 000 | 1 891 000 | 1 888 000 | 1 745 000 | 1 601 000 | 1 468 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 104 000 | 1 931 000 | 1 920 000 | 1 769 000 | 1 624 000 | 1 491 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 525 000 | 3 253 000 | 3 225 000 | 3 074 000 | 2 881 000 | 2 739 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 026 000 | 1 015 000 |
|
|
| Egne aksjer | 51 000 | 100 000 | 59 000 | 40 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 051 000 | 1 100 000 | 1 059 000 | 1 040 000 | 1 026 000 | 1 015 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 065 000 | 1 766 000 | 1 806 000 | 1 655 000 | 1 483 000 | 1 321 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 065 000 | 1 766 000 | 1 806 000 | 1 655 000 | 1 483 000 | 1 321 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 116 000 | 2 867 000 | 2 865 000 | 2 695 000 | 2 508 000 | 2 336 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 276 000 | 306 000 | 335 000 | 360 000 | 371 000 | 396 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 276 000 | 306 000 | 335 000 | 360 000 | 371 000 | 396 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 143 000 | 159 000 | 175 000 | 187 000 | 198 000 | 209 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 25 000 | 26 000 | 25 000 | 19 000 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 107 000 | 54 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 132 000 | 80 000 | 25 000 | 19 000 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Sum gjeld | 408 000 | 386 000 | 360 000 | 379 000 | 373 000 | 403 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 525 000 | 3 253 000 | 3 225 000 | 3 074 000 | 2 881 000 | 2 739 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,7% | 0,5% | 5,8% | 6,7% | 6,5% | |||
| Resultat av driften i % | 32,8% | -8,1% | 27,3% | 38,1% | 36,0% | 23,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 92,6% | 89,3% | 89,0% | 92,0% | 86,3% | 98,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 47,5% | 1,9% | 33,7% | 41,3% | 38,3% | 27,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,4% | 0,1% | 6,1% | 7,2% | 7,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,4% | 0,1% | 6,1% | 7,2% | 7,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 549,0 | 25,0 | 45,3 | 28,2 | 25,3 | 68,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 15,9 | 24,1 | 76,8 | 93,1 | 812,0 | 213,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 15,9 | 24,1 | 76,8 | 93,1 | 812,0 | 213,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 15,3 | 23,6 | 75,5 | 91,8 | 800,5 | 209,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 88,4% | 88,1% | 88,8% | 87,7% | 87,1% | 85,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 567,6% | 369,5% | 527,6% | 561,5% | 521,4% | 685,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,7% | 2,5% | 0,8% | 0,6% | 0,1% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,8% | 9,4% | 10,4% | 11,7% | 12,9% | 14,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
