Ullandhaug Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 018 000 | 4 397 000 | 3 555 000 | 3 342 000 | 3 296 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 27 000 | 23 000 | 13 314 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 018 000 | 4 397 000 | 3 555 000 | 3 369 000 | 3 319 000 | 13 314 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 914 000 | 4 006 000 | 2 181 000 | 3 226 000 | 5 014 000 | 6 528 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 82 000 | 90 000 | 75 000 | 164 000 | 185 000 | 396 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 224 000 | 2 695 000 | 1 596 000 | 1 758 000 | 2 818 000 | 1 304 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 220 000 | 6 791 000 | 3 852 000 | 5 148 000 | 8 017 000 | 8 228 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 202 000 | -2 394 000 | -297 000 | -1 779 000 | -4 698 000 | 5 086 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 626 000 | 2 472 000 | 2 000 000 | 0 | 1 820 000 | 2 268 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 4 820 000 | 3 123 000 | 1 503 000 | 1 030 000 | 732 000 | 925 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 3 343 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 | 33 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 22 000 | 7 000 | 12 000 | 22 000 | 7 000 | 134 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 811 000 | 5 624 000 | 3 515 000 | 1 052 000 | 2 559 000 | 3 360 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 375 000 | 4 399 000 | 2 838 000 | 2 240 000 | 2 171 000 | 2 604 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 1 597 000 | 2 809 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 110 000 | 4 604 000 | 3 183 000 | 2 494 000 | 3 875 000 | 7 532 000 |
|
|
| Netto finans | -2 299 000 | 1 020 000 | 332 000 | -1 442 000 | -1 316 000 | -4 172 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -5 500 000 | -1 374 000 | 35 000 | -3 220 000 | -6 014 000 | 914 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 471 000 | -2 922 000 | -1 840 000 | 0 | 0 | 2 000 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -4 029 000 | 1 547 000 | 1 875 000 | -3 220 000 | -6 014 000 | -1 086 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 029 000 | 1 547 000 | 1 875 000 | -3 220 000 | -6 014 000 | -1 086 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 029 000 | 1 547 000 | 1 875 000 | -3 220 000 | -6 014 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 | 2 862 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 187 000 | 239 000 | 254 000 | 329 000 | 767 000 | 622 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 187 000 | 239 000 | 254 000 | 329 000 | 767 000 | 622 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 29 259 000 | 30 259 000 | 28 082 000 | 19 332 000 | 19 332 000 | 20 932 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 8 750 000 | 8 750 000 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 6 000 000 | 16 500 000 | 18 233 000 | 13 060 000 | 13 200 000 | 1 400 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 750 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 1 233 000 | 1 233 000 | 1 233 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 265 000 | 953 000 | 515 000 | 646 000 | 646 000 | 646 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 325 000 | 325 000 | 325 000 | 200 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 38 849 000 | 48 036 000 | 47 155 000 | 43 221 000 | 43 261 000 | 32 961 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 41 898 000 | 51 138 000 | 50 272 000 | 46 413 000 | 46 890 000 | 36 445 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 448 000 | 380 000 | 320 000 | 289 000 | 23 000 | 479 000 |
|
|
| Andre fordringer | 351 000 | 83 000 | 258 000 | 37 000 | 69 000 | 427 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 80 228 000 | 22 999 000 | 18 573 000 | 11 393 000 | 16 157 000 | 25 012 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 81 027 000 | 23 463 000 | 19 150 000 | 11 718 000 | 16 249 000 | 25 918 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 275 000 | 223 000 | 129 000 | 125 000 | 215 000 | 198 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 81 303 000 | 23 686 000 | 19 284 000 | 11 848 000 | 16 468 000 | 26 120 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 123 201 000 | 74 823 000 | 69 555 000 | 58 260 000 | 63 358 000 | 62 565 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 320 000 | 4 320 000 | 4 320 000 | 4 320 000 | 4 320 000 | 4 320 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 020 000 | 7 020 000 | 7 020 000 | 7 020 000 | 7 020 000 | 7 020 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 362 000 | 9 391 000 | 7 844 000 | 5 969 000 | 9 189 000 | 15 203 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 362 000 | 9 391 000 | 7 844 000 | 5 969 000 | 9 189 000 | 15 203 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 382 000 | 16 411 000 | 14 864 000 | 12 989 000 | 16 209 000 | 22 223 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 741 000 | 821 000 | 914 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 741 000 | 821 000 | 914 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 58 322 000 | 14 482 000 | 14 837 000 | 12 137 000 | 13 171 000 | 12 149 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 110 000 | 28 342 000 | 29 375 000 | 24 737 000 | 26 311 000 | 23 696 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 110 000 | 28 342 000 | 29 375 000 | 25 478 000 | 27 132 000 | 24 610 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 65 432 000 | 36 824 000 | 38 212 000 | 36 874 000 | 39 482 000 | 35 845 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 273 000 | 430 000 | 514 000 | 154 000 | 462 000 | 154 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 091 000 | 392 000 | 223 000 | 212 000 | 316 000 | 407 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 22 541 000 | 2 316 000 | 433 000 | 3 796 000 | 5 301 000 | 1 054 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 14 481 000 | 12 451 000 | 9 309 000 | 3 495 000 | 768 000 | 1 968 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 97 708 000 | 30 071 000 | 25 316 000 | 19 794 000 | 20 018 000 | 15 732 000 |
|
|
| Sum gjeld | 110 818 000 | 58 413 000 | 54 691 000 | 45 272 000 | 47 150 000 | 40 342 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 123 201 000 | 74 823 000 | 69 555 000 | 58 260 000 | 63 358 000 | 62 565 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,7% | 4,5% | 5,0% | -1,2% | -3,4% | |||
| Resultat av driften i % | -53,2% | -54,4% | -8,4% | -52,8% | -141,5% | 38,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 93,2% | 73,5% | 90,5% | -21,6% | -64,4% | 63,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -38,2% | -8,8% | 0,3% | -22,1% | -31,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -28,0% | 9,9% | 13,5% | -22,1% | -31,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,0 | 1,1 | 1,6 | 1,0 | 0,7 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,1% | 21,9% | 21,4% | 22,3% | 25,6% | 35,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 205,7% | 373,2% | 418,1% | 385,5% | 488,4% | 166,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,5% | 2,1% | 1,9% | 1,8% | 1,7% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,6% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 8,9 | 3,6 | 3,7 | 3,5 | 2,9 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 79,3% | 40,2% | 36,4% | 34,0% | 31,6% | 25,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,6% | 37,9% | 42,2% | 43,7% | 42,8% | 39,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 897 000 | 764 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
