Vasshaugen Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 898 000 | 2 969 000 | 2 799 000 | 2 699 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 656 000 | 2 619 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 898 000 | 2 969 000 | 2 799 000 | 2 699 000 | 2 656 000 | 2 619 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 285 000 | 285 000 | 171 000 | 200 000 | 248 000 | 57 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 44 000 | 46 000 | 86 000 | 889 000 | 942 000 | 1 035 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 715 000 | 835 000 | 687 000 | 735 000 | 1 523 000 | 735 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 044 000 | 1 166 000 | 944 000 | 1 824 000 | 2 713 000 | 1 827 000 |
|
|
| Driftsresultat | 854 000 | 1 803 000 | 1 855 000 | 875 000 | -57 000 | 792 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 824 000 | 597 000 | 265 000 | 75 000 | 83 000 | 136 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 27 000 | 0 | 17 000 | 53 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 851 000 | 597 000 | 282 000 | 128 000 | 83 000 | 136 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 828 000 | 4 141 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 287 000 | 828 000 | 4 156 000 | 242 000 | 69 000 |
|
|
| Netto finans | 850 000 | 310 000 | -546 000 | -4 028 000 | -159 000 | 67 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 703 000 | 2 113 000 | 1 309 000 | -3 153 000 | -216 000 | 859 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 419 000 | 465 000 | 492 000 | 217 000 | -48 000 | 189 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 284 000 | 1 648 000 | 817 000 | -3 370 000 | -169 000 | 670 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 284 000 | 1 648 000 | 817 000 | -3 370 000 | -169 000 | 670 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 284 000 | 1 648 000 | 817 000 | -3 370 000 | -169 000 | 670 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 097 000 | 1 381 000 | 1 845 000 | 2 338 000 | 2 555 000 | 2 507 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 097 000 | 1 381 000 | 1 845 000 | 2 338 000 | 2 555 000 | 2 507 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 686 000 | 1 730 000 | 1 776 000 | 1 399 000 | 2 289 000 | 3 231 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 686 000 | 1 730 000 | 1 776 000 | 1 399 000 | 2 289 000 | 3 231 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 12 000 | 786 000 | 4 709 000 | 3 499 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 37 000 | 10 000 | 297 000 | 280 000 | 242 000 | 484 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 000 | 10 000 | 309 000 | 1 066 000 | 4 951 000 | 3 983 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 820 000 | 3 120 000 | 3 930 000 | 4 803 000 | 9 795 000 | 9 721 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 9 000 | 9 000 | 7 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 95 000 | 2 000 | 5 000 | 4 000 | 31 000 | 1 517 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 105 000 | 11 000 | 12 000 | 11 000 | 31 000 | 1 517 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 953 000 | 14 198 000 | 11 731 000 | 10 046 000 | 8 406 000 | 7 152 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 057 000 | 14 209 000 | 11 743 000 | 10 057 000 | 8 436 000 | 8 670 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 877 000 | 17 329 000 | 15 673 000 | 14 860 000 | 18 231 000 | 18 391 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 590 000 | 5 590 000 | 5 590 000 | 5 590 000 | 5 590 000 | 5 590 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 702 000 | 2 702 000 | 2 702 000 | 2 702 000 | 2 702 000 | 2 702 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 292 000 | 8 292 000 | 8 292 000 | 8 292 000 | 8 292 000 | 8 292 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 308 000 | 9 024 000 | 7 376 000 | 6 559 000 | 9 929 000 | 10 097 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 308 000 | 9 024 000 | 7 376 000 | 6 559 000 | 9 929 000 | 10 097 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 600 000 | 17 316 000 | 15 668 000 | 14 851 000 | 18 221 000 | 18 390 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 141 000 | 13 000 | 5 000 | 9 000 | 10 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 135 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum kortsiktig gjeld | 276 000 | 13 000 | 5 000 | 9 000 | 10 000 | 1 000 |
|
|
| Sum gjeld | 276 000 | 13 000 | 5 000 | 9 000 | 10 000 | 1 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 877 000 | 17 329 000 | 15 673 000 | 14 860 000 | 18 231 000 | 18 391 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,4% | 14,5% | 14,0% | 6,1% | 0,1% | |||
| Resultat av driften i % | 29,5% | 60,7% | 66,3% | 32,4% | -2,1% | 30,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 58,8% | 80,8% | 76,3% | 37,2% | 1,0% | 35,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,5% | 12,8% | 8,6% | -19,1% | -1,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,2% | 10,0% | 5,4% | -20,4% | -0,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,2 | 10,4 | 16,4 | 13,5 | 10,7 | 45,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 58,2 | 1093,0 | 2348,6 | 1117,4 | 843,6 | 8670,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 58,2 | 1093,0 | 2348,6 | 1117,4 | 843,6 | 8670,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 57,8 | 1092,2 | 2346,2 | 1116,2 | 840,6 | 7152,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,5% | 99,9% | 100,0% | 99,9% | 99,9% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 641,8% | 583,2% | 559,8% | 550,2% | 686,0% | 702,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,5% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
