Ullensvang Fruktlager SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 79 162 000 | 71 259 000 | 53 935 000 | 77 247 000 | 34 775 000 | 58 757 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 342 000 | 5 492 000 | 4 525 000 | 4 990 000 | 4 042 000 | 4 493 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 84 504 000 | 76 751 000 | 58 459 000 | 82 237 000 | 38 817 000 | 63 250 000 |
|
|
| Varekostnad | 66 995 000 | 60 443 000 | 45 033 000 | 66 792 000 | 29 271 000 | 50 097 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 925 000 | 7 820 000 | 6 845 000 | 6 727 000 | 4 982 000 | 5 697 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 676 000 | 1 695 000 | 1 456 000 | 1 599 000 | 1 372 000 | 1 380 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 575 000 | 4 648 000 | 4 319 000 | 4 426 000 | 4 054 000 | 4 193 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 81 171 000 | 74 606 000 | 57 653 000 | 79 544 000 | 39 679 000 | 61 367 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 333 000 | 2 145 000 | 806 000 | 2 693 000 | -862 000 | 1 883 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 57 000 | 93 000 | 48 000 | 33 000 | 42 000 | 43 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 57 000 | 93 000 | 48 000 | 33 000 | 42 000 | 43 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 527 000 | 1 496 000 | 1 055 000 | 633 000 | 482 000 | 574 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 527 000 | 1 496 000 | 1 055 000 | 633 000 | 482 000 | 574 000 |
|
|
| Netto finans | -1 470 000 | -1 403 000 | -1 007 000 | -600 000 | -440 000 | -531 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 863 000 | 742 000 | -201 000 | 2 092 000 | -1 303 000 | 1 352 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 392 000 | 119 000 | -85 000 | 445 000 | -263 000 | 319 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 471 000 | 623 000 | -116 000 | 1 647 000 | -1 040 000 | 1 033 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 471 000 | 623 000 | -116 000 | 1 647 000 | -1 040 000 | 1 033 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 471 000 | 623 000 | -116 000 | 1 647 000 | -1 040 000 | 1 033 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 437 000 | 385 000 | 329 000 | 215 000 | 190 000 | 163 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 437 000 | 385 000 | 329 000 | 215 000 | 190 000 | 163 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 16 888 000 | 15 983 000 | 15 388 000 | 15 953 000 | 10 163 000 | 9 573 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 792 000 | 1 826 000 | 2 277 000 | 2 790 000 | 3 555 000 | 3 329 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 301 000 | 379 000 | 191 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 18 680 000 | 18 111 000 | 18 044 000 | 18 934 000 | 13 739 000 | 12 902 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 960 000 | 3 960 000 | 3 960 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 960 000 | 3 960 000 | 3 960 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 23 077 000 | 22 456 000 | 22 333 000 | 19 149 000 | 13 929 000 | 13 065 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 502 000 | 5 689 000 | 6 525 000 | 5 765 000 | 4 162 000 | 4 673 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 502 000 | 5 689 000 | 6 525 000 | 5 765 000 | 4 162 000 | 4 673 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 324 000 | 80 000 | 1 128 000 | 1 523 000 | 484 000 | 1 522 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 547 000 | 3 608 000 | 3 965 000 | 4 174 000 | 2 957 000 | 5 050 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 871 000 | 3 687 000 | 5 093 000 | 5 697 000 | 3 441 000 | 6 572 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 694 000 | 2 428 000 | 2 950 000 | 6 740 000 | 3 275 000 | 2 491 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 067 000 | 11 804 000 | 14 567 000 | 18 202 000 | 10 878 000 | 13 736 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 34 144 000 | 34 260 000 | 36 900 000 | 37 351 000 | 24 807 000 | 26 801 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 272 000 | 1 272 000 | 1 292 000 | 910 000 | 907 000 | 924 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 292 000 | 1 292 000 | 1 290 000 | 1 290 000 | 1 288 000 | 1 282 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 564 000 | 2 564 000 | 2 582 000 | 2 200 000 | 2 195 000 | 2 206 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 741 000 | 741 000 | 741 000 | 741 000 | 741 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 10 900 000 | 8 688 000 | 8 065 000 | 8 181 000 | 6 534 000 | 7 574 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 900 000 | 9 429 000 | 8 806 000 | 8 922 000 | 7 275 000 | 8 315 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 13 464 000 | 11 993 000 | 11 388 000 | 11 122 000 | 9 469 000 | 10 521 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 18 180 000 | 19 824 000 | 21 388 000 | 20 032 000 | 12 651 000 | 12 261 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 180 000 | 19 824 000 | 21 388 000 | 20 032 000 | 12 651 000 | 12 261 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 18 180 000 | 18 051 000 | 19 055 000 | 20 032 000 | 12 651 000 | 12 261 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 476 000 | 714 000 | 2 535 000 | 4 398 000 | 1 576 000 | 2 628 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 443 000 | 175 000 | 29 000 | 470 000 | 24 000 | 285 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 937 000 | 872 000 | 779 000 | 671 000 | 542 000 | 587 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 644 000 | 682 000 | 781 000 | 658 000 | 545 000 | 519 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 500 000 | 2 443 000 | 4 124 000 | 6 197 000 | 2 687 000 | 4 019 000 |
|
|
| Sum gjeld | 20 680 000 | 22 267 000 | 25 512 000 | 26 229 000 | 15 338 000 | 16 280 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 34 144 000 | 34 260 000 | 36 900 000 | 37 351 000 | 24 807 000 | 26 801 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,9% | 6,3% | 2,3% | 8,8% | -3,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,9% | 2,8% | 1,4% | 3,3% | -2,2% | 3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,2 | 1,6 | 2,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 15,4% | 15,2% | 16,5% | 13,5% | 15,8% | 14,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,0% | 2,9% | 1,5% | 3,3% | -2,1% | 3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,6% | 6,3% | -1,8% | 20,3% | -13,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,6% | 5,3% | -1,0% | 16,0% | -10,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,5 | 9,8 | 8,5 | 12,2 | 7,8 | 11,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 4,8 | 3,5 | 2,9 | 4,0 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,5 | 2,0 | 2,0 | 2,5 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 1,0 | 0,7 | 1,1 | 1,2 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 12,2 | 10,6 | 6,9 | 11,6 | 7,0 | 10,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 30,1 | 36,4 | 49,1 | 26,8 | 54,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,4% | 35,0% | 30,9% | 29,8% | 38,2% | 39,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,9% | 15,6% | 19,5% | 13,5% | 24,4% | 16,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 155,7% | 164,5% | 160,0% | 208,2% | 196,8% | 207,9% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,9 | 2,2 | 2,4 | 1,6 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 7,1% | 11,2% | 16,6% | 10,8% | 15,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 53,2% | 57,9% | 58,0% | 53,6% | 51,0% | 45,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 679 000 | 0 | 633 000 | 670 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
