Union Real Estate Fund II Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 95 812 000 | 118 728 000 | 190 001 000 | 198 302 000 | 221 050 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 117 764 000 | -8 636 000 | -101 454 000 | 481 048 000 | 118 044 000 | 206 587 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 117 764 000 | 87 176 000 | 17 274 000 | 671 049 000 | 316 346 000 | 427 637 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 52 811 000 | 263 860 000 | 45 725 000 | 61 066 000 | 87 275 000 | 98 069 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 52 811 000 | 263 860 000 | 45 725 000 | 61 066 000 | 87 275 000 | 98 069 000 |
|
|
| Driftsresultat | 64 953 000 | -176 684 000 | -28 451 000 | 609 983 000 | 229 071 000 | 329 568 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 2 012 000 | 0 | 0 | 64 208 000 | 9 775 000 | 24 536 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 9 013 000 | 8 134 000 | 30 476 000 | 12 870 000 | 796 000 | 5 385 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 11 025 000 | 8 134 000 | 30 476 000 | 77 078 000 | 10 571 000 | 29 921 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 477 000 | 80 301 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 121 772 000 | 133 609 000 | 99 188 000 | 69 381 000 | 78 477 000 | 80 301 000 |
|
|
| Netto finans | -110 747 000 | -125 475 000 | -68 712 000 | 7 697 000 | -67 906 000 | -50 380 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -45 794 000 | -302 159 000 | -97 163 000 | 617 680 000 | 161 165 000 | 279 188 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 6 007 000 | -29 002 000 | -67 607 000 | 126 509 000 | 39 825 000 | 40 445 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -51 801 000 | -273 157 000 | -29 556 000 | 491 171 000 | 121 340 000 | 238 743 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -49 760 000 | -272 771 000 | -28 640 000 | 491 171 000 | 114 761 000 | 163 337 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 634 297 000 | 2 549 042 000 | 2 505 523 000 | 2 949 899 000 | 3 373 171 000 | 3 771 058 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 634 297 000 | 2 549 042 000 | 2 505 523 000 | 2 949 899 000 | 3 373 171 000 | 3 771 058 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 22 337 000 | 71 763 000 | 212 621 000 | 174 064 000 | 105 001 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 188 000 | 97 788 000 | 52 000 000 | 52 000 000 | 1 280 000 | 1 335 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 188 000 | 120 125 000 | 123 763 000 | 264 621 000 | 175 344 000 | 106 336 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 636 485 000 | 2 669 167 000 | 2 629 286 000 | 3 214 520 000 | 3 548 515 000 | 3 877 394 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 956 000 | 5 826 000 | 0 | 1 543 000 | 1 707 000 | 2 507 000 |
|
|
| Andre fordringer | 24 147 000 | 116 136 000 | 78 653 000 | 100 451 000 | 630 813 000 | 343 932 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 27 103 000 | 121 962 000 | 78 653 000 | 101 994 000 | 632 520 000 | 346 439 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 29 974 000 | 75 355 000 | 609 557 000 | 1 570 478 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 29 974 000 | 75 355 000 | 609 557 000 | 1 570 478 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 164 842 000 | 110 624 000 | 159 528 000 | 227 004 000 | 126 047 000 | 163 314 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 221 919 000 | 307 941 000 | 847 738 000 | 1 899 476 000 | 758 567 000 | 509 753 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 858 404 000 | 2 977 108 000 | 3 477 023 000 | 5 113 996 000 | 4 307 082 000 | 4 387 147 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 49 493 000 | 49 493 000 | 49 493 000 | 49 493 000 | 40 373 000 | 38 129 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 214 409 000 | 214 409 000 | 384 170 000 | 1 387 887 000 | 1 341 607 000 | 1 384 096 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 263 902 000 | 263 902 000 | 433 663 000 | 1 437 380 000 | 1 381 980 000 | 1 422 225 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 601 743 000 | 651 503 000 | 924 273 000 | 952 911 000 | 465 842 000 | 351 082 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 72 643 000 | 94 586 000 | 104 826 000 | 156 122 000 | 285 964 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 601 743 000 | 651 503 000 | 924 273 000 | 952 911 000 | 465 842 000 | 351 082 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 72 643 000 | 94 586 000 | 104 826 000 | 156 122 000 | 285 964 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 865 645 000 | 988 048 000 | 1 452 522 000 | 2 495 117 000 | 2 003 944 000 | 2 059 271 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 123 627 000 | 117 761 000 | 146 763 000 | 214 927 000 | 90 286 000 | 56 926 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 123 627 000 | 117 761 000 | 146 763 000 | 214 927 000 | 90 286 000 | 56 926 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 710 365 000 | 753 162 000 | 725 894 000 | 742 236 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 140 079 000 | 1 074 791 000 | 1 087 800 000 | 1 547 196 000 | 1 683 195 000 | 2 199 608 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 263 706 000 | 1 192 552 000 | 1 234 563 000 | 1 762 123 000 | 1 773 481 000 | 2 256 534 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 850 444 000 | 1 827 953 000 | 1 813 694 000 | 2 289 432 000 | 1 682 995 000 | 2 199 608 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 249 000 | 22 952 000 | 3 960 000 | 51 114 000 | 14 034 000 | 8 263 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 611 000 | 2 119 000 | 2 133 000 | 2 369 000 | 4 852 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 11 438 000 | 19 784 000 | 57 965 000 | 61 274 000 | 513 255 000 | 58 227 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 729 052 000 | 796 509 000 | 789 938 000 | 856 757 000 | 529 658 000 | 71 342 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 992 758 000 | 1 989 061 000 | 2 024 501 000 | 2 618 880 000 | 2 303 139 000 | 2 327 876 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 858 403 000 | 2 977 109 000 | 3 477 023 000 | 5 113 997 000 | 4 307 082 000 | 4 387 147 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | -5,2% | 0,0% | 14,6% | 5,5% | |||
| Resultat av driften i % | 55,2% | -202,7% | -164,7% | 90,9% | 72,4% | 77,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 64,5% | -193,3% | 11,7% | 102,4% | 75,8% | 84,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,9% | -24,8% | -4,9% | 27,5% | 7,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,4% | -22,4% | -1,5% | 21,8% | 5,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,4 | 1,1 | 2,2 | 1,4 | 7,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,4 | 1,1 | 2,2 | 1,4 | 7,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,3% | 33,2% | 41,8% | 48,8% | 46,5% | 46,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 735,1% | 1133,4% | 8408,7% | 371,8% | 633,5% | 481,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,7% | 1,6% | 1,5% | 1,3% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,0 | 1,4 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,5% | 26,8% | 22,7% | 16,8% | 12,3% | 1,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 44,2% | 40,1% | 35,5% | 34,5% | 41,2% | 51,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 16 640 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
