Vangerud Dyretransport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 1 422 000 | 3 237 000 | 4 943 000 | 5 673 000 | 4 643 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 925 000 | 687 000 | 160 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 2 347 000 | 3 925 000 | 5 103 000 | 5 673 000 | 4 644 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 16 000 | 777 000 | 1 833 000 | 2 230 000 | 2 544 000 | 2 200 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 000 | 76 000 | 176 000 | 177 000 | 209 000 | 294 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | -11 000 | 986 000 | 2 274 000 | 2 426 000 | 2 492 000 | 2 087 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 000 | 1 839 000 | 4 283 000 | 4 833 000 | 5 245 000 | 4 606 000 |
|
|
| Driftsresultat | -10 000 | 508 000 | -358 000 | 270 000 | 428 000 | 38 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 32 000 | 50 000 | 0 | 0 | 73 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 34 000 | 50 000 | 50 000 | 68 000 | 74 000 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | -34 000 | -50 000 | -49 000 | -67 000 | -73 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -10 000 | 474 000 | -408 000 | 221 000 | 361 000 | -35 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 000 | 104 000 | -90 000 | 27 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -19 000 | 370 000 | -318 000 | 194 000 | 347 000 | -35 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -19 000 | 370 000 | -318 000 | 194 000 | 347 000 | -35 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 40 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -59 000 | 371 000 | 318 000 | 194 000 | 347 000 | -35 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 9 000 | 113 000 | 24 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 9 000 | 113 000 | 24 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 28 000 | 33 000 | 165 000 | 390 000 | 566 000 | 509 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 28 000 | 33 000 | 165 000 | 390 000 | 566 000 | 509 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 106 000 | 106 000 | 106 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 133 000 | 147 000 | 384 000 | 413 000 | 566 000 | 509 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 141 000 | 599 000 | 303 000 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 97 000 | 127 000 | 168 000 | 209 000 | 176 000 | 621 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 97 000 | 127 000 | 309 000 | 808 000 | 479 000 | 637 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 57 000 | 192 000 | 322 000 | 470 000 | 968 000 | 560 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 154 000 | 318 000 | 631 000 | 1 278 000 | 1 447 000 | 1 197 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 287 000 | 466 000 | 1 015 000 | 1 691 000 | 2 014 000 | 1 705 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 89 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 199 000 | 259 000 | -112 000 | 207 000 | 13 000 | -334 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 199 000 | 259 000 | -112 000 | 207 000 | 13 000 | -334 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 288 000 | 348 000 | -23 000 | 296 000 | 102 000 | -245 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 562 000 | 767 000 | 1 064 000 | 1 242 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 562 000 | 767 000 | 1 064 000 | 1 242 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 562 000 | 767 000 | 1 064 000 | 1 242 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | -1 000 | 25 000 | 149 000 | 207 000 | 214 000 | 165 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 51 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 11 000 | 172 000 | 200 000 | 427 000 | 346 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 82 000 | 154 000 | 170 000 | 193 000 | 197 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | -1 000 | 118 000 | 475 000 | 628 000 | 848 000 | 708 000 |
|
|
| Sum gjeld | -1 000 | 118 000 | 1 037 000 | 1 395 000 | 1 912 000 | 1 950 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 287 000 | 466 000 | 1 015 000 | 1 691 000 | 2 014 000 | 1 705 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,7% | 68,6% | -26,5% | 14,6% | 23,1% | |||
| Resultat av driften i % | 21,6% | -9,1% | 5,3% | 7,5% | 0,8% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 3,2 | 2,9 | 2,8 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 99,5% | |||
| Overskuddsgrad i % | 21,6% | -9,1% | 5,3% | 7,6% | 0,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,1% | 291,7% | -298,9% | 111,1% | -504,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,0% | 227,7% | -233,0% | 97,5% | -485,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 3,0 | 2,1 | 2,3 | 2,2 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 1,3 | 2,0 | 1,7 | 1,7 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 2,7 | 1,3 | 2,0 | 1,7 | 1,7 | |||
| Likviditetsgrad 3 | -57,0 | 1,6 | 0,7 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 100,3% | 74,7% | -2,3% | 17,5% | 5,1% | -14,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,8% | -0,6% | 5,8% | 1,8% | -5,3% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,9% | 1,8% | 1,8% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,7% | 0,4% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,3 | -45,1 | 4,7 | 18,7 | -8,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | -0,3% | 25,3% | 46,8% | 37,1% | 42,1% | 41,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 55,4% | 45,4% | 52,8% | 72,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 207 000 | 564 000 | 860 000 | 339 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
