Ullernbakken Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 226 000 | 5 919 000 | 7 582 000 | 4 572 000 | 4 562 000 | 5 109 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 226 000 | 5 919 000 | 7 582 000 | 4 572 000 | 4 562 000 | 5 109 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 171 000 | 165 000 | 157 000 | 149 000 | 141 000 | 144 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 428 000 | 4 827 000 | 5 809 000 | 10 905 000 | 4 622 000 | 4 178 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 646 000 | 5 039 000 | 6 013 000 | 11 101 000 | 4 810 000 | 4 322 000 |
|
|
| Driftsresultat | 580 000 | 880 000 | 1 569 000 | -6 529 000 | -248 000 | 787 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 111 000 | 100 000 | 72 000 | 65 000 | 66 000 | 100 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 111 000 | 100 000 | 72 000 | 65 000 | 66 000 | 100 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 289 000 | 284 000 | 229 000 | 38 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -178 000 | -184 000 | -157 000 | 27 000 | 66 000 | 100 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 402 000 | 697 000 | 1 412 000 | -6 503 000 | -181 000 | 888 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 402 000 | 697 000 | 1 412 000 | -6 503 000 | -181 000 | 888 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 402 000 | 697 000 | 1 412 000 | -6 503 000 | -181 000 | 888 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 402 000 | 697 000 | 1 412 000 | -6 503 000 | -181 000 | 888 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 47 000 | 94 000 | 141 000 | 188 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 47 000 | 94 000 | 141 000 | 188 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 47 000 | 94 000 | 141 000 | 188 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 17 000 | 48 000 | 0 | 19 000 | 13 000 | 54 000 |
|
|
| Andre fordringer | 226 000 | 236 000 | 215 000 | 1 102 000 | 182 000 | 699 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 243 000 | 284 000 | 215 000 | 1 121 000 | 194 000 | 753 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 571 000 | 1 852 000 | 1 632 000 | 2 161 000 | 2 006 000 | 2 689 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 814 000 | 2 135 000 | 1 847 000 | 3 282 000 | 2 200 000 | 3 441 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 814 000 | 2 182 000 | 1 941 000 | 3 423 000 | 2 388 000 | 3 441 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 934 000 | -2 337 000 | -3 033 000 | -4 445 000 | 2 057 000 | 2 239 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 934 000 | -2 337 000 | -3 033 000 | -4 445 000 | 2 057 000 | 2 239 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 934 000 | -2 337 000 | -3 033 000 | -4 445 000 | 2 057 000 | 2 239 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 1 000 | 59 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 442 000 | 4 126 000 | 4 640 000 | 7 321 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 442 000 | 4 126 000 | 4 640 000 | 7 321 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 443 000 | 4 185 000 | 4 641 000 | 7 322 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 232 000 | 257 000 | 282 000 | 472 000 | 255 000 | 1 133 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 73 000 | 77 000 | 52 000 | 74 000 | 76 000 | 69 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 306 000 | 393 000 | 335 000 | 547 000 | 331 000 | 1 202 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 748 000 | 4 519 000 | 4 975 000 | 7 868 000 | 331 000 | 1 202 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 814 000 | 2 182 000 | 1 941 000 | 3 423 000 | 2 388 000 | 3 441 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 34,6% | 47,6% | 61,2% | -222,5% | -6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 9,3% | 14,9% | 20,7% | -142,8% | -5,4% | 15,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 2,9 | 2,8 | 1,6 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 11,1% | 16,6% | 21,6% | -141,4% | -4,0% | 17,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -18,8% | -26,0% | -37,8% | 544,6% | -8,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -18,8% | -26,0% | -37,8% | 544,6% | -8,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 36,4 | 35,9 | 48,3 | 30,7 | 32,4 | 35,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,9 | 5,4 | 5,5 | 6,0 | 6,6 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,9 | 5,4 | 5,5 | 6,0 | 6,6 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,1 | 4,7 | 4,9 | 4,0 | 6,1 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -106,6% | -107,1% | -156,3% | -129,9% | 86,1% | 65,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -31,1% | -39,5% | -40,0% | -97,2% | 45,1% | 43,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,9 | -1,9 | -1,6 | -1,8 | 0,2 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,9% | 18,0% | 17,3% | 16,0% | 13,9% | 34,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 189,7% | 189,1% | 239,1% | 213,9% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
