Vålerenga Sport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 350 000 | 5 509 000 | 4 016 000 | 1 772 000 | 2 247 000 | 2 510 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 246 000 | 2 569 000 | 2 647 000 | 1 075 000 | 845 000 | 1 470 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 595 000 | 8 078 000 | 6 663 000 | 2 847 000 | 3 091 000 | 3 980 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 160 000 | 2 624 000 | 1 754 000 | 1 392 000 | 1 227 000 | 1 309 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 650 000 | 2 530 000 | 2 088 000 | 885 000 | 625 000 | 1 332 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 117 000 | 119 000 | 84 000 | 75 000 | 81 000 | 86 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 220 000 | 2 114 000 | 1 691 000 | 1 313 000 | 1 101 000 | 1 409 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 147 000 | 7 387 000 | 5 617 000 | 3 665 000 | 3 034 000 | 4 136 000 |
|
|
| Driftsresultat | 448 000 | 691 000 | 1 046 000 | -818 000 | 57 000 | -156 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 42 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 42 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 5 000 | 11 000 | 3 000 | 7 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 24 000 | 29 000 | 38 000 | 35 000 | 49 000 | 25 000 |
|
|
| Netto finans | 18 000 | -22 000 | -37 000 | -35 000 | -49 000 | -24 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 467 000 | 669 000 | 1 009 000 | -853 000 | 9 000 | -181 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 103 000 | 150 000 | 222 000 | -188 000 | 2 000 | -40 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 364 000 | 518 000 | 787 000 | -665 000 | 7 000 | -141 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 364 000 | 518 000 | 787 000 | -665 000 | 7 000 | -141 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 364 000 | 518 000 | 787 000 | -665 000 | 7 000 | -141 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 179 000 | 281 000 | 432 000 | 654 000 | 466 000 | 468 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 179 000 | 281 000 | 432 000 | 654 000 | 466 000 | 468 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 195 000 | 263 000 | 337 000 | 411 000 | 486 000 | 567 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 169 000 | 171 000 | 216 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 364 000 | 434 000 | 552 000 | 411 000 | 486 000 | 567 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 542 000 | 715 000 | 984 000 | 1 065 000 | 952 000 | 1 035 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 121 000 | 1 316 000 | 1 708 000 | 1 411 000 | 2 011 000 | 2 328 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 121 000 | 1 316 000 | 1 708 000 | 1 411 000 | 2 011 000 | 2 328 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 113 000 | 1 403 000 | 883 000 | 267 000 | 484 000 | 103 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 000 | 219 000 | 47 000 | 197 000 | 83 000 | 89 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 134 000 | 1 622 000 | 930 000 | 463 000 | 567 000 | 192 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 960 000 | 1 362 000 | 487 000 | 109 000 | 2 450 000 | 457 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 214 000 | 4 300 000 | 3 126 000 | 1 982 000 | 5 027 000 | 2 978 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 757 000 | 5 015 000 | 4 110 000 | 3 047 000 | 5 979 000 | 4 013 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 | 1 980 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 072 000 | 1 708 000 | 1 189 000 | 403 000 | 1 068 000 | 1 061 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 072 000 | 1 708 000 | 1 189 000 | 403 000 | 1 068 000 | 1 061 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 052 000 | 3 688 000 | 3 169 000 | 2 383 000 | 3 048 000 | 3 041 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 155 000 | 679 000 | 356 000 | 328 000 | 90 000 | 62 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 005 000 | 428 000 | 369 000 | 241 000 | 196 000 | 239 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 545 000 | 220 000 | 215 000 | 95 000 | 2 645 000 | 671 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 705 000 | 1 327 000 | 940 000 | 664 000 | 2 931 000 | 972 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 705 000 | 1 327 000 | 940 000 | 664 000 | 2 931 000 | 972 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 757 000 | 5 015 000 | 4 110 000 | 3 047 000 | 5 979 000 | 4 013 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 15,3% | 29,3% | -18,1% | 1,2% | |||
| Resultat av driften i % | 5,2% | 8,6% | 15,7% | -28,7% | 1,8% | -3,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,8 | 1,9 | 0,6 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,2% | 52,4% | 56,3% | 21,4% | 45,4% | 47,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,7% | 8,6% | 15,7% | -28,7% | 1,8% | -3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,1% | 19,5% | 36,3% | -31,4% | 0,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,4% | 15,1% | 28,4% | -24,5% | 0,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,2 | 3,2 | 3,2 | 4,9 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 3,2 | 3,3 | 3,0 | 1,7 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 2,2 | 1,5 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,8 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,5 | 2,0 | 1,0 | 1,0 | 0,6 | 0,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 195,8 | 207,4 | 320,1 | 442,5 | 636,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,4% | 73,5% | 77,1% | 78,2% | 51,0% | 75,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,1% | 45,7% | 47,6% | 83,7% | 98,6% | 76,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 165,5% | 225,9% | 127,9% | 93,4% | 104,2% | 86,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 1,0 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,6% | 26,5% | 22,9% | 21,8% | 49,0% | 24,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 222 000 | 555 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
