Tysse Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 356 456 000 | 1 238 824 000 | 1 012 108 000 | 742 258 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 3 438 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 356 456 000 | 1 238 824 000 | 1 012 108 000 | 745 696 000 |
|
|
| Varekostnad | 542 262 000 | 598 422 000 | 513 649 000 | 370 376 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 257 615 000 | 203 788 000 | 157 352 000 | 147 620 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 123 233 000 | 93 069 000 | 76 798 000 | 75 998 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 215 399 000 | 166 143 000 | 100 725 000 | 111 058 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 138 509 000 | 1 061 422 000 | 848 524 000 | 705 052 000 |
|
|
| Driftsresultat | 217 947 000 | 177 402 000 | 163 584 000 | 40 644 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 301 000 | 1 469 000 | 1 565 000 | 1 014 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 14 010 000 | 18 000 000 | 1 089 000 | 2 880 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 15 311 000 | 19 469 000 | 2 654 000 | 3 894 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 32 363 000 | 14 264 000 | 7 153 000 | 7 214 000 |
|
|
| Netto finans | -17 052 000 | 5 205 000 | -4 499 000 | -3 320 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 200 894 000 | 182 607 000 | 159 085 000 | 37 325 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 905 000 | 3 641 000 | 278 000 | 49 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 199 990 000 | 178 966 000 | 158 807 000 | 37 276 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 205 781 000 | 189 573 000 | 158 807 000 | 37 276 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 641 805 000 | 574 722 000 | 199 365 000 | 204 457 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 067 000 | 1 009 000 | 1 052 000 | 999 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 642 872 000 | 575 731 000 | 200 417 000 | 205 455 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 763 000 | 6 663 000 | 7 193 000 | 6 078 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 763 000 | 6 663 000 | 7 193 000 | 6 078 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 649 635 000 | 582 394 000 | 207 610 000 | 211 533 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 21 163 000 | 20 252 000 | 17 400 000 | 12 455 000 |
|
|
| Sum varelager | 21 163 000 | 20 252 000 | 17 400 000 | 12 455 000 |
|
|
| Kundefordringer | 58 783 000 | 45 605 000 | 48 321 000 | 27 914 000 |
|
|
| Andre fordringer | 31 846 000 | 39 739 000 | 37 398 000 | 14 432 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 90 629 000 | 85 344 000 | 85 719 000 | 42 347 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 215 209 000 | 47 912 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 215 209 000 | 47 912 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 152 993 000 | 183 110 000 | 183 371 000 | 108 822 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 479 994 000 | 336 619 000 | 286 490 000 | 163 623 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 129 629 000 | 919 012 000 | 494 101 000 | 375 157 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 629 085 000 | 435 918 000 | 264 024 000 | 110 297 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 59 548 000 | 65 699 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 629 085 000 | 435 918 000 | 264 024 000 | 110 297 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 59 548 000 | 65 699 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 688 744 000 | 501 728 000 | 264 134 000 | 110 407 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 38 000 | 43 000 | 6 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 38 000 | 43 000 | 6 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 352 899 000 | 333 167 000 | 171 789 000 | 207 075 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 352 899 000 | 333 205 000 | 171 832 000 | 207 081 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 352 899 000 | 333 167 000 | 160 557 000 | 178 930 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 42 896 000 | 40 930 000 | 31 664 000 | 32 252 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 943 000 | 3 646 000 | 241 000 | 69 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 12 360 000 | 10 880 000 | 9 333 000 | 7 303 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 31 787 000 | 28 624 000 | 16 897 000 | 18 045 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 87 986 000 | 84 080 000 | 58 135 000 | 57 669 000 |
|
|
| Sum gjeld | 440 885 000 | 417 285 000 | 229 967 000 | 264 750 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 129 629 000 | 919 012 000 | 494 101 000 | 375 157 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,8% | 27,9% | 38,2% | |||
| Resultat av driften i % | 16,1% | 14,3% | 16,2% | 5,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,8 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,0% | 51,7% | 49,2% | 50,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,2% | 15,9% | 16,4% | 6,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 33,8% | 47,7% | 84,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 34,6% | 49,5% | 84,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,3 | 6,1 | 6,4 | 5,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,5 | 4,0 | 4,9 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,2 | 3,8 | 4,6 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 2,2 | 3,2 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 25,6 | 29,5 | 29,5 | 29,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 13,7 | 11,3 | 10,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,0% | 54,6% | 53,5% | 29,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 50,8% | 40,5% | 26,1% | 14,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1852,3% | 1247,0% | 1312,4% | 850,7% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,8% | 9,1% | 11,8% | 15,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,2% | 36,3% | 34,8% | 55,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
