Rønning Vaktmestertjenester AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 815 000 | 903 000 | 1 006 000 | 674 000 | 822 000 | 1 025 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 36 000 | 30 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 815 000 | 903 000 | 1 006 000 | 676 000 | 857 000 | 1 055 000 |
|
|
| Varekostnad | 81 000 | 53 000 | 180 000 | 2 000 | 0 | 38 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 000 | 2 000 | -1 000 | 35 000 | 3 000 | 78 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 174 000 | 164 000 | 181 000 | 176 000 | 193 000 | 288 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 491 000 | 374 000 | 688 000 | 519 000 | 592 000 | 415 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 755 000 | 593 000 | 1 048 000 | 732 000 | 788 000 | 819 000 |
|
|
| Driftsresultat | 60 000 | 310 000 | -42 000 | -56 000 | 69 000 | 236 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 33 000 | 58 000 | 46 000 | 45 000 | 28 000 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 34 000 | 60 000 | 49 000 | 45 000 | 28 000 | 23 000 |
|
|
| Netto finans | -33 000 | -59 000 | -47 000 | -45 000 | -28 000 | -23 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 27 000 | 251 000 | -89 000 | -101 000 | 41 000 | 213 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 6 000 | 44 000 | -19 000 | -11 000 | 54 000 | 54 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 21 000 | 207 000 | -71 000 | -90 000 | -13 000 | 158 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 21 000 | 207 000 | -71 000 | -90 000 | -13 000 | 158 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 21 000 | 7 000 | -71 000 | -90 000 | -13 000 | 158 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 300 000 | 355 000 | 428 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 466 000 | 1 111 000 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 482 000 | 459 000 | 330 000 | 468 000 | 550 000 | 1 734 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 781 000 | 814 000 | 758 000 | 934 000 | 1 661 000 | 1 734 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 781 000 | 814 000 | 758 000 | 934 000 | 1 661 000 | 1 734 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 90 000 | 322 000 | 27 000 | 79 000 | 36 000 | 108 000 |
|
|
| Andre fordringer | 35 000 | 10 000 | 10 000 | 41 000 | 39 000 | 11 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 125 000 | 333 000 | 38 000 | 121 000 | 75 000 | 119 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 267 000 | 279 000 | 300 000 | 39 000 | 135 000 | 77 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 392 000 | 611 000 | 338 000 | 160 000 | 210 000 | 196 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 174 000 | 1 426 000 | 1 096 000 | 1 094 000 | 1 871 000 | 1 931 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 298 000 | 277 000 | 270 000 | 341 000 | 431 000 | 444 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 298 000 | 277 000 | 270 000 | 341 000 | 431 000 | 444 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 328 000 | 307 000 | 300 000 | 371 000 | 461 000 | 474 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 60 000 | 58 000 | 75 000 | 100 000 | 120 000 | 101 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 60 000 | 58 000 | 75 000 | 100 000 | 120 000 | 101 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 586 000 | 689 000 | 638 000 | 562 000 | 1 053 000 | 1 119 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 646 000 | 747 000 | 713 000 | 662 000 | 1 173 000 | 1 220 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 586 000 | 689 000 | 638 000 | 562 000 | 1 053 000 | 1 119 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 000 | 30 000 | 22 000 | 31 000 | 51 000 | -39 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 11 000 | 62 000 | 5 000 | 10 000 | 35 000 | 25 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 80 000 | 0 | 15 000 | 37 000 | 105 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 152 000 | 0 | 55 000 | 5 000 | 114 000 | 145 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 200 000 | 372 000 | 82 000 | 61 000 | 237 000 | 236 000 |
|
|
| Sum gjeld | 846 000 | 1 119 000 | 795 000 | 723 000 | 1 410 000 | 1 456 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 174 000 | 1 426 000 | 1 096 000 | 1 094 000 | 1 871 000 | 1 931 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,7% | 24,7% | -3,7% | -3,8% | 3,6% | |||
| Resultat av driften i % | 7,4% | 34,3% | -4,2% | -8,3% | 8,1% | 22,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,1% | 94,1% | 82,1% | 99,7% | 100,0% | 96,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,5% | 34,4% | -4,0% | -8,3% | 8,1% | 22,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,5% | 82,7% | -26,5% | -24,3% | 8,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,6% | 68,2% | -21,2% | -21,6% | -2,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 90,6 | 451,5 | -1006,0 | 19,3 | 285,7 | 13,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,6 | 4,1 | 2,6 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,6 | 4,1 | 2,6 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 0,8 | 3,7 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 27,9% | 21,5% | 27,4% | 33,9% | 24,6% | 24,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 40,2% | 34,0% | 29,8% | 54,9% | 53,8% | 44,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,5% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,6 | 3,6 | 2,7 | 1,9 | 3,1 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,0% | 26,1% | 7,5% | 5,6% | 12,7% | 12,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 55,0% | 52,4% | 65,1% | 60,5% | 62,7% | 63,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
