Uvdal Skisenter Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 24 357 000 | 26 106 000 | 26 225 000 | 25 720 000 | 23 253 000 | 12 917 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 395 000 | 289 000 | 174 000 | 1 720 000 | 1 278 000 | 1 008 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 24 753 000 | 26 394 000 | 26 398 000 | 27 440 000 | 24 531 000 | 13 925 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 601 000 | 8 490 000 | 12 026 000 | 7 088 000 | 7 962 000 | 3 888 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 995 000 | 3 983 000 | 4 423 000 | 6 208 000 | 2 740 000 | 3 167 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 093 000 | 1 719 000 | 1 403 000 | 1 897 000 | 1 168 000 | 950 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 263 000 | 9 249 000 | 7 343 000 | 9 086 000 | 7 809 000 | 5 051 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 21 952 000 | 23 441 000 | 25 195 000 | 24 279 000 | 19 679 000 | 13 056 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 801 000 | 2 953 000 | 1 203 000 | 3 161 000 | 4 852 000 | 869 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 12 000 | 2 000 | 33 000 | 4 000 | 3 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 57 000 | 58 000 | 62 000 | 33 000 | 0 | 35 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 69 000 | 60 000 | 95 000 | 37 000 | 3 000 | 42 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 741 000 | 1 012 000 | 1 091 000 | 1 364 000 | 967 000 | 638 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 808 000 | 1 019 000 | 1 091 000 | 1 367 000 | 967 000 | 640 000 |
|
|
| Netto finans | -1 739 000 | -959 000 | -996 000 | -1 330 000 | -964 000 | -598 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 063 000 | 1 994 000 | 207 000 | 1 831 000 | 3 887 000 | 270 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 387 000 | 439 000 | 49 000 | 412 000 | 901 000 | 79 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 676 000 | 1 555 000 | 157 000 | 1 419 000 | 2 986 000 | 191 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 676 000 | 1 555 000 | 157 000 | 1 419 000 | 2 986 000 | 191 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 7 930 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 2 630 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 387 000 | 1 094 000 | 0 | 0 | 0 | 589 000 |
|
|
| Goodwill | 7 930 000 | 0 | 7 930 000 | 0 | 2 630 000 | 2 630 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 8 317 000 | 9 024 000 | 7 930 000 | 2 630 000 | 2 630 000 | 3 219 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 657 000 | 12 354 000 | 12 221 000 | 11 107 000 | 10 354 000 | 7 102 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 15 157 000 | 20 081 000 | 13 203 000 | 4 850 000 | 3 449 000 | 3 058 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 2 061 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 968 000 | 0 | 2 420 000 | 1 319 000 | 2 896 000 | 1 462 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 37 843 000 | 32 435 000 | 27 844 000 | 17 276 000 | 16 698 000 | 11 622 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 51 000 | 102 000 | 153 000 | 5 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 52 000 | 103 000 | 154 000 | 6 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 46 161 000 | 41 460 000 | 35 827 000 | 20 009 000 | 19 483 000 | 14 847 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 7 695 000 | 6 393 000 | 5 822 000 | 11 516 000 | 9 421 000 | 4 987 000 |
|
|
| Sum varelager | 7 695 000 | 6 393 000 | 5 822 000 | 11 516 000 | 9 421 000 | 4 987 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 688 000 | 1 598 000 | 1 467 000 | 1 466 000 | 3 866 000 | 1 133 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 109 000 | 1 801 000 | 1 581 000 | 6 124 000 | 725 000 | 417 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 796 000 | 3 399 000 | 3 048 000 | 7 590 000 | 4 591 000 | 1 550 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 318 000 | 704 000 | 2 955 000 | 235 000 | 2 399 000 | 6 945 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 13 809 000 | 10 496 000 | 11 825 000 | 19 341 000 | 16 412 000 | 13 482 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 59 971 000 | 51 957 000 | 47 652 000 | 39 350 000 | 35 894 000 | 28 329 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 10 875 000 | 10 875 000 | 10 875 000 | 10 875 000 | 10 875 000 | 9 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 10 875 000 | 10 875 000 | 10 875 000 | 10 875 000 | 10 875 000 | 9 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 701 000 | 1 025 000 | -531 000 | -688 000 | -2 107 000 | -5 793 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 701 000 | 1 025 000 | -531 000 | -688 000 | -2 107 000 | -5 793 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 576 000 | 11 900 000 | 10 344 000 | 10 187 000 | 8 768 000 | 3 607 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 187 000 | 674 000 | 265 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 187 000 | 674 000 | 265 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 886 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 086 000 | 23 320 000 | 25 353 000 | 20 939 000 | 20 632 000 | 20 216 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 086 000 | 23 320 000 | 25 540 000 | 21 613 000 | 20 897 000 | 20 216 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 18 886 000 | 0 | 19 067 000 | 14 653 000 | 14 346 000 | 12 430 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 064 000 | 5 330 000 | 1 653 000 | 1 458 000 | 3 551 000 | 2 077 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 372 000 | 2 256 000 | 536 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 102 000 | 366 000 | 2 791 000 | 237 000 | 69 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 15 885 000 | 8 785 000 | 6 788 000 | 5 855 000 | 2 609 000 | 2 430 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 309 000 | 16 737 000 | 11 768 000 | 7 550 000 | 6 229 000 | 4 507 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 395 000 | 40 057 000 | 37 308 000 | 29 163 000 | 27 126 000 | 24 723 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 59 971 000 | 51 957 000 | 47 652 000 | 39 350 000 | 35 894 000 | 28 329 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | 6,0% | 3,0% | 15,1% | ||||
| Resultat av driften i % | 11,3% | 11,2% | 4,6% | 11,5% | 19,8% | 6,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 56,5% | 67,5% | 54,1% | 72,4% | 65,8% | 69,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,6% | 11,4% | 4,9% | 11,7% | 19,8% | 6,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,7% | 17,9% | 2,0% | 62,8% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,5% | 14,0% | 1,5% | 48,3% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,3 | 6,6 | 6,0 | 4,4 | 9,0 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,6 | 1,0 | 2,6 | 2,6 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 1,0 | 1,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,0 | 0,4 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 2,1 | 0,6 | 0,8 | 0,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 239,2 | 259,0 | 259,5 | 325,7 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,0% | 22,9% | 21,7% | 25,9% | 24,4% | 12,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 50,8% | 45,1% | 39,2% | 37,1% | 35,7% | 25,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 1,7% | 1,5% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,4% | 1,2% | 1,0% | 0,6% | 0,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -175,4% | -97,6% | 1,0% | 102,4% | 108,1% | 180,0% | ||
| Gjeldsgrad | 3,8 | 3,4 | 3,6 | 2,9 | 3,1 | 6,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,5% | 32,2% | 24,7% | 19,2% | 17,4% | 15,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 33,5% | 44,9% | 53,6% | 54,9% | 58,2% | 71,4% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
