Valdres Fjellhotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 231 000 | 1 776 000 | 1 047 000 | 1 284 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 226 000 | 144 000 | 190 000 | 157 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 231 000 | 1 776 000 | 1 273 000 | 1 428 000 | 190 000 | 157 000 |
|
|
| Varekostnad | 392 000 | 584 000 | 327 000 | 322 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 392 000 | 174 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 69 000 | 73 000 | 91 000 | 75 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 576 000 | 916 000 | 1 139 000 | 1 173 000 | 270 000 | 122 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 429 000 | 1 761 000 | 1 557 000 | 1 570 000 | 274 000 | 122 000 |
|
|
| Driftsresultat | -198 000 | 15 000 | -284 000 | -142 000 | -84 000 | 35 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -342 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | -326 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 26 000 | 38 000 | 30 000 | 19 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 26 000 | 38 000 | 30 000 | 19 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -352 000 | -37 000 | -30 000 | -19 000 | -5 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -549 000 | -21 000 | -314 000 | -161 000 | -88 000 | 35 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -549 000 | -21 000 | -314 000 | -161 000 | -88 000 | 35 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -549 000 | -21 000 | -314 000 | -161 000 | -88 000 | 35 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -549 000 | -21 000 | -314 000 | -161 000 | -88 000 | 35 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 99 000 | 141 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 36 000 | 63 000 | 237 000 | 328 000 | 213 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 135 000 | 204 000 | 237 000 | 328 000 | 213 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 342 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 135 000 | 546 000 | 580 000 | 670 000 | 556 000 | 342 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 81 000 | 128 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 81 000 | 128 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | -4 000 | -31 000 | 51 000 | 26 000 | 32 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 79 000 | 197 000 | 35 000 | 31 000 | 197 000 | 11 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 75 000 | 166 000 | 85 000 | 57 000 | 229 000 | 11 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | -299 000 | -378 000 | 6 000 | 6 000 | 0 | 31 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | -224 000 | -212 000 | 172 000 | 190 000 | 229 000 | 41 000 |
|
|
| Sum eiendeler | -89 000 | 334 000 | 752 000 | 860 000 | 785 000 | 384 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 184 000 | 184 000 | 184 000 | 184 000 | 184 000 | 184 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 129 000 | -580 000 | -558 000 | -245 000 | -83 000 | 5 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 129 000 | -580 000 | -558 000 | -245 000 | -83 000 | 5 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -944 000 | -395 000 | -374 000 | -60 000 | 101 000 | 190 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 249 000 | 189 000 | 69 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 584 000 | 540 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 556 000 | 672 000 | 674 000 | 563 000 | 511 000 | 153 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 556 000 | 672 000 | 674 000 | 563 000 | 511 000 | 153 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | -28 000 | 132 000 | 249 000 | 189 000 | 69 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 165 000 | 117 000 | 196 000 | 160 000 | 69 000 | 32 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 264 000 | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -130 000 | -108 000 | 7 000 | 8 000 | 35 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 299 000 | 58 000 | 452 000 | 357 000 | 173 000 | 41 000 |
|
|
| Sum gjeld | 855 000 | 730 000 | 1 126 000 | 920 000 | 684 000 | 194 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | -89 000 | 334 000 | 752 000 | 860 000 | 785 000 | 384 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -426,9% | 3,1% | -35,2% | -17,3% | -14,2% | |||
| Resultat av driften i % | -16,1% | 0,8% | -22,3% | -9,9% | -44,2% | 22,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 10,0 | 3,3 | 1,6 | 1,7 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 68,2% | 67,1% | 68,8% | 74,9% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -42,6% | 0,9% | -22,3% | -9,9% | -44,2% | 22,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 82,0% | 5,5% | 144,7% | -785,4% | -60,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 82,0% | 5,5% | 144,7% | -785,4% | -60,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 10,2 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | -0,7 | -3,7 | 0,4 | 0,5 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | -0,7 | -3,7 | 0,2 | 0,2 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | -1,0 | -6,5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,0 | 2,5 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 25,0 | 115,0 | 71,6 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1060,7% | -118,3% | -49,7% | -7,0% | 12,9% | 49,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -76,7% | -22,2% | -29,4% | -4,2% | 53,2% | 121,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,1% | 1,7% | 1,6% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,3% | 2,0% | 1,9% | 1,3% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -345,7% | -130,5% | ||||||
| Gjeldsgrad | -0,9 | -1,8 | -3,0 | -15,3 | 6,8 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | -336,0% | 17,4% | 60,1% | 41,5% | 22,0% | 10,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | -624,7% | 201,2% | 89,6% | 65,5% | 65,1% | 39,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
