Ulverud & Seljenes Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 579 000 | 10 536 000 | 9 657 000 | 7 308 000 | 6 273 000 | 3 912 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 45 000 | 128 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 624 000 | 10 664 000 | 9 657 000 | 7 308 000 | 6 273 000 | 3 912 000 |
|
|
| Varekostnad | 92 000 | 79 000 | 454 000 | 492 000 | 121 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 906 000 | 4 231 000 | 3 543 000 | 2 958 000 | 2 875 000 | 1 780 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 52 000 | 74 000 | 35 000 | 17 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 930 000 | 3 225 000 | 3 558 000 | 2 421 000 | 2 851 000 | 1 674 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 980 000 | 7 609 000 | 7 590 000 | 5 888 000 | 5 864 000 | 3 454 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 644 000 | 3 055 000 | 2 067 000 | 1 420 000 | 409 000 | 458 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 3 000 000 | 1 340 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 4 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 3 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 032 000 | 1 347 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 53 000 | 16 000 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 53 000 | 16 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 3 022 000 | 1 294 000 | -12 000 | 2 000 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 666 000 | 4 349 000 | 2 055 000 | 1 422 000 | 409 000 | 457 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 238 000 | 667 000 | 456 000 | 314 000 | 90 000 | 93 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 428 000 | 3 682 000 | 1 599 000 | 1 109 000 | 319 000 | 364 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 428 000 | 3 682 000 | 1 599 000 | 1 109 000 | 319 000 | 364 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 428 000 | 3 682 000 | -1 599 000 | -1 109 000 | -319 000 | -364 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 230 000 | 142 000 | 36 000 | 34 000 | 51 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 230 000 | 142 000 | 36 000 | 34 000 | 51 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 5 946 000 | 5 946 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 4 340 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 3 967 000 | 1 979 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 286 000 | 5 946 000 | 3 967 000 | 1 979 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 516 000 | 6 087 000 | 4 003 000 | 2 013 000 | 51 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 210 000 | 1 147 000 | 884 000 | 1 149 000 | 672 000 | 462 000 |
|
|
| Andre fordringer | 101 000 | 174 000 | 6 000 | 73 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 340 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 311 000 | 1 661 000 | 890 000 | 1 222 000 | 672 000 | 462 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 933 000 | 2 449 000 | 2 383 000 | 1 204 000 | 753 000 | 651 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 244 000 | 4 111 000 | 3 273 000 | 2 427 000 | 1 425 000 | 1 113 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 760 000 | 10 198 000 | 7 276 000 | 4 439 000 | 1 476 000 | 1 113 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 467 000 | 7 039 000 | 3 357 000 | 1 759 000 | 650 000 | 331 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 14 467 000 | 7 039 000 | 3 357 000 | 1 759 000 | 650 000 | 331 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 14 527 000 | 7 099 000 | 3 417 000 | 1 819 000 | 710 000 | 391 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 186 000 | 1 869 000 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 | 186 000 | 1 869 000 | 1 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 186 000 | 1 300 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 184 000 | 655 000 | 196 000 | 301 000 | 154 000 | 276 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 236 000 | 667 000 | 456 000 | 314 000 | 90 000 | 93 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 757 000 | 623 000 | 550 000 | 403 000 | 342 000 | 210 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 054 000 | 968 000 | 788 000 | 603 000 | 180 000 | 143 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 231 000 | 2 913 000 | 1 990 000 | 1 621 000 | 766 000 | 722 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 233 000 | 3 099 000 | 3 859 000 | 2 621 000 | 766 000 | 722 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 760 000 | 10 198 000 | 7 276 000 | 4 439 000 | 1 476 000 | 1 113 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 62,1% | 50,4% | 35,4% | 48,1% | 31,7% | |||
| Resultat av driften i % | 38,6% | 28,6% | 21,4% | 19,4% | 6,5% | 11,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,2 | 1,6 | 2,5 | 4,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,4% | 99,3% | 95,3% | 93,3% | 98,1% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 59,3% | 41,3% | 21,4% | 19,5% | 6,5% | 11,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 80,1% | 82,7% | 78,5% | 112,5% | 74,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 68,7% | 70,0% | 61,1% | 87,7% | 57,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,5 | 2,7 | 2,5 | 2,2 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,4 | 1,6 | 1,5 | 1,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 1,4 | 1,6 | 1,5 | 1,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,8 | 1,2 | 0,7 | 1,0 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,8% | 69,6% | 47,0% | 41,0% | 48,1% | 35,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 99,3% | 66,6% | 35,4% | 24,9% | 11,3% | 10,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1000,0% | 16,7% | 2,1% | 2,6% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,2% | 28,6% | 27,4% | 36,5% | 51,9% | 64,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 1,8% | 25,7% | 22,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
