Vatnahalsen Høyfjellshotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 17 272 000 | 15 775 000 | 13 940 000 | 8 892 000 | 6 381 000 | 14 195 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 10 000 | 203 000 | 887 000 | 480 000 | 30 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 17 272 000 | 15 785 000 | 14 143 000 | 9 779 000 | 6 861 000 | 14 225 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 732 000 | 3 438 000 | 3 395 000 | 2 369 000 | 1 647 000 | 2 952 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 404 000 | 6 400 000 | 5 549 000 | 3 742 000 | 3 378 000 | 5 966 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 637 000 | 719 000 | 819 000 | 748 000 | 690 000 | 665 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 4 433 000 | 3 891 000 | 3 482 000 | 2 602 000 | 2 122 000 | 4 197 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 206 000 | 14 448 000 | 13 245 000 | 9 461 000 | 7 837 000 | 13 980 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 066 000 | 1 337 000 | 898 000 | 318 000 | -976 000 | 245 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 184 000 | 119 000 | 50 000 | 33 000 | 8 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 184 000 | 119 000 | 50 000 | 33 000 | 8 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 432 000 | 418 000 | 302 000 | 229 000 | 207 000 | 245 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 435 000 | 422 000 | 302 000 | 210 000 | 226 000 | 245 000 |
|
|
| Netto finans | -251 000 | -303 000 | -252 000 | -177 000 | -218 000 | -225 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 815 000 | 1 034 000 | 646 000 | 140 000 | -1 194 000 | 20 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 416 000 | 239 000 | 133 000 | 43 000 | -251 000 | 16 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 399 000 | 795 000 | 513 000 | 98 000 | -943 000 | 4 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 399 000 | 795 000 | 513 000 | 98 000 | -943 000 | 4 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 399 000 | 795 000 | 513 000 | 98 000 | -943 000 | 4 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 946 000 | 11 684 000 | 11 743 000 | 12 115 000 | 12 338 000 | 11 867 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 14 000 | 55 000 | 97 000 | 138 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 363 000 | 509 000 | 648 000 | 602 000 | 620 000 | 768 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 12 309 000 | 12 193 000 | 12 404 000 | 12 772 000 | 13 054 000 | 12 773 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 375 000 | 357 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 375 000 | 357 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 12 684 000 | 12 550 000 | 12 404 000 | 12 772 000 | 13 054 000 | 12 773 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 499 000 | 425 000 | 359 000 | 430 000 | 441 000 | 322 000 |
|
|
| Sum varelager | 499 000 | 425 000 | 359 000 | 430 000 | 441 000 | 322 000 |
|
|
| Kundefordringer | 89 000 | 15 000 | 56 000 | 675 000 | 221 000 | 23 000 |
|
|
| Andre fordringer | 613 000 | 550 000 | 510 000 | 342 000 | 359 000 | 328 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 242 000 | 230 000 | 181 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 702 000 | 565 000 | 808 000 | 1 248 000 | 761 000 | 351 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 103 000 | 3 273 000 | 2 551 000 | 1 053 000 | 1 109 000 | 1 885 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 304 000 | 4 263 000 | 3 718 000 | 2 731 000 | 2 311 000 | 2 557 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 987 000 | 16 813 000 | 16 121 000 | 15 503 000 | 15 365 000 | 15 330 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 879 000 | 879 000 | 879 000 | 879 000 | 879 000 | 879 000 |
|
|
| Egne aksjer | -88 000 | -88 000 | -88 000 | -88 000 | -88 000 | -88 000 |
|
|
| Overkursfond | 7 065 000 | 7 065 000 | 7 065 000 | 7 065 000 | 7 065 000 | 7 065 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 856 000 | 7 856 000 | 7 856 000 | 7 856 000 | 7 856 000 | 7 856 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 867 000 | 467 000 | -328 000 | -841 000 | -939 000 | 4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 867 000 | 467 000 | -328 000 | -841 000 | -939 000 | 4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 722 000 | 8 323 000 | 7 528 000 | 7 015 000 | 6 917 000 | 7 860 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 807 000 | 416 000 | 177 000 | 44 000 | 2 000 | 253 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 807 000 | 416 000 | 177 000 | 44 000 | 2 000 | 253 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 359 000 | 5 819 000 | 6 267 000 | 6 716 000 | 7 166 000 | 5 780 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 166 000 | 6 235 000 | 6 444 000 | 6 760 000 | 7 168 000 | 6 033 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 359 000 | 5 819 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 716 000 | 807 000 | 655 000 | 267 000 | 272 000 | 472 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 252 000 | 317 000 | 143 000 | 150 000 | 137 000 | 194 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 106 000 | 1 131 000 | 1 351 000 | 1 311 000 | 871 000 | 771 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 099 000 | 2 255 000 | 2 149 000 | 1 728 000 | 1 280 000 | 1 437 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 265 000 | 8 490 000 | 8 593 000 | 8 488 000 | 8 448 000 | 7 470 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 987 000 | 16 813 000 | 16 121 000 | 15 503 000 | 15 365 000 | 15 330 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,9% | 8,8% | 6,0% | 2,3% | -6,3% | |||
| Resultat av driften i % | 12,0% | 8,5% | 6,3% | 3,3% | -14,2% | 1,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,6 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 78,4% | 78,2% | 75,6% | 73,4% | 74,2% | 79,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,0% | 9,2% | 6,7% | 3,6% | -14,1% | 1,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,1% | 13,0% | 8,9% | 2,0% | -16,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,5% | 10,0% | 7,1% | 1,4% | -12,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,5 | 2,5 | 2,6 | 2,0 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 1,9 | 1,7 | 1,6 | 1,8 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 1,7 | 1,6 | 1,3 | 1,5 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 1,5 | 1,2 | 0,6 | 0,9 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,5 | 8,1 | 9,5 | 5,5 | 3,7 | 9,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 44,6 | 41,0 | 41,8 | 66,2 | 83,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,1% | 49,5% | 46,7% | 45,2% | 45,0% | 51,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 56,3% | 52,7% | 53,2% | 71,7% | 100,8% | 55,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 642,1% | 472,5% | 436,8% | 233,3% | 233,8% | 347,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,7% | 13,4% | 13,3% | 11,1% | 8,3% | 9,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,3% | 37,1% | 40,0% | 43,6% | 46,7% | 39,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
