Vågedalen 31-35 Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 018 000 | 5 589 000 | 4 359 000 | 4 915 000 | 7 404 000 | 1 105 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 018 000 | 5 589 000 | 4 359 000 | 4 915 000 | 7 404 000 | 1 105 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 51 000 | 51 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 593 000 | 1 382 000 | 1 254 000 | 1 192 000 | 1 092 000 | 643 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 644 000 | 1 433 000 | 1 254 000 | 1 192 000 | 1 092 000 | 643 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 374 000 | 4 156 000 | 3 105 000 | 3 723 000 | 6 312 000 | 462 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 15 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 85 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 15 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 85 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 008 000 | 1 790 000 | 1 016 000 | 703 000 | 1 268 000 | 192 000 |
|
|
| Netto finans | -1 993 000 | -1 783 000 | -1 015 000 | -703 000 | -1 268 000 | -107 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 381 000 | 2 373 000 | 2 090 000 | 3 019 000 | 5 045 000 | 354 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 381 000 | 2 373 000 | 2 090 000 | 3 019 000 | 5 045 000 | 276 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 381 000 | 2 373 000 | 2 090 000 | 3 019 000 | 5 045 000 | 276 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 381 000 | 2 373 000 | 2 090 000 | 3 019 000 | 5 045 000 | 276 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 67 000 | 57 000 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 67 000 | 57 000 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 62 491 000 | 62 481 000 | 62 464 000 | 62 424 000 | 62 424 000 | 62 424 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 142 000 | 166 000 | 199 000 | 140 000 | 129 000 | 1 989 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 142 000 | 166 000 | 199 000 | 140 000 | 129 000 | 1 989 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 587 000 | 910 000 | 607 000 | 380 000 | 167 000 | 185 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 729 000 | 1 076 000 | 806 000 | 520 000 | 296 000 | 2 174 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 63 220 000 | 63 557 000 | 63 270 000 | 62 944 000 | 62 720 000 | 64 598 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 185 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 189 000 | 12 808 000 | 10 436 000 | 8 346 000 | 5 326 000 | 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 189 000 | 12 808 000 | 10 436 000 | 8 346 000 | 5 326 000 | 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 15 369 000 | 12 988 000 | 10 616 000 | 8 526 000 | 5 506 000 | 461 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 10 000 | 227 000 | 8 000 | 4 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 47 792 000 | 50 247 000 | 52 530 000 | 54 361 000 | 57 151 000 | 62 399 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 47 792 000 | 50 247 000 | 52 530 000 | 54 361 000 | 57 151 000 | 62 399 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 33 286 000 | 35 966 000 | 38 046 000 | 39 913 000 | 42 702 000 | 1 002 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 44 000 | 95 000 | 78 000 | 27 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 728 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 000 | 0 | 38 000 | 26 000 | 40 000 | 10 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 58 000 | 322 000 | 124 000 | 57 000 | 63 000 | 1 738 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 850 000 | 50 569 000 | 52 654 000 | 54 418 000 | 57 214 000 | 64 137 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 63 220 000 | 63 557 000 | 63 270 000 | 62 944 000 | 62 720 000 | 64 598 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 6,6% | 4,9% | 5,9% | 9,9% | |||
| Resultat av driften i % | 72,7% | 74,4% | 71,2% | 75,7% | 85,3% | 41,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 72,9% | 74,5% | 71,3% | 75,7% | 85,3% | 49,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,8% | 20,1% | 21,8% | 43,0% | 169,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,8% | 20,1% | 21,8% | 43,0% | 169,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 118,0 | 109,6 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 12,6 | 3,3 | 6,5 | 9,1 | 4,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 12,6 | 3,3 | 6,5 | 9,1 | 4,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 10,1 | 2,8 | 4,9 | 6,7 | 2,7 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,3% | 20,4% | 16,8% | 13,5% | 8,8% | 0,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 255,4% | 232,4% | 243,5% | 173,5% | 74,4% | 41,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,1 | 3,9 | 5,0 | 6,4 | 10,4 | 139,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,5% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 2,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 75,6% | 79,1% | 83,0% | 86,4% | 91,1% | 96,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
