Valdres Sparebank
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 118 551 000 | 114 153 000 | 109 017 000 | 82 336 000 | 66 451 000 | 59 157 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 118 551 000 | 114 153 000 | 109 017 000 | 82 336 000 | 66 451 000 | 59 157 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 31 855 000 | 29 593 000 | 26 143 000 | 21 626 000 | 21 180 000 | 20 469 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 126 000 | 2 439 000 | 2 322 000 | 2 183 000 | 2 181 000 | 1 251 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 75 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 33 024 000 | 30 401 000 | 32 106 000 | 27 204 000 | 22 875 000 | 23 870 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 67 005 000 | 62 433 000 | 60 571 000 | 51 013 000 | 46 311 000 | 45 590 000 |
|
|
| Driftsresultat | 51 546 000 | 51 720 000 | 48 446 000 | 31 323 000 | 20 140 000 | 13 567 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 074 000 | 7 935 000 | 1 690 000 | 2 564 000 | 1 364 000 | 3 118 000 |
|
|
| Netto finans | -2 074 000 | -7 935 000 | -1 690 000 | -2 564 000 | -1 364 000 | -3 118 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 49 472 000 | 43 785 000 | 46 756 000 | 28 759 000 | 18 776 000 | 10 449 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 979 000 | 10 168 000 | 10 830 000 | 5 970 000 | 3 856 000 | 2 208 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 39 493 000 | 33 617 000 | 35 926 000 | 22 789 000 | 14 920 000 | 8 241 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 17 587 000 | -2 265 000 | 11 363 000 | 21 476 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 17 587 000 | -2 265 000 | 11 363 000 | 21 476 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 57 080 000 | 31 352 000 | 47 289 000 | 44 265 000 | 14 920 000 | 8 518 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 241 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 248 000 | 1 579 000 | 0 | 1 885 000 | 0 | 1 142 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 248 000 | 1 579 000 | 0 | 1 885 000 | 0 | 1 142 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 768 000 | 4 257 000 | 0 | 4 279 000 | 4 338 000 | 4 895 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 868 000 | 6 452 000 | 12 940 000 | 7 508 000 | 8 006 000 | 2 693 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 11 636 000 | 10 709 000 | 12 940 000 | 11 787 000 | 12 344 000 | 7 588 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 130 440 000 | 103 688 000 | 99 840 000 | 86 506 000 | 126 795 000 | 95 891 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 7 327 000 | 6 831 000 | 5 677 000 | 5 927 000 | 6 305 000 | 4 814 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 136 519 000 | 108 940 000 | 105 517 000 | 90 548 000 | 133 100 000 | 100 705 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 150 651 000 | 122 807 000 | 118 457 000 | 106 105 000 | 145 444 000 | 109 435 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 572 879 000 | 2 583 344 000 | 2 423 287 000 | 2 255 623 000 | 2 133 464 000 | 2 010 554 000 |
|
|
| Andre fordringer | 171 911 000 | 38 906 000 | 77 016 000 | 77 222 000 | 230 083 000 | 132 581 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 744 790 000 | 2 622 250 000 | 2 500 303 000 | 2 332 845 000 | 2 363 547 000 | 2 143 135 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 422 913 000 | 370 576 000 | 365 172 000 | 392 688 000 | 306 496 000 | 287 445 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 422 913 000 | 370 576 000 | 365 172 000 | 392 688 000 | 306 496 000 | 287 445 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 78 679 000 | 75 856 000 | 73 371 000 | 72 050 000 | 71 020 000 | 70 689 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 246 382 000 | 3 068 682 000 | 2 938 846 000 | 2 797 583 000 | 2 741 063 000 | 2 501 269 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 395 785 000 | 3 189 910 000 | 3 057 303 000 | 2 901 803 000 | 2 886 507 000 | 2 610 704 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 803 000 | 28 022 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 461 650 000 | 405 170 000 | 374 267 000 | 327 477 000 | 252 710 000 | 236 672 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 656 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 461 650 000 | 405 170 000 | 374 267 000 | 327 477 000 | 283 513 000 | 264 694 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 656 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 461 650 000 | 405 170 000 | 374 267 000 | 327 477 000 | 283 513 000 | 265 350 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 232 000 | 465 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 11 213 000 | 12 815 000 | 16 975 000 | 13 860 000 | 10 867 000 | 1 746 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 11 213 000 | 12 815 000 | 16 975 000 | 13 860 000 | 11 099 000 | 2 211 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 20 005 000 | 20 003 000 | 15 183 000 | 26 173 000 | 46 003 000 | 45 887 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 30 244 000 | 30 272 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 30 244 000 | 30 272 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 41 457 000 | 43 087 000 | 16 975 000 | 13 860 000 | 11 099 000 | 2 211 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 005 000 | 20 003 000 | 15 183 000 | 26 173 000 | 46 003 000 | 45 887 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 872 673 000 | 2 721 650 000 | 2 650 879 000 | 2 534 293 000 | 2 545 891 000 | 2 297 255 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 892 678 000 | 2 741 653 000 | 2 666 062 000 | 2 560 466 000 | 2 591 894 000 | 2 343 142 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 934 135 000 | 2 784 740 000 | 2 683 037 000 | 2 574 326 000 | 2 602 993 000 | 2 345 353 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 395 785 000 | 3 189 910 000 | 3 057 304 000 | 2 901 803 000 | 2 886 507 000 | 2 610 703 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,6% | 1,7% | 1,6% | 1,1% | 0,7% | |||
| Resultat av driften i % | 43,5% | 45,3% | 44,4% | 38,0% | 30,3% | 22,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 43,5% | 45,3% | 44,4% | 38,0% | 30,3% | 22,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,4% | 11,2% | 13,3% | 9,4% | 6,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,2% | 8,0% | 13,5% | 14,5% | 5,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,7 | 3,9 | 4,2 | 3,8 | 3,1 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,6% | 12,7% | 12,2% | 11,3% | 9,8% | 10,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 389,4% | 354,9% | 343,3% | 397,7% | 426,6% | 448,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 70,8% | 64,6% | 158,1% | 185,7% | 234,5% | 1000,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,5% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,4 | 6,9 | 7,2 | 7,9 | 9,2 | 8,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 85,2% | 85,9% | 87,2% | 88,2% | 89,8% | 89,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 1,4% | 0,6% | 0,5% | 0,4% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 528 000 | 1 531 000 | 1 431 000 | 1 340 000 | 1 291 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
