Urban Jungle Brokerage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 845 000 | 1 926 000 | 1 810 000 | 1 882 000 | 2 400 000 | 4 252 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 704 000 | 176 000 | 108 000 | 78 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 550 000 | 2 103 000 | 1 918 000 | 1 961 000 | 2 401 000 | 4 252 000 |
|
|
| Varekostnad | 417 000 | 145 000 | 119 000 | 83 000 | 75 000 | 889 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 546 000 | 876 000 | 1 006 000 | 1 019 000 | 645 000 | 1 665 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 3 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 314 000 | 1 344 000 | 1 010 000 | 993 000 | 1 598 000 | 1 400 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 284 000 | 2 368 000 | 2 140 000 | 2 095 000 | 2 318 000 | 3 954 000 |
|
|
| Driftsresultat | -734 000 | -265 000 | -222 000 | -134 000 | 83 000 | 298 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | -4 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | -4 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | -4 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -734 000 | -265 000 | -222 000 | -138 000 | 87 000 | 298 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -161 000 | -58 000 | -49 000 | -30 000 | 19 000 | 66 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -572 000 | -207 000 | -173 000 | -108 000 | 68 000 | 232 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -572 000 | -207 000 | -173 000 | -108 000 | 68 000 | 232 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 568 000 | -183 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 000 | -24 000 | -173 000 | -108 000 | 68 000 | 232 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 48 000 | 47 000 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 48 000 | 47 000 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 25 000 | 11 000 | 27 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 000 | 11 000 | 27 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 73 000 | 57 000 | 67 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 580 000 | 867 000 | 214 000 | 742 000 | 557 000 | 393 000 |
|
|
| Andre fordringer | 25 000 | 968 000 | 52 000 | 704 000 | 634 000 | 626 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 112 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 717 000 | 1 834 000 | 266 000 | 1 446 000 | 1 191 000 | 1 019 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 304 000 | 23 000 | 617 000 | 92 000 | 370 000 | 37 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 021 000 | 1 858 000 | 883 000 | 1 538 000 | 1 561 000 | 1 057 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 093 000 | 1 915 000 | 950 000 | 1 538 000 | 1 561 000 | 1 057 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 044 000 | 1 044 000 | 61 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -219 000 | -215 000 | -8 000 | 165 000 | 165 000 | 97 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -219 000 | -215 000 | -8 000 | 165 000 | 165 000 | 97 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 825 000 | 829 000 | 53 000 | 195 000 | 195 000 | 127 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 576 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 576 000 | 576 000 | 576 000 | 576 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 576 000 | 576 000 | 576 000 | 576 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 179 000 | 305 000 | 190 000 | 99 000 | 810 000 | 308 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 317 000 | 165 000 | 72 000 | 185 000 | 224 000 | 71 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 197 000 | 40 000 | 59 000 | 483 000 | 314 000 | 551 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 693 000 | 510 000 | 321 000 | 767 000 | 1 367 000 | 930 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 269 000 | 1 086 000 | 897 000 | 1 343 000 | 1 367 000 | 930 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 093 000 | 1 915 000 | 950 000 | 1 538 000 | 1 561 000 | 1 057 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -36,6% | -18,5% | -17,8% | -8,9% | 6,6% | |||
| Resultat av driften i % | -20,7% | -12,6% | -11,6% | -6,8% | 3,5% | 7,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,3% | 92,5% | 93,4% | 95,6% | 96,9% | 79,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -20,7% | -12,6% | -11,6% | -7,0% | 3,6% | 7,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -88,8% | -60,1% | -179,0% | -70,8% | 54,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -69,2% | -46,9% | -139,5% | -55,4% | 42,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 2,4 | 1,9 | 1,9 | 3,7 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 3,6 | 2,8 | 2,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 3,6 | 2,8 | 2,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,0 | 1,9 | 0,1 | 0,3 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,4% | 43,3% | 5,6% | 12,7% | 12,5% | 12,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,2% | 39,4% | 2,8% | 9,9% | 8,1% | 3,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 1,9% | 1,6% | 2,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 | 16,9 | 6,9 | 7,0 | 7,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 33,1% | 26,6% | 33,8% | 49,9% | 87,6% | 88,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,5% | 30,1% | 60,6% | 37,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
