Vålerenga Fotball Elite
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 129 422 000 | 183 185 000 | 77 522 000 | 86 398 000 | 77 775 000 | 80 250 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 264 000 | 4 813 000 | 4 856 000 | 12 520 000 | 14 318 000 | 2 986 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 133 686 000 | 187 998 000 | 82 378 000 | 98 918 000 | 92 093 000 | 83 237 000 |
|
|
| Varekostnad | 394 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 60 032 000 | 85 424 000 | 59 773 000 | 47 644 000 | 51 616 000 | 47 547 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 254 000 | 251 000 | 244 000 | 14 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 45 273 000 | 66 649 000 | 32 862 000 | 21 835 000 | 8 335 000 | 16 627 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 105 953 000 | 152 324 000 | 92 879 000 | 69 493 000 | 59 951 000 | 64 174 000 |
|
|
| Driftsresultat | 27 733 000 | 35 674 000 | -10 501 000 | 29 425 000 | 32 142 000 | 19 063 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 0 | 163 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 30 853 000 | 53 875 000 | 21 841 000 | 13 992 000 | 3 271 000 | 7 601 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 30 857 000 | 53 875 000 | 22 004 000 | 13 992 000 | 3 271 000 | 7 601 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 24 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 58 223 000 | 89 364 000 | 11 367 000 | 43 285 000 | 35 285 000 | 26 562 000 |
|
|
| Netto finans | -27 366 000 | -35 489 000 | 10 637 000 | -29 293 000 | -32 014 000 | -18 961 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 366 000 | 185 000 | 137 000 | 132 000 | 128 000 | 102 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 366 000 | 185 000 | 137 000 | 132 000 | 128 000 | 102 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 366 000 | 185 000 | 137 000 | 132 000 | 128 000 | 102 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 366 000 | 185 000 | 137 000 | 132 000 | 128 000 | 102 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 54 000 | 308 000 | 542 000 | 580 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 54 000 | 308 000 | 542 000 | 580 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 4 806 000 | 6 460 000 | 13 168 000 | 6 411 000 | 5 200 000 | 2 119 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 806 000 | 6 460 000 | 13 168 000 | 6 411 000 | 5 200 000 | 2 119 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 860 000 | 6 768 000 | 13 710 000 | 6 991 000 | 5 200 000 | 2 119 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 8 547 000 | 17 819 000 | 4 888 000 | 4 131 000 | 826 000 | 200 000 |
|
|
| Andre fordringer | 47 473 000 | 39 735 000 | 24 376 000 | 38 152 000 | 14 066 000 | 12 971 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 042 000 |
|
|
| Sum fordringer | 56 020 000 | 57 554 000 | 29 263 000 | 42 282 000 | 14 892 000 | 14 212 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 881 000 | 3 547 000 | 2 443 000 | 3 199 000 | 6 739 000 | 1 710 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 60 901 000 | 61 102 000 | 31 706 000 | 45 481 000 | 21 631 000 | 15 923 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 65 761 000 | 67 870 000 | 45 416 000 | 52 472 000 | 26 831 000 | 18 042 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 157 000 | 790 000 | 605 000 | 469 000 | 337 000 | 208 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 157 000 | 790 000 | 605 000 | 469 000 | 337 000 | 208 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 157 000 | 790 000 | 605 000 | 469 000 | 337 000 | 208 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 1 519 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 1 519 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 712 000 | 6 606 000 | 3 727 000 | 3 237 000 | 164 000 | 1 643 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 5 014 000 | 4 695 000 | 3 564 000 | 4 324 000 | 11 461 000 | 9 392 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 25 949 000 | 27 739 000 | 15 281 000 | 31 641 000 | 9 003 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 24 930 000 | 28 040 000 | 20 720 000 | 12 801 000 | 5 866 000 | 6 798 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 64 605 000 | 67 080 000 | 44 811 000 | 52 003 000 | 26 494 000 | 17 833 000 |
|
|
| Sum gjeld | 64 605 000 | 67 080 000 | 44 811 000 | 52 003 000 | 26 494 000 | 17 833 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 65 761 000 | 67 870 000 | 45 416 000 | 52 472 000 | 26 831 000 | 18 042 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 87,7% | 158,1% | 23,5% | 109,5% | 157,8% | |||
| Resultat av driften i % | 20,7% | 19,0% | -12,7% | 29,7% | 34,9% | 22,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 3,3 | 1,7 | 2,5 | 4,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,7% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 43,8% | 47,6% | 14,0% | 43,9% | 38,5% | 32,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 37,6% | 26,5% | 25,5% | 32,8% | 47,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 37,6% | 26,5% | 25,5% | 32,8% | 47,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,2 | 1,4 | 2,1 | 1,8 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,8% | 1,2% | 1,3% | 0,9% | 1,3% | 1,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,9% | 0,4% | 0,7% | 0,5% | 0,4% | 0,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 4,2% | 8,6% | 22,7% | 14,9% | 15,4% | 10,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 55,8 | 84,9 | 74,1 | 110,9 | 78,6 | 85,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 98,2% | 98,8% | 98,7% | 99,1% | 98,7% | 98,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
