Ulsaker & Gjeile Bygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 190 000 | 8 208 000 | 9 292 000 | 8 878 000 | 8 583 000 | 7 805 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 119 000 | 0 | 32 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 309 000 | 8 208 000 | 9 324 000 | 8 883 000 | 8 583 000 | 7 805 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 122 000 | 3 242 000 | 4 735 000 | 4 363 000 | 4 833 000 | 4 475 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 561 000 | 3 683 000 | 3 963 000 | 3 119 000 | 2 697 000 | 3 052 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 107 000 | 108 000 | 92 000 | 22 000 | 50 000 | 32 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 014 000 | 1 163 000 | 1 029 000 | 1 001 000 | 695 000 | 530 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 804 000 | 8 196 000 | 9 819 000 | 8 505 000 | 8 275 000 | 8 089 000 |
|
|
| Driftsresultat | -495 000 | 12 000 | -495 000 | 378 000 | 308 000 | -284 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 837 000 | 442 000 | 56 000 | 22 000 | 29 000 | 28 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 837 000 | 442 000 | 56 000 | 22 000 | 29 000 | 28 000 |
|
|
| Netto finans | -836 000 | -441 000 | -56 000 | -22 000 | -29 000 | -28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 331 000 | -430 000 | -551 000 | 356 000 | 280 000 | -311 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -95 000 | -121 000 | 78 000 | 62 000 | -68 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 331 000 | -335 000 | -430 000 | 277 000 | 218 000 | -243 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 331 000 | -335 000 | -430 000 | 277 000 | 218 000 | -243 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 331 000 | -335 000 | -430 000 | 277 000 | 218 000 | -243 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 219 000 | 219 000 | 124 000 | 3 000 | 11 000 | 69 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 219 000 | 219 000 | 124 000 | 3 000 | 11 000 | 69 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 982 000 | 4 115 000 | 1 946 000 | 173 000 | 163 000 | 163 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 61 000 | 123 000 | 231 000 | 207 000 | 128 000 | 27 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 10 043 000 | 4 239 000 | 2 177 000 | 380 000 | 291 000 | 190 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 261 000 | 4 457 000 | 2 301 000 | 383 000 | 301 000 | 260 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 34 000 | 90 000 | 137 000 | 92 000 | 92 000 | 97 000 |
|
|
| Sum varelager | 34 000 | 90 000 | 137 000 | 92 000 | 92 000 | 97 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 588 000 | 729 000 | 895 000 | 1 289 000 | 863 000 | 753 000 |
|
|
| Andre fordringer | 234 000 | 198 000 | 351 000 | 182 000 | 30 000 | 221 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 822 000 | 927 000 | 1 246 000 | 1 471 000 | 894 000 | 974 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 379 000 | 603 000 | 122 000 | 196 000 | 458 000 | 371 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 235 000 | 1 620 000 | 1 504 000 | 1 759 000 | 1 444 000 | 1 442 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 496 000 | 6 077 000 | 3 806 000 | 2 142 000 | 1 745 000 | 1 702 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 673 000 | -342 000 | -7 000 | 423 000 | 145 000 | -73 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 673 000 | -342 000 | -7 000 | 423 000 | 145 000 | -73 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 653 000 | -322 000 | 13 000 | 443 000 | 165 000 | -53 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 13 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 817 000 | 4 919 000 | 1 250 000 | 411 000 | 328 000 | 277 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 817 000 | 4 919 000 | 1 250 000 | 411 000 | 328 000 | 277 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 817 000 | 4 919 000 | 1 263 000 | 431 000 | 328 000 | 277 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 309 000 | 391 000 | 1 773 000 | 373 000 | 492 000 | 746 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 70 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 428 000 | 611 000 | 349 000 | 465 000 | 424 000 | 379 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 595 000 | 478 000 | 408 000 | 360 000 | 333 000 | 353 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 332 000 | 1 480 000 | 2 543 000 | 1 288 000 | 1 252 000 | 1 478 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 149 000 | 6 399 000 | 3 793 000 | 1 699 000 | 1 580 000 | 1 755 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 496 000 | 6 077 000 | 3 806 000 | 2 142 000 | 1 745 000 | 1 702 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,3% | 0,2% | -16,6% | 19,4% | 17,9% | |||
| Resultat av driften i % | -6,8% | 0,1% | -5,3% | 4,3% | 3,6% | -3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 1,7 | 3,1 | 4,6 | 5,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 56,6% | 60,5% | 49,0% | 50,9% | 43,7% | 42,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,8% | 0,2% | -5,3% | 4,3% | 3,6% | -3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 134,8% | 278,3% | -241,7% | 117,1% | 500,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 134,8% | 216,8% | -188,6% | 91,1% | 389,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 2,2 | 2,4 | 2,8 | 3,2 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 0,6 | 1,4 | 1,2 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,0 | 0,5 | 1,3 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,4 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 91,8 | 36,0 | 34,6 | 47,4 | 52,5 | 46,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 7,1 | 12,6 | 8,7 | 7,6 | 7,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -13,2% | -5,3% | 0,3% | 20,7% | 9,5% | -3,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -22,6% | -3,9% | 0,1% | 5,0% | 1,9% | -0,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 3,0% | 4,1% | 4,8% | 6,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,8% | 0,4% | 0,6% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -285,3% | 155,6% | -757,7% | 512,0% | 208,7% | -37,1% | ||
| Gjeldsgrad | -8,6 | -19,9 | 291,8 | 3,8 | 9,6 | -33,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,7% | 24,4% | 66,8% | 60,1% | 71,7% | 86,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 94,6% | 80,9% | 32,8% | 19,2% | 18,8% | 16,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
