Vedavågen Fryseri Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 22 000 | 248 000 | 50 000 | 179 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 152 000 | 132 000 | 154 000 | 113 000 | 270 000 | 132 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 152 000 | 132 000 | 175 000 | 360 000 | 320 000 | 311 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 27 000 | 51 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 130 000 | 136 000 | 138 000 | 292 000 | 420 000 | 276 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 142 000 | 148 000 | 150 000 | 307 000 | 447 000 | 327 000 |
|
|
| Driftsresultat | 10 000 | -16 000 | 25 000 | 53 000 | -127 000 | -16 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 61 000 | 64 000 | 58 000 | 45 000 | 39 000 | 43 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 61 000 | 64 000 | 58 000 | 45 000 | 39 000 | 43 000 |
|
|
| Netto finans | -59 000 | -62 000 | -56 000 | -43 000 | -39 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -48 000 | -78 000 | -31 000 | 9 000 | -166 000 | -59 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -11 000 | -17 000 | -7 000 | 2 000 | -37 000 | -13 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -38 000 | -61 000 | -24 000 | 7 000 | -130 000 | -46 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -38 000 | -61 000 | -24 000 | 7 000 | -130 000 | -46 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -38 000 | -61 000 | -24 000 | 7 000 | -130 000 | -46 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 279 000 | 268 000 | 251 000 | 244 000 | 246 000 | 210 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 279 000 | 268 000 | 251 000 | 244 000 | 246 000 | 210 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 651 000 | 663 000 | 675 000 | 437 000 | 699 000 | 711 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 250 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 651 000 | 663 000 | 675 000 | 687 000 | 699 000 | 726 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 930 000 | 931 000 | 926 000 | 931 000 | 945 000 | 936 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 29 000 | 22 000 | 4 000 | 7 000 | 5 000 | 41 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 4 000 | -3 000 | 27 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 29 000 | 22 000 | 8 000 | 5 000 | 31 000 | 41 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 104 000 | 0 | 123 000 | 207 000 | 241 000 | 414 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 133 000 | 22 000 | 131 000 | 212 000 | 273 000 | 455 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 063 000 | 953 000 | 1 057 000 | 1 143 000 | 1 218 000 | 1 390 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -117 000 | -79 000 | -18 000 | 6 000 | -1 000 | 129 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -117 000 | -79 000 | -18 000 | 6 000 | -1 000 | 129 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 83 000 | 121 000 | 182 000 | 206 000 | 199 000 | 329 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 943 000 | 801 000 | 852 000 | 904 000 | 938 000 | 994 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 943 000 | 801 000 | 852 000 | 904 000 | 938 000 | 994 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 726 000 | 786 000 | 832 000 | 884 000 | 938 000 | 994 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 000 | 7 000 | 10 000 | 13 000 | 31 000 | 38 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 000 | 19 000 | 13 000 | 20 000 | 50 000 | 25 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 36 000 | 31 000 | 23 000 | 33 000 | 81 000 | 68 000 |
|
|
| Sum gjeld | 979 000 | 832 000 | 875 000 | 937 000 | 1 019 000 | 1 062 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 063 000 | 953 000 | 1 057 000 | 1 143 000 | 1 218 000 | 1 390 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,3% | -1,4% | 2,5% | 4,6% | -9,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | -12,1% | 14,3% | 14,7% | -39,7% | -5,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 98,8% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 7,9% | -10,6% | 15,4% | 15,3% | -39,7% | -5,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -47,1% | -51,5% | -16,0% | 4,4% | -62,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -37,3% | -40,3% | -12,4% | 3,5% | -49,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,7 | 0,7 | 5,7 | 6,4 | 3,4 | 6,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,7 | 0,7 | 5,7 | 6,4 | 3,4 | 6,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,9 | 0,0 | 5,3 | 6,3 | 3,0 | 6,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,8% | 12,7% | 17,2% | 18,0% | 16,3% | 23,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 54,6% | 91,7% | 104,0% | 57,2% | 62,2% | 105,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 11,8 | 6,9 | 4,8 | 4,5 | 5,1 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,4% | 3,3% | 2,2% | 2,9% | 6,7% | 4,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,7% | 84,1% | 80,6% | 79,1% | 77,0% | 71,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
