Varanger og Tana Begravelsesbyrå AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 348 000 | 1 821 000 | 1 979 000 | 2 014 000 | 1 434 000 | 1 639 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 189 000 | 286 000 | 351 000 | 312 000 | 347 000 | 277 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 537 000 | 2 107 000 | 2 330 000 | 2 326 000 | 1 781 000 | 1 916 000 |
|
|
| Varekostnad | 768 000 | 472 000 | 542 000 | 543 000 | 368 000 | 495 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 005 000 | 1 004 000 | 951 000 | 1 012 000 | 810 000 | 738 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 102 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 120 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 476 000 | 414 000 | 354 000 | 420 000 | 376 000 | 377 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 351 000 | 1 900 000 | 1 847 000 | 1 975 000 | 1 554 000 | 1 730 000 |
|
|
| Driftsresultat | 186 000 | 207 000 | 483 000 | 351 000 | 227 000 | 186 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 49 000 | 0 | 1 000 | 3 000 | 10 000 | 19 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 49 000 | 0 | 1 000 | 3 000 | 10 000 | 19 000 |
|
|
| Netto finans | -48 000 | 0 | -1 000 | -3 000 | -10 000 | -19 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 139 000 | 207 000 | 482 000 | 348 000 | 217 000 | 167 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 16 000 | 35 000 | 132 000 | 35 000 | 36 000 | 44 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 123 000 | 172 000 | 351 000 | 314 000 | 181 000 | 123 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 123 000 | 172 000 | 351 000 | 314 000 | 181 000 | 123 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 123 000 | 172 000 | 351 000 | 314 000 | 181 000 | 123 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 39 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 39 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 310 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 310 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 310 000 | 43 000 | 0 | 39 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 58 000 | 84 000 | 63 000 | 51 000 | 66 000 | 57 000 |
|
|
| Sum varelager | 58 000 | 84 000 | 63 000 | 51 000 | 66 000 | 57 000 |
|
|
| Kundefordringer | 284 000 | 207 000 | 480 000 | 329 000 | 152 000 | 192 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 8 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 284 000 | 215 000 | 481 000 | 330 000 | 156 000 | 198 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 368 000 | 938 000 | 595 000 | 391 000 | 372 000 | 288 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 710 000 | 1 237 000 | 1 139 000 | 772 000 | 593 000 | 544 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 021 000 | 1 280 000 | 1 139 000 | 811 000 | 593 000 | 544 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 103 000 | 980 000 | 808 000 | 458 000 | 144 000 | -37 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 103 000 | 980 000 | 808 000 | 458 000 | 144 000 | -37 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 133 000 | 1 010 000 | 838 000 | 488 000 | 174 000 | -7 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 671 000 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 218 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 687 000 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 218 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 671 000 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 218 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 41 000 | 66 000 | 57 000 | 33 000 | 33 000 | 51 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 35 000 | 92 000 | 74 000 | 36 000 | 44 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 62 000 | 82 000 | 65 000 | 46 000 | 65 000 | 26 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 98 000 | 86 000 | 86 000 | 170 000 | 189 000 | 211 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 201 000 | 269 000 | 300 000 | 323 000 | 323 000 | 332 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 888 000 | 269 000 | 300 000 | 323 000 | 419 000 | 550 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 021 000 | 1 280 000 | 1 139 000 | 811 000 | 593 000 | 544 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,7% | 17,1% | 49,5% | 50,0% | 39,9% | |||
| Resultat av driften i % | 7,3% | 9,8% | 20,7% | 15,1% | 12,7% | 9,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,7 | 2,4 | 3,3 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 67,3% | 74,1% | 72,6% | 73,0% | 74,3% | 69,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,4% | 9,8% | 20,7% | 15,1% | 12,7% | 9,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,0% | 22,4% | 72,7% | 105,1% | 259,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,5% | 18,6% | 52,9% | 94,9% | 216,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,1 | 2,5 | 2,3 | 2,2 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,5 | 4,6 | 3,8 | 2,4 | 1,8 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,2 | 4,3 | 3,6 | 2,2 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,8 | 3,5 | 2,0 | 1,2 | 1,2 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,2 | 5,6 | 8,6 | 10,6 | 5,6 | 8,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 33,3 | 56,1 | 37,9 | 38,8 | 60,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,5% | 78,9% | 73,6% | 60,2% | 29,3% | -1,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 44,7% | 47,9% | 36,0% | 21,0% | 9,8% | -0,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 4,4% | 2,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2603,4% | 1151,2% | 1330,2% | 880,4% | 409,1% | 370,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,3 | 0,4 | 0,7 | 2,4 | -78,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,7% | 21,0% | 26,3% | 39,8% | 54,5% | 61,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 55,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 16,2% | 40,1% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 432 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
