Ueland Investment AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 150 455 000 | 151 736 000 | 142 353 000 | 151 774 000 | 150 139 000 | 147 165 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 317 000 | 370 000 | 243 000 | 480 000 | 323 000 | 266 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 150 772 000 | 152 107 000 | 142 597 000 | 152 255 000 | 150 462 000 | 147 431 000 |
|
|
| Varekostnad | 69 792 000 | 68 632 000 | 66 886 000 | 77 708 000 | 77 111 000 | 81 498 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 61 747 000 | 57 997 000 | 52 951 000 | 49 572 000 | 47 064 000 | 45 903 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 520 000 | 654 000 | 559 000 | 719 000 | 743 000 | 602 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 21 142 000 | 21 341 000 | 19 375 000 | 17 887 000 | 17 401 000 | 15 706 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 153 201 000 | 148 624 000 | 139 771 000 | 145 886 000 | 142 319 000 | 143 709 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 429 000 | 3 483 000 | 2 826 000 | 6 369 000 | 8 143 000 | 3 722 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 204 000 | -1 000 | 0 | 0 | 41 000 | 111 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 82 000 | 164 000 | 113 000 | 111 000 | 53 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 381 000 | 129 000 | 1 851 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 286 000 | 163 000 | 114 000 | 492 000 | 223 000 | 1 978 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 288 000 | 802 000 | 439 000 | 224 000 | 151 000 | 269 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 233 000 | 869 000 | 439 000 | 227 000 | 155 000 | 460 000 |
|
|
| Netto finans | -1 947 000 | -706 000 | -325 000 | 265 000 | 68 000 | 1 518 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 375 000 | 2 776 000 | 2 501 000 | 6 634 000 | 8 210 000 | 5 239 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -712 000 | 401 000 | 195 000 | -141 000 | -23 000 | 97 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 663 000 | 2 375 000 | 2 306 000 | 6 775 000 | 8 233 000 | 5 142 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 724 000 | 1 855 000 | 1 886 000 | 5 962 000 | 7 678 000 | 4 221 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 290 000 | 577 000 | 648 000 | 773 000 | 404 000 | 358 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 290 000 | 577 000 | 648 000 | 773 000 | 404 000 | 358 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 76 000 | 2 760 000 | 2 023 000 | 1 693 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 198 000 | 234 000 | 159 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 216 000 | 2 560 000 | 1 389 000 | 1 331 000 | 1 952 000 | 1 683 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 414 000 | 2 794 000 | 1 624 000 | 4 091 000 | 3 975 000 | 3 375 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 911 000 | 1 911 000 | 1 911 000 | 1 911 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 1 000 000 | 311 000 | 270 000 | 275 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 264 000 | 17 073 000 | 16 843 000 | 15 859 000 | 13 197 000 | 13 197 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 4 610 000 | 4 867 000 | 5 586 000 | 4 850 000 | 4 208 000 | 3 328 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 785 000 | 24 161 000 | 24 610 000 | 22 895 000 | 17 460 000 | 16 525 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 26 488 000 | 27 533 000 | 26 882 000 | 27 759 000 | 21 839 000 | 20 258 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 851 000 | 15 649 000 | 15 166 000 | 3 213 000 | 8 528 000 | 3 175 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 851 000 | 15 649 000 | 15 166 000 | 3 213 000 | 8 528 000 | 3 175 000 |
|
|
| Kundefordringer | 28 936 000 | 25 594 000 | 20 692 000 | 24 180 000 | 25 469 000 | 22 529 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 351 000 | 5 416 000 | 7 167 000 | 5 507 000 | 5 540 000 | 4 154 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 35 287 000 | 31 010 000 | 27 860 000 | 29 687 000 | 31 009 000 | 26 683 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 322 000 | 3 344 000 | 5 761 000 | 10 294 000 | 2 380 000 | 5 549 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 50 460 000 | 50 003 000 | 48 786 000 | 43 194 000 | 41 917 000 | 35 408 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 76 948 000 | 77 536 000 | 75 668 000 | 70 953 000 | 63 756 000 | 55 665 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 22 622 000 | 27 806 000 | 27 301 000 | 27 415 000 | 23 452 000 | 18 396 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 919 000 | 6 006 000 | 5 486 000 | 5 067 000 | 4 454 000 | 4 160 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 22 622 000 | 27 806 000 | 27 301 000 | 27 415 000 | 23 452 000 | 18 396 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 919 000 | 6 006 000 | 5 486 000 | 5 067 000 | 4 454 000 | 4 160 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 28 641 000 | 33 912 000 | 32 887 000 | 32 581 000 | 28 006 000 | 22 656 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 170 000 | 370 000 | 370 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 170 000 | 370 000 | 370 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 31 000 | 227 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 1 607 000 | 710 000 | 935 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 21 209 000 | 16 259 000 | 16 927 000 | 13 199 000 | 11 975 000 | 6 461 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 21 379 000 | 16 629 000 | 17 297 000 | 13 369 000 | 12 145 000 | 6 631 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 020 000 | 8 665 000 | 8 837 000 | 6 972 000 | 1 882 000 | 2 257 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 386 000 | 10 560 000 | 10 754 000 | 8 268 000 | 9 374 000 | 10 732 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 330 000 | 84 000 | 228 000 | 23 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 171 000 | 8 046 000 | 6 807 000 | 6 608 000 | 6 608 000 | 5 845 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 200 000 | 0 | 200 000 | 301 000 | 415 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 370 000 | 7 860 000 | 7 839 000 | 8 091 000 | 6 589 000 | 8 451 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 26 927 000 | 26 996 000 | 25 484 000 | 25 002 000 | 23 605 000 | 26 378 000 |
|
|
| Sum gjeld | 48 306 000 | 43 625 000 | 42 781 000 | 38 371 000 | 35 750 000 | 33 009 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 76 948 000 | 77 536 000 | 75 668 000 | 70 953 000 | 63 756 000 | 55 665 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,8% | 4,8% | 4,0% | 10,2% | 14,0% | |||
| Resultat av driften i % | -1,6% | 2,3% | 2,0% | 4,2% | 5,4% | 2,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,0 | 1,9 | 2,3 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,6% | 54,8% | 53,0% | 48,8% | 48,6% | 44,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,4% | 2,4% | 2,1% | 4,5% | 5,6% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,0% | 8,3% | 7,6% | 21,9% | 32,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,9% | 5,6% | 5,8% | 19,7% | 30,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,6 | 2,7 | 3,1 | 3,2 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,9 | 1,9 | 1,7 | 1,8 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,0 | 4,4 | 4,4 | 24,2 | 9,0 | 25,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 76,1 | 80,8 | 49,5 | 27,2 | 27,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,2% | 43,7% | 43,5% | 45,9% | 43,9% | 40,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,0% | 22,3% | 23,1% | 21,4% | 18,6% | 15,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 2,6% | 2,5% | 2,9% | 2,9% | 5,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 169,9% | 147,0% | 153,6% | 566,2% | 214,7% | 284,4% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,0% | 34,8% | 33,7% | 35,2% | 37,0% | 47,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,8% | 21,4% | 22,9% | 18,8% | 19,0% | 11,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
