Ultra-Fast Charging Scandinavia AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 184 000 | 6 844 000 | 4 865 000 | 1 278 000 | 192 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 184 000 | 6 844 000 | 4 865 000 | 1 278 000 | 192 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 2 964 000 | 2 612 000 | 3 923 000 | 885 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 290 000 | 4 626 000 | 3 931 000 | 2 024 000 | 509 000 | 19 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 1 956 000 | 282 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 210 000 | 1 511 000 | 1 149 000 | 670 000 | 1 181 000 | 645 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 420 000 | 9 031 000 | 9 003 000 | 3 579 000 | 1 690 000 | 666 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 236 000 | -2 187 000 | -4 138 000 | -2 301 000 | -1 498 000 | -666 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 32 000 | 2 000 | 36 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 000 | 32 000 | 2 000 | 36 000 | 3 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 17 000 | 7 000 | 17 000 | 143 000 | 267 000 | 6 000 |
|
|
| Netto finans | -7 000 | 25 000 | -15 000 | -107 000 | -264 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 243 000 | -2 162 000 | -4 153 000 | -2 407 000 | -1 762 000 | -662 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -3 243 000 | -2 162 000 | -4 153 000 | -2 407 000 | -1 762 000 | -662 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 243 000 | -2 162 000 | -4 153 000 | -2 407 000 | -1 762 000 | -662 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 243 000 | -2 162 000 | -4 153 000 | -2 407 000 | -2 449 000 | -662 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 33 220 000 | 42 565 000 | 42 301 000 | 37 117 000 | 16 652 000 | 11 907 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 33 220 000 | 42 565 000 | 42 301 000 | 37 117 000 | 16 652 000 | 11 907 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 111 000 | 111 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 111 000 | 111 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 33 331 000 | 42 676 000 | 42 301 000 | 37 117 000 | 16 652 000 | 11 907 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 2 415 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 2 415 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 1 300 000 | 1 259 000 | 1 380 000 | 2 761 000 | 12 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 616 000 | 428 000 | 475 000 | 954 000 | 966 000 | 2 483 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 916 000 | 1 687 000 | 1 855 000 | 3 715 000 | 978 000 | 2 483 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 745 000 | 3 825 000 | 4 505 000 | 6 526 000 | 6 296 000 | 23 197 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 12 661 000 | 5 512 000 | 6 360 000 | 12 655 000 | 7 274 000 | 25 681 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 45 992 000 | 48 188 000 | 48 662 000 | 49 772 000 | 23 927 000 | 37 588 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 90 000 | 60 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 42 210 000 | 45 453 000 | 47 615 000 | 44 748 000 | 23 051 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 42 330 000 | 45 573 000 | 47 735 000 | 44 838 000 | 23 111 000 | 25 560 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -688 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -688 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 42 330 000 | 45 573 000 | 47 735 000 | 44 838 000 | 23 111 000 | 24 872 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 157 000 | 2 289 000 | 732 000 | 2 035 000 | 442 000 | 12 591 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 39 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 505 000 | 326 000 | 195 000 | 2 899 000 | 374 000 | 86 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 662 000 | 2 615 000 | 927 000 | 4 934 000 | 816 000 | 12 716 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 662 000 | 2 615 000 | 927 000 | 4 934 000 | 816 000 | 12 716 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 45 992 000 | 48 188 000 | 48 662 000 | 49 772 000 | 23 927 000 | 37 588 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,9% | -4,5% | -8,4% | -6,1% | -4,9% | |||
| Resultat av driften i % | -52,3% | -32,0% | -85,1% | -180,0% | -780,2% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,1% | 61,8% | 19,4% | 30,8% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | -52,2% | -31,5% | -85,0% | -177,2% | -778,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,4% | -4,6% | -9,0% | -7,1% | -7,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,4% | -4,6% | -9,0% | -7,1% | -7,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 2,1 | 6,9 | 2,6 | 8,9 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 2,1 | 6,9 | 2,1 | 8,9 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,7 | 1,5 | 4,9 | 1,3 | 7,7 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,4 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 110,8 | 491,2 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 92,0% | 94,6% | 98,1% | 90,1% | 96,6% | 66,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 684,5% | 665,9% | 981,2% | 3508,5% | 12037,0% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 319,7% | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,0% | 5,4% | 1,9% | 9,9% | 3,4% | 33,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
