Unihouse Spolka Akcyjna NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 468 314 000 | 579 918 000 | 501 528 000 | 593 953 000 | 518 309 000 | 70 394 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 468 314 000 | 579 918 000 | 501 528 000 | 593 953 000 | 518 309 000 | 70 394 000 |
|
|
| Varekostnad | 113 679 000 | 207 243 000 | 190 223 000 | 180 010 000 | 162 184 000 | 17 930 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 129 887 000 | 138 650 000 | 139 685 000 | 127 998 000 | 119 434 000 | 18 606 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 13 741 000 | 13 489 000 | 11 358 000 | 11 047 000 | 9 412 000 | 1 418 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 225 732 000 | 312 073 000 | 256 851 000 | 241 005 000 | 207 451 000 | 33 395 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 483 039 000 | 671 455 000 | 598 117 000 | 560 060 000 | 498 481 000 | 71 349 000 |
|
|
| Driftsresultat | -14 725 000 | -91 537 000 | -96 589 000 | 33 893 000 | 19 828 000 | -955 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 825 000 | 2 000 | 146 000 | 336 000 | 129 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 266 000 | 9 305 000 | 10 673 000 | 238 000 | 2 798 000 | 1 399 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 091 000 | 9 307 000 | 10 819 000 | 574 000 | 2 927 000 | 1 399 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 799 000 | 14 960 000 | 8 937 000 | 2 299 000 | 1 610 000 | 229 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 776 000 | 33 835 000 | 12 177 000 | 13 190 000 | 3 362 000 | 263 000 |
|
|
| Netto finans | -17 685 000 | -24 528 000 | -1 358 000 | -12 616 000 | -435 000 | 1 136 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -32 411 000 | -116 064 000 | -97 947 000 | 21 277 000 | 19 393 000 | 181 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -9 482 000 | -279 000 | -18 015 000 | 732 000 | 1 161 000 | -521 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -22 929 000 | -115 785 000 | -79 932 000 | 20 545 000 | 18 233 000 | 702 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -22 929 000 | -115 785 000 | -79 932 000 | 20 545 000 | 18 233 000 | 702 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -22 929 000 | -115 785 000 | -79 932 000 | 20 545 000 | 18 233 000 | 702 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 10 151 000 | 10 332 000 | 9 641 000 | 10 231 000 | 11 310 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 38 370 000 | 26 233 000 | 23 040 000 | 7 101 000 | 9 751 000 | 1 284 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 48 521 000 | 36 565 000 | 32 681 000 | 17 332 000 | 21 061 000 | 1 284 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 139 220 000 | 133 217 000 | 117 921 000 | 104 346 000 | 114 518 000 | 94 006 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 16 615 000 | 18 701 000 | 17 686 000 | 18 801 000 | 21 155 000 | 11 168 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 685 000 | 7 211 000 | 9 198 000 | 10 300 000 | 8 048 000 | 18 919 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 160 519 000 | 159 129 000 | 144 805 000 | 133 446 000 | 143 722 000 | 124 093 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 9 579 000 | 3 689 000 | 3 620 000 | 2 673 000 | 995 000 | 12 173 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 579 000 | 3 689 000 | 3 620 000 | 2 673 000 | 995 000 | 12 173 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 218 619 000 | 199 384 000 | 181 106 000 | 153 451 000 | 165 778 000 | 137 550 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 19 489 000 | 17 740 000 | 31 895 000 | 28 195 000 | 15 490 000 | 17 981 000 |
|
|
| Sum varelager | 19 489 000 | 17 740 000 | 31 895 000 | 28 195 000 | 15 490 000 | 17 981 000 |
|
|
| Kundefordringer | 76 274 000 | 64 758 000 | 99 977 000 | 49 197 000 | 84 754 000 | 47 961 000 |
|
|
| Andre fordringer | 82 590 000 | 121 473 000 | 164 582 000 | 337 176 000 | 99 752 000 | 97 171 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 158 864 000 | 186 230 000 | 264 559 000 | 386 373 000 | 184 506 000 | 145 133 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 1 411 000 | 6 420 000 | 2 147 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 1 411 000 | 6 420 000 | 2 147 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 871 000 | 37 758 000 | 14 430 000 | 17 556 000 | 35 525 000 | 37 642 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 193 636 000 | 248 149 000 | 313 032 000 | 432 124 000 | 235 520 000 | 200 756 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 412 255 000 | 447 533 000 | 494 139 000 | 585 575 000 | 401 298 000 | 338 306 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 12 812 000 | 7 331 000 | 5 054 000 | 4 889 000 | 5 167 000 | 5 214 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 204 828 000 | 119 014 000 | 82 099 000 | 79 419 000 | 83 930 000 | 84 694 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 260 259 000 | 157 046 000 | 140 766 000 | 105 626 000 | 103 205 000 | 89 907 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -242 432 000 | -115 785 000 | -78 237 000 | 723 000 | 273 000 | 23 394 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -242 432 000 | -115 785 000 | -78 237 000 | 723 000 | 273 000 | 23 394 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 826 000 | 41 261 000 | 62 530 000 | 106 350 000 | 103 478 000 | 113 301 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 4 435 000 | 4 366 000 | 1 871 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 4 766 000 | 4 777 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 766 000 | 4 777 000 | 4 435 000 | 4 366 000 | 1 871 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 34 249 000 | 64 115 000 | 56 175 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 52 248 000 | 132 745 000 | 90 031 000 | 47 058 000 | 43 150 000 | 41 082 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 57 014 000 | 137 522 000 | 94 466 000 | 51 424 000 | 45 021 000 | 41 082 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 90 171 000 | 89 823 000 | 82 669 000 | 35 389 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 72 186 000 | 79 893 000 | 100 467 000 | 74 623 000 | 75 235 000 | 69 302 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 612 000 | 547 000 | 0 | 0 | 4 924 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 941 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 264 617 000 | 188 310 000 | 202 427 000 | 289 063 000 | 90 524 000 | 114 621 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 337 415 000 | 268 750 000 | 337 143 000 | 427 801 000 | 252 799 000 | 183 923 000 |
|
|
| Sum gjeld | 394 429 000 | 406 272 000 | 431 609 000 | 479 225 000 | 297 820 000 | 225 005 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 412 255 000 | 447 533 000 | 494 139 000 | 585 575 000 | 401 298 000 | 338 306 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,9% | -17,5% | -15,9% | 7,0% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | -3,1% | -15,8% | -19,3% | 5,7% | 3,8% | -1,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,2 | 0,9 | 1,2 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,7% | 64,3% | 62,1% | 69,7% | 68,7% | 74,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,7% | -14,2% | -17,1% | 5,8% | 4,4% | 0,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -109,7% | -223,6% | -116,0% | 20,3% | 17,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -77,6% | -223,1% | -94,7% | 19,6% | 16,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,6 | 4,2 | 3,6 | 4,6 | 4,3 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,8 | 11,7 | 6,0 | 6,4 | 10,5 | 1,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 58,9 | 43,1 | 56,9 | 43,7 | 37,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 4,3% | 9,2% | 12,7% | 18,2% | 25,8% | 33,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,8% | 7,1% | 12,5% | 17,9% | 20,0% | 161,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,9% | 3,0% | 4,6% | 9,3% | 6,6% | 5,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,9% | 1,1% | 1,2% | 1,0% | 1,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -737,7% | -116,1% | -75,6% | 15,3% | -111,5% | 93,6% | ||
| Gjeldsgrad | 22,1 | 9,8 | 6,9 | 4,5 | 2,9 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 81,8% | 60,1% | 68,2% | 73,1% | 63,0% | 54,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 13,8% | 30,7% | 19,1% | 8,8% | 11,2% | 12,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
