Vatnestrøm Industribygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 781 000 | 864 000 | 575 000 | 432 000 | 426 000 | 420 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 781 000 | 864 000 | 575 000 | 432 000 | 426 000 | 420 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 72 000 | 72 000 | 35 000 | 13 000 | 9 000 | 20 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 137 000 | 166 000 | 125 000 | 109 000 | 92 000 | 87 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 144 000 | 222 000 | 276 000 | 217 000 | 286 000 | 155 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 353 000 | 460 000 | 436 000 | 339 000 | 387 000 | 262 000 |
|
|
| Driftsresultat | 428 000 | 404 000 | 139 000 | 93 000 | 39 000 | 158 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 43 000 | 0 | 0 | 12 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 71 000 | 45 000 | 52 000 | 56 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 110 000 | 105 000 | 71 000 | 45 000 | 52 000 | 56 000 |
|
|
| Netto finans | -67 000 | -105 000 | -71 000 | -33 000 | -42 000 | -44 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 361 000 | 299 000 | 68 000 | 59 000 | -3 000 | 114 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 72 000 | 71 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 289 000 | 229 000 | 68 000 | 59 000 | -3 000 | 114 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 289 000 | 229 000 | 68 000 | 59 000 | -3 000 | 114 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 289 000 | 229 000 | 68 000 | 59 000 | -3 000 | 114 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 051 000 | 2 171 000 | 2 320 000 | 1 535 000 | 1 498 000 | 1 522 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 48 000 | 74 000 | 101 000 | 27 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 13 000 | 31 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 064 000 | 2 202 000 | 2 368 000 | 1 610 000 | 1 599 000 | 1 549 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 064 000 | 2 202 000 | 2 368 000 | 1 610 000 | 1 599 000 | 1 549 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 378 000 |
|
|
| Andre fordringer | 958 000 | 166 000 | 339 000 | 162 000 | 310 000 | 256 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 958 000 | 166 000 | 339 000 | 162 000 | 310 000 | 634 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 171 000 | 633 000 | 41 000 | 440 000 | 329 000 | 126 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 129 000 | 799 000 | 380 000 | 602 000 | 640 000 | 760 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 193 000 | 3 000 000 | 2 748 000 | 2 211 000 | 2 238 000 | 2 309 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 477 000 | 188 000 | -41 000 | -109 000 | -168 000 | -165 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 477 000 | 188 000 | -41 000 | -109 000 | -168 000 | -165 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 427 000 | 1 138 000 | 909 000 | 841 000 | 782 000 | 785 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 434 000 | 1 619 000 | 1 804 000 | 1 228 000 | 1 341 000 | 1 407 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 434 000 | 1 619 000 | 1 804 000 | 1 228 000 | 1 341 000 | 1 407 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 434 000 | 1 619 000 | 1 804 000 | 1 228 000 | 1 341 000 | 1 407 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 59 000 | 0 | 35 000 | 22 000 | 58 000 | 44 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 72 000 | 71 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 202 000 | 173 000 | 0 | 31 000 | 13 000 | 73 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -1 000 | 0 | 0 | 89 000 | 44 000 | -1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 332 000 | 244 000 | 35 000 | 142 000 | 115 000 | 116 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 766 000 | 1 863 000 | 1 839 000 | 1 370 000 | 1 456 000 | 1 523 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 193 000 | 3 000 000 | 2 748 000 | 2 211 000 | 2 238 000 | 2 309 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,2% | 14,1% | 5,6% | 4,7% | 2,2% | |||
| Resultat av driften i % | 54,8% | 46,8% | 24,2% | 21,5% | 9,2% | 37,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 60,3% | 46,8% | 24,2% | 24,3% | 11,5% | 40,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,1% | 29,2% | 7,8% | 7,3% | -0,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,5% | 22,4% | 7,8% | 7,3% | -0,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,8 | 12,0 | 16,4 | 33,2 | 47,3 | 21,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 3,3 | 10,9 | 4,2 | 5,6 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 3,3 | 10,9 | 4,2 | 5,6 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 2,6 | 1,2 | 3,1 | 2,9 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,7% | 37,9% | 33,1% | 38,0% | 34,9% | 34,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 182,7% | 131,7% | 158,1% | 194,7% | 183,6% | 186,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,6 | 2,0 | 1,6 | 1,9 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,4% | 8,1% | 1,3% | 6,4% | 5,1% | 5,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 44,9% | 54,0% | 65,6% | 55,5% | 59,9% | 60,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
