Vats Fjellstue AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 865 000 | 1 193 000 | 1 621 000 | 938 000 | 1 365 000 | 1 046 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 000 | 24 000 | 138 000 | 380 000 | 192 000 | 2 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 873 000 | 1 217 000 | 1 759 000 | 1 319 000 | 1 557 000 | 1 048 000 |
|
|
| Varekostnad | 212 000 | 351 000 | 462 000 | 245 000 | 397 000 | 355 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 48 000 | 218 000 | 227 000 | 165 000 | 325 000 | 270 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 000 | 21 000 | 30 000 | 29 000 | 17 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 594 000 | 705 000 | 939 000 | 760 000 | 661 000 | 566 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 878 000 | 1 295 000 | 1 658 000 | 1 199 000 | 1 400 000 | 1 199 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 000 | -78 000 | 101 000 | 120 000 | 157 000 | -151 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 6 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 6 000 | 11 000 |
|
|
| Netto finans | -5 000 | -1 000 | -2 000 | -4 000 | -6 000 | -11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -10 000 | -79 000 | 99 000 | 115 000 | 150 000 | -162 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -10 000 | -79 000 | 99 000 | 115 000 | 150 000 | -162 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -10 000 | -79 000 | 99 000 | 115 000 | 150 000 | -162 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -10 000 | -79 000 | 99 000 | 115 000 | 150 000 | -162 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 81 000 | 82 000 | 103 000 | 95 000 | 124 000 | 74 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 81 000 | 82 000 | 103 000 | 95 000 | 124 000 | 74 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 81 000 | 97 000 | 103 000 | 95 000 | 124 000 | 74 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 19 000 | 18 000 | 15 000 | 14 000 | 18 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 32 000 | 29 000 | 16 000 | 109 000 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 116 000 | 45 000 | 61 000 | 51 000 | 0 | 23 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 129 000 | 96 000 | 108 000 | 82 000 | 123 000 | 51 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum investeringer | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 000 | 7 000 | 22 000 | 114 000 | 249 000 | 43 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 135 000 | 105 000 | 131 000 | 197 000 | 373 000 | 94 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 216 000 | 201 000 | 234 000 | 292 000 | 497 000 | 168 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 000 | 24 000 | 115 000 | 16 000 | -99 000 | -249 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 000 | 24 000 | 115 000 | 16 000 | -99 000 | -249 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 43 000 | 54 000 | 133 000 | 34 000 | -81 000 | -231 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 152 000 | 97 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 39 000 | 228 000 | 263 000 | 90 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 39 000 | 228 000 | 263 000 | 90 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 152 000 | 97 000 | 23 000 | 83 000 | 143 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 000 | 26 000 | 26 000 | 10 000 | 11 000 | 26 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 5 000 | 13 000 | 5 000 | 66 000 | 9 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 000 | 20 000 | 23 000 | 15 000 | 238 000 | 275 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 173 000 | 148 000 | 62 000 | 30 000 | 315 000 | 310 000 |
|
|
| Sum gjeld | 173 000 | 148 000 | 101 000 | 258 000 | 578 000 | 400 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 216 000 | 201 000 | 234 000 | 292 000 | 497 000 | 168 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,4% | -35,9% | 38,4% | 30,2% | 46,9% | |||
| Resultat av driften i % | -0,6% | -6,4% | 5,7% | 9,1% | 10,1% | -14,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,2 | 5,6 | 6,7 | 3,3 | 4,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,5% | 70,6% | 71,5% | 73,9% | 70,9% | 66,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,6% | -6,4% | 5,7% | 9,1% | 10,1% | -14,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -20,6% | -84,5% | 118,6% | -489,4% | -96,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -20,6% | -84,5% | 118,6% | -489,4% | -96,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 18,2 | 5,6 | 7,7 | 8,0 | 4,8 | 3,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,7 | 2,1 | 6,6 | 1,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,7 | 2,1 | 6,6 | 1,2 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 3,8 | 0,8 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,9% | 26,9% | 56,8% | 11,6% | -16,3% | -137,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,9% | 4,4% | 7,6% | 2,6% | -5,2% | -22,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 2,6% | 1,1% | 2,2% | 4,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,9% | 1,8% | 0,6% | 0,4% | 0,7% | -0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,0 | 2,7 | 0,8 | 7,6 | -7,1 | -1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,1% | 73,6% | 26,5% | 10,3% | 63,4% | 184,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 16,7% | 78,1% | 52,9% | 53,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 19 000 | 29 000 | 119 000 | 58 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
