Valdres Landbruksmaskiner AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 66 645 000 | 65 308 000 | 67 054 000 | 63 772 000 | 49 561 000 | 56 720 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 194 000 | 267 000 | 507 000 | 423 000 | 658 000 | 811 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 66 839 000 | 65 575 000 | 67 562 000 | 64 195 000 | 50 219 000 | 57 531 000 |
|
|
| Varekostnad | 51 201 000 | 50 419 000 | 50 471 000 | 48 919 000 | 37 346 000 | 44 328 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 114 000 | 8 959 000 | 8 687 000 | 7 902 000 | 7 151 000 | 6 991 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 320 000 | 174 000 | 149 000 | 150 000 | 117 000 | 123 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 538 000 | 4 843 000 | 4 624 000 | 5 040 000 | 3 561 000 | 4 658 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 65 173 000 | 64 395 000 | 63 931 000 | 62 011 000 | 48 175 000 | 56 100 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 666 000 | 1 180 000 | 3 631 000 | 2 184 000 | 2 044 000 | 1 431 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 67 000 | 45 000 | 27 000 | 20 000 | 21 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 17 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 67 000 | 45 000 | 44 000 | 20 000 | 21 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 721 000 | 527 000 | 260 000 | 183 000 | 202 000 | 281 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 725 000 | 535 000 | 277 000 | 183 000 | 202 000 | 281 000 |
|
|
| Netto finans | -658 000 | -490 000 | -233 000 | -163 000 | -181 000 | -235 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 008 000 | 690 000 | 3 398 000 | 2 021 000 | 1 862 000 | 1 196 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 180 000 | 237 000 | 805 000 | 569 000 | 398 000 | 359 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 828 000 | 454 000 | 2 593 000 | 1 452 000 | 1 464 000 | 837 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 828 000 | 454 000 | 2 593 000 | 1 452 000 | 1 464 000 | 837 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 250 000 | 1 250 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 828 000 | 454 000 | 2 593 000 | 1 452 000 | 214 000 | -413 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 260 000 | 1 538 000 | 463 000 | 570 000 | 243 000 | 250 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 70 000 | 111 000 | 97 000 | 99 000 | 158 000 | 8 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 330 000 | 1 650 000 | 561 000 | 670 000 | 401 000 | 258 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 2 000 | 21 000 | 40 000 | 59 000 | 78 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 2 000 | 23 000 | 40 000 | 59 000 | 78 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 330 000 | 1 651 000 | 584 000 | 710 000 | 460 000 | 337 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 26 736 000 | 27 389 000 | 21 994 000 | 18 846 000 | 14 079 000 | 13 784 000 |
|
|
| Sum varelager | 26 736 000 | 27 389 000 | 21 994 000 | 18 846 000 | 14 079 000 | 13 784 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 721 000 | 6 735 000 | 5 876 000 | 7 936 000 | 6 044 000 | 2 979 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 541 000 | 1 280 000 | 1 197 000 | 1 086 000 | 847 000 | 1 847 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 263 000 | 8 015 000 | 7 072 000 | 9 021 000 | 6 891 000 | 4 826 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 354 000 | 328 000 | 306 000 | 303 000 | 274 000 | 1 281 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 34 352 000 | 35 732 000 | 29 372 000 | 28 171 000 | 21 245 000 | 19 891 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 35 682 000 | 37 383 000 | 29 956 000 | 28 880 000 | 21 705 000 | 20 228 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 283 000 | 283 000 | 283 000 | 283 000 | 283 000 | 283 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 408 000 | 408 000 | 408 000 | 408 000 | 408 000 | 408 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 290 000 | 9 463 000 | 9 035 000 | 6 464 000 | 5 033 000 | 4 839 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 290 000 | 9 463 000 | 9 035 000 | 6 464 000 | 5 033 000 | 4 839 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 699 000 | 9 871 000 | 9 444 000 | 6 873 000 | 5 441 000 | 5 247 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 237 000 | 1 450 000 | 1 408 000 | 909 000 | 570 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 683 000 | 4 775 000 | 364 000 | 682 000 | 563 000 | 600 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 683 000 | 4 775 000 | 364 000 | 682 000 | 563 000 | 600 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 920 000 | 6 225 000 | 1 772 000 | 1 591 000 | 1 133 000 | 600 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 949 000 | 17 627 000 | 13 025 000 | 14 374 000 | 10 241 000 | 8 289 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 180 000 | 229 000 | 799 000 | 563 000 | 392 000 | 337 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 885 000 | 1 536 000 | 2 016 000 | 1 870 000 | 926 000 | 678 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 250 000 | 1 250 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 33 000 | 897 000 | 1 650 000 | 26 000 | 98 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 048 000 | 1 861 000 | 2 004 000 | 1 960 000 | 2 296 000 | 3 729 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 20 299 000 | 22 736 000 | 20 149 000 | 21 326 000 | 15 701 000 | 14 381 000 |
|
|
| Sum gjeld | 24 982 000 | 27 511 000 | 20 513 000 | 22 008 000 | 16 264 000 | 14 981 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 35 682 000 | 37 383 000 | 29 956 000 | 28 880 000 | 21 705 000 | 20 228 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,7% | 3,6% | 12,5% | 8,7% | 9,8% | |||
| Resultat av driften i % | 2,5% | 1,8% | 5,4% | 3,4% | 4,1% | 2,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,9 | 2,3 | 2,5 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 23,2% | 22,8% | 24,7% | 23,3% | 24,6% | 21,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,6% | 1,9% | 5,4% | 3,4% | 4,1% | 2,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,8% | 7,1% | 41,6% | 32,8% | 34,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,1% | 4,7% | 31,8% | 23,6% | 27,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,3 | 7,3 | 7,8 | 8,1 | 7,0 | 8,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,6 | 1,5 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,9 | 1,8 | 2,3 | 2,6 | 2,7 | 3,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 190,3 | 176,3 | 145,7 | 121,1 | 134,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,0% | 26,4% | 31,5% | 23,8% | 25,1% | 25,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,0% | 15,1% | 14,0% | 10,7% | 10,8% | 9,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,3% | 5,8% | 56,4% | 32,3% | 28,9% | 25,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 52,6% | 47,4% | 41,9% | 36,3% | 39,4% | 40,0% | ||
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,8 | 2,2 | 3,2 | 3,0 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,9% | 60,8% | 67,3% | 73,8% | 72,3% | 71,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,1% | 12,8% | 1,2% | 2,4% | 2,6% | 3,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 625 000 | 585 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
