Vaycay Fashion And Leisure AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 50 000 | 1 144 000 | 7 422 000 | 5 010 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 50 000 | 1 144 000 | 7 422 000 | 5 010 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 49 000 | 461 000 | 7 128 000 | 3 567 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 434 000 | 124 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 25 000 | 21 000 | 27 000 | 337 000 | 1 477 000 | 1 363 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 25 000 | 21 000 | 76 000 | 833 000 | 9 039 000 | 5 054 000 |
|
|
| Driftsresultat | -25 000 | -21 000 | -26 000 | 311 000 | -1 617 000 | -44 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 12 000 | 0 | 0 | 74 000 | 72 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 12 000 | 0 | 0 | 74 000 | 76 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 360 000 | 310 000 | 158 000 |
|
|
| Netto finans | 12 000 | 0 | 0 | -286 000 | -234 000 | -138 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -14 000 | -21 000 | -27 000 | 25 000 | -1 850 000 | -183 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 11 000 | 0 | -427 000 | 60 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -14 000 | -31 000 | -27 000 | 452 000 | -1 911 000 | -140 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -14 000 | -31 000 | -27 000 | 452 000 | -1 911 000 | -140 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -14 000 | -31 000 | -27 000 | 452 000 | -1 911 000 | -140 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 938 000 | 3 010 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 938 000 | 3 010 000 |
|
|
| Kundefordringer | 32 000 | 67 000 | 258 000 | 1 114 000 | 1 859 000 | 2 788 000 |
|
|
| Andre fordringer | 300 000 | 2 031 000 | 2 031 000 | 2 031 000 | 122 000 | 89 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 126 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 457 000 | 2 098 000 | 2 288 000 | 3 144 000 | 1 981 000 | 2 877 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 40 000 | 69 000 | 29 000 | 86 000 | 142 000 | 259 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 497 000 | 2 167 000 | 2 317 000 | 3 231 000 | 3 061 000 | 6 146 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 497 000 | 2 167 000 | 2 317 000 | 3 231 000 | 3 061 000 | 6 207 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 301 000 | 315 000 | 346 000 | 373 000 | -1 591 000 | 320 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 301 000 | 315 000 | 346 000 | 373 000 | -1 591 000 | 320 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 401 000 | 415 000 | 446 000 | 473 000 | -1 491 000 | 420 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 10 000 | 9 000 | 11 000 | 42 000 | 1 749 000 | 1 915 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | -40 000 | 0 | 3 000 | 158 000 | 122 000 | 288 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 126 000 | 1 731 000 | 1 857 000 | 2 558 000 | 2 680 000 | 3 584 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 96 000 | 1 751 000 | 1 871 000 | 2 758 000 | 4 551 000 | 5 787 000 |
|
|
| Sum gjeld | 96 000 | 1 751 000 | 1 871 000 | 2 758 000 | 4 551 000 | 5 787 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 497 000 | 2 167 000 | 2 317 000 | 3 231 000 | 3 061 000 | 6 207 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,1% | -0,9% | -1,0% | 12,2% | -33,2% | |||
| Resultat av driften i % | -52,0% | 27,2% | -21,8% | -0,9% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 2,0% | 59,7% | 4,0% | 28,8% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -52,0% | 33,7% | -20,8% | -0,5% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,4% | -4,9% | -5,9% | -4,9% | 345,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,4% | -7,2% | -5,9% | -88,8% | 356,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 32,7 | 17,1 | 40,4 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,6 | 1,2 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 366,2 | 99,7 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,7% | 19,2% | 19,2% | 14,6% | -48,7% | 6,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 892,0% | 41,3% | -20,1% | 8,4% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -159,0% | 12,0% | ||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 4,2 | 4,2 | 5,8 | -3,1 | 13,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,3% | 80,8% | 80,8% | 85,4% | 148,7% | 93,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
