Ulstein Betongindustri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 22 575 000 | 21 789 000 | 21 370 000 | 21 064 000 | 20 442 000 | 18 081 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 867 000 | 2 773 000 | 2 898 000 | 2 282 000 | 1 813 000 | 2 489 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 25 442 000 | 24 562 000 | 24 267 000 | 23 347 000 | 22 254 000 | 20 570 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 846 000 | 2 878 000 | 2 822 000 | 2 083 000 | 1 698 000 | 2 334 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 688 000 | 7 497 000 | 6 722 000 | 6 383 000 | 6 285 000 | 6 109 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 410 000 | 3 331 000 | 3 268 000 | 3 265 000 | 3 365 000 | 3 294 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 120 000 | 4 204 000 | 4 050 000 | 3 634 000 | 3 854 000 | 4 681 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 23 064 000 | 17 910 000 | 16 862 000 | 15 365 000 | 15 202 000 | 16 418 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 378 000 | 6 652 000 | 7 405 000 | 7 982 000 | 7 052 000 | 4 152 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 3 008 000 | 5 557 000 | 3 340 000 | 6 500 000 | 8 134 000 | 9 593 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 511 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 068 000 | 606 000 | 841 000 | 863 000 | 483 000 | 306 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 076 000 | 6 163 000 | 4 181 000 | 7 363 000 | 8 617 000 | 10 410 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 068 000 | 5 006 000 | 2 572 000 | 1 575 000 | 2 176 000 | 2 929 000 |
|
|
| Netto finans | -1 992 000 | 1 157 000 | 1 609 000 | 5 788 000 | 6 441 000 | 7 481 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 385 000 | 7 809 000 | 9 014 000 | 13 770 000 | 13 493 000 | 11 633 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 23 000 | 1 610 000 | 1 711 000 | 1 488 000 | 1 212 000 | 452 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 362 000 | 6 199 000 | 7 303 000 | 12 282 000 | 12 281 000 | 11 181 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 362 000 | 6 199 000 | 7 303 000 | 12 282 000 | 12 281 000 | 11 181 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 7 056 000 | 2 904 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | -93 000 | -123 000 | 0 | 359 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 362 000 | 4 999 000 | 6 196 000 | 11 205 000 | 5 225 000 | 7 918 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 173 000 | 258 000 | 258 000 | 201 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 173 000 | 258 000 | 258 000 | 201 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 99 390 000 | 100 544 000 | 102 239 000 | 98 535 000 | 98 855 000 | 96 886 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 457 000 | 546 000 | 383 000 | 469 000 | 621 000 | 795 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 572 000 | 222 000 | 279 000 | 202 000 | 229 000 | 252 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 100 419 000 | 101 312 000 | 102 901 000 | 99 206 000 | 99 705 000 | 97 933 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 34 956 000 | 34 956 000 | 15 516 000 | 7 072 000 | 2 470 000 | 2 470 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 7 579 000 | 8 994 000 | 15 863 000 | 10 366 000 | 11 068 000 | 12 135 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 5 188 000 | 5 188 000 | 5 188 000 | 5 188 000 | 4 938 000 | 4 438 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 990 000 | 2 990 000 | 2 990 000 | 2 990 000 | 2 990 000 | 2 990 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 712 000 | 52 127 000 | 39 556 000 | 25 616 000 | 21 466 000 | 22 033 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 151 304 000 | 153 697 000 | 142 715 000 | 125 022 000 | 121 171 000 | 119 966 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 329 000 | 3 187 000 | 3 135 000 | 2 951 000 | 2 711 000 | 4 507 000 |
|
|
| Andre fordringer | 905 000 | 690 000 | 1 228 000 | 1 395 000 | 758 000 | 419 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 19 303 000 | 15 900 000 | 20 790 000 | 23 054 000 | 13 903 000 | 11 479 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 23 536 000 | 19 776 000 | 25 153 000 | 27 399 000 | 17 372 000 | 16 405 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 327 000 | 815 000 | 802 000 | 805 000 | 807 000 | 7 108 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 863 000 | 20 591 000 | 25 955 000 | 28 205 000 | 18 178 000 | 23 541 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 176 168 000 | 174 288 000 | 168 670 000 | 153 227 000 | 139 349 000 | 143 507 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 57 350 000 | 56 988 000 | 51 988 000 | 45 793 000 | 34 588 000 | 29 363 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 57 350 000 | 56 988 000 | 51 988 000 | 45 793 000 | 34 588 000 | 29 363 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 59 750 000 | 59 388 000 | 54 388 000 | 48 193 000 | 36 988 000 | 31 763 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 171 000 | 1 149 000 | 1 096 000 | 1 014 000 | 947 000 | 881 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 171 000 | 1 149 000 | 1 096 000 | 1 014 000 | 947 000 | 881 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 21 906 000 | 16 867 000 | 12 778 000 | 4 524 000 | 5 522 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 72 250 000 | 79 750 000 | 73 632 000 | 78 916 000 | 77 423 000 | 83 700 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 73 421 000 | 80 899 000 | 74 728 000 | 79 930 000 | 78 370 000 | 84 581 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 94 156 000 | 96 617 000 | 86 410 000 | 83 440 000 | 82 945 000 | 83 700 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 164 000 | 1 138 000 | 1 851 000 | 720 000 | 832 000 | 3 422 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 146 000 | 215 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 370 000 | 1 158 000 | 885 000 | 607 000 | 1 052 000 | 797 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 3 780 000 | 504 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 16 615 000 | 12 358 000 | 21 704 000 | 16 873 000 | 10 214 000 | 21 393 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 941 000 | 1 281 000 | 1 135 000 | 1 180 000 | 1 446 000 | 833 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 42 996 000 | 34 002 000 | 39 553 000 | 25 104 000 | 23 992 000 | 27 164 000 |
|
|
| Sum gjeld | 116 417 000 | 114 901 000 | 114 281 000 | 105 034 000 | 102 362 000 | 111 745 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 176 168 000 | 174 288 000 | 168 670 000 | 153 227 000 | 139 349 000 | 143 507 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 7,5% | 7,2% | 10,5% | 11,1% | |||
| Resultat av driften i % | 9,3% | 27,1% | 30,5% | 34,2% | 31,7% | 20,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,4% | 86,8% | 86,8% | 90,1% | 91,7% | 87,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 29,3% | 52,2% | 47,7% | 65,7% | 70,4% | 70,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,6% | 13,7% | 17,6% | 32,3% | 39,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,6% | 10,9% | 14,2% | 28,8% | 35,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 3,3 | 3,6 | 3,7 | 3,5 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 80,5 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 3,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,9% | 34,1% | 32,2% | 31,5% | 26,5% | 22,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 234,8% | 241,8% | 224,1% | 206,4% | 166,2% | 154,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,4% | 1,5% | 1,3% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -12489,7% | |||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,9 | 2,1 | 2,2 | 2,8 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,4% | 19,5% | 23,4% | 16,4% | 17,2% | 18,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 41,7% | 46,4% | 44,3% | 52,2% | 56,2% | 58,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 059 000 | 989 000 | 782 000 | 1 000 000 | 959 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
