Vågslid Fjellstuer AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 359 000 | 12 530 000 | 12 364 000 | 10 399 000 | 10 078 000 | 3 902 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 229 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 363 000 | 12 530 000 | 12 364 000 | 10 399 000 | 10 307 000 | 3 902 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 949 000 | 2 870 000 | 2 160 000 | 1 803 000 | 2 093 000 | 837 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 499 000 | 2 610 000 | 1 918 000 | 1 793 000 | 1 376 000 | 489 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 223 000 | 185 000 | 146 000 | 111 000 | 10 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 350 000 | 5 975 000 | 6 173 000 | 5 182 000 | 5 478 000 | 2 425 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 021 000 | 11 640 000 | 10 397 000 | 8 889 000 | 8 957 000 | 3 753 000 |
|
|
| Driftsresultat | 342 000 | 890 000 | 1 967 000 | 1 510 000 | 1 350 000 | 149 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 1 000 | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 0 | -1 000 | 10 000 | 90 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | -1 000 | 10 000 | 88 000 |
|
|
| Netto finans | 6 000 | 0 | 0 | 1 000 | -7 000 | -85 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 348 000 | 889 000 | 1 967 000 | 1 511 000 | 1 343 000 | 65 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 78 000 | 198 000 | 433 000 | 332 000 | 296 000 | 14 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 270 000 | 691 000 | 1 534 000 | 1 179 000 | 1 048 000 | 51 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 270 000 | 691 000 | 1 534 000 | 1 179 000 | 1 048 000 | 51 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 200 000 | 0 | 750 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 70 000 | 691 000 | 784 000 | 1 179 000 | 1 048 000 | 51 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 915 000 | 881 000 | 1 048 000 | 891 000 | 63 000 | 15 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 915 000 | 881 000 | 1 048 000 | 891 000 | 63 000 | 15 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 920 000 | 886 000 | 1 053 000 | 896 000 | 71 000 | 25 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 516 000 | 493 000 | 465 000 | 485 000 | 409 000 | 299 000 |
|
|
| Sum varelager | 516 000 | 493 000 | 465 000 | 485 000 | 409 000 | 299 000 |
|
|
| Kundefordringer | 584 000 | 1 281 000 | 1 261 000 | 208 000 | 198 000 | 44 000 |
|
|
| Andre fordringer | 595 000 | 240 000 | 229 000 | 272 000 | 897 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 179 000 | 1 521 000 | 1 490 000 | 481 000 | 1 095 000 | 44 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 542 000 | 2 971 000 | 2 696 000 | 3 865 000 | 1 862 000 | 65 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 237 000 | 4 985 000 | 4 651 000 | 4 830 000 | 3 366 000 | 407 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 157 000 | 5 871 000 | 5 703 000 | 5 727 000 | 3 436 000 | 433 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 060 000 | 3 990 000 | 3 299 000 | 2 515 000 | 1 336 000 | 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 060 000 | 3 990 000 | 3 299 000 | 2 515 000 | 1 336 000 | 288 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 090 000 | 4 020 000 | 3 329 000 | 2 545 000 | 1 366 000 | 318 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 3 000 | 7 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 000 | 7 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 3 000 | 7 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 56 000 | 71 000 | 44 000 | 50 000 | 1 496 000 | 160 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 81 000 | 202 000 | 428 000 | 327 000 | 293 000 | 27 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 124 000 | 120 000 | 91 000 | 58 000 | -78 000 | -297 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 750 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 806 000 | 1 455 000 | 1 055 000 | 2 744 000 | 359 000 | 224 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 067 000 | 1 848 000 | 2 368 000 | 3 179 000 | 2 070 000 | 114 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 067 000 | 1 851 000 | 2 375 000 | 3 182 000 | 2 070 000 | 114 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 157 000 | 5 871 000 | 5 703 000 | 5 727 000 | 3 436 000 | 433 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,8% | 15,4% | 34,4% | 33,0% | 69,9% | |||
| Resultat av driften i % | 2,8% | 7,1% | 15,9% | 14,5% | 13,1% | 3,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,2 | 2,2 | 2,3 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,1% | 77,1% | 82,5% | 82,7% | 79,2% | 78,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,8% | 7,1% | 15,9% | 14,5% | 13,1% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,6% | 24,2% | 67,0% | 77,3% | 159,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,7% | 18,8% | 52,2% | 60,3% | 124,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 4,8 | 6,4 | 5,8 | 7,5 | 8,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,7 | 2,0 | 1,5 | 1,6 | 3,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 2,4 | 1,8 | 1,4 | 1,4 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,6 | 1,1 | 1,2 | 0,9 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,7 | 5,8 | 4,6 | 3,7 | 5,1 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 61,6 | 60,1 | 79,2 | 89,3 | 60,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,4% | 68,5% | 58,4% | 44,4% | 39,8% | 73,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,1% | 32,1% | 26,9% | 24,5% | 13,3% | 8,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 617,0% | 339,3% | 1000,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 614,3% | 636,3% | 491,0% | 340,6% | 316,6% | 98,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 1,3 | 1,5 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 33,6% | 31,5% | 41,5% | 55,5% | 60,2% | 26,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
