Tyrifjord Barne og Ungdomsskole Adventistsamfunnets Grunnskoler
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 21 134 000 | 18 917 000 | 16 052 000 | 17 081 000 | 14 339 000 | 10 310 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 134 000 | 18 917 000 | 16 052 000 | 17 082 000 | 14 341 000 | 10 312 000 |
|
|
| Varekostnad | 517 000 | 507 000 | 496 000 | 394 000 | 325 000 | 217 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 425 000 | 12 577 000 | 11 253 000 | 11 044 000 | 9 338 000 | 7 539 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 555 000 | 591 000 | 538 000 | 495 000 | 365 000 | 338 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 574 000 | 1 983 000 | 1 854 000 | 1 887 000 | 1 048 000 | 1 096 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 071 000 | 15 658 000 | 14 141 000 | 13 820 000 | 11 076 000 | 9 190 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 063 000 | 3 259 000 | 1 911 000 | 3 262 000 | 3 265 000 | 1 122 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 837 000 | 554 000 | 165 000 | 5 000 | 13 000 | 35 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 837 000 | 554 000 | 165 000 | 5 000 | 13 000 | 35 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 14 000 | 15 000 | 16 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 14 000 | 15 000 | 16 000 |
|
|
| Netto finans | 824 000 | 541 000 | 152 000 | -9 000 | -2 000 | 19 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 887 000 | 3 801 000 | 2 063 000 | 3 253 000 | 3 263 000 | 1 142 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 3 887 000 | 3 801 000 | 2 063 000 | 3 253 000 | 3 263 000 | 1 142 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 887 000 | 3 801 000 | 2 063 000 | 3 253 000 | 3 263 000 | 1 142 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 887 000 | 3 801 000 | 2 063 000 | 3 253 000 | 3 263 000 | 1 142 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 181 000 | 5 108 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 107 000 | 4 377 000 | 4 746 000 | 4 856 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 10 107 000 | 4 377 000 | 4 746 000 | 4 856 000 | 5 181 000 | 5 108 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 107 000 | 4 377 000 | 4 746 000 | 4 856 000 | 5 181 000 | 5 108 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 36 000 | 50 000 | 56 000 | 30 000 | 59 000 | 250 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 441 000 | 249 000 | 271 000 | 214 000 | 203 000 | 194 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 477 000 | 299 000 | 327 000 | 243 000 | 262 000 | 444 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 20 473 000 | 18 857 000 | 14 502 000 | 12 160 000 | 8 424 000 | 4 680 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 21 951 000 | 19 156 000 | 14 829 000 | 12 404 000 | 8 686 000 | 5 124 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 058 000 | 23 534 000 | 19 574 000 | 17 260 000 | 13 868 000 | 10 232 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 23 580 000 | 19 693 000 | 15 892 000 | 13 830 000 | 10 577 000 | 7 314 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 830 000 | 19 943 000 | 16 142 000 | 14 080 000 | 10 827 000 | 7 564 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 830 000 | 19 943 000 | 16 142 000 | 14 080 000 | 10 827 000 | 7 564 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 727 000 | 819 000 | 864 000 | 908 000 | 952 000 | 995 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 727 000 | 819 000 | 864 000 | 908 000 | 952 000 | 995 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 952 000 | 995 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 297 000 | 362 000 | 557 000 | 655 000 | 633 000 | 498 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 631 000 | 501 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 960 000 | 886 000 | 777 000 | 675 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 244 000 | 1 524 000 | 1 234 000 | 942 000 | 825 000 | 674 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 501 000 | 2 772 000 | 2 568 000 | 2 272 000 | 2 089 000 | 1 673 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 228 000 | 3 591 000 | 3 432 000 | 3 180 000 | 3 041 000 | 2 668 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 058 000 | 23 534 000 | 19 574 000 | 17 260 000 | 13 868 000 | 10 232 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,0% | 17,7% | 11,3% | 21,0% | 27,2% | |||
| Resultat av driften i % | 14,5% | 17,2% | 11,9% | 19,1% | 22,8% | 10,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -39300,0% | -10733,3% | -10750,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 18,5% | 20,2% | 12,9% | 19,1% | 22,9% | 11,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,8% | 21,1% | 13,7% | 26,1% | 35,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,8% | 21,1% | 13,7% | 26,1% | 35,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 6,9 | 5,8 | 5,5 | 4,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 6,9 | 5,8 | 5,5 | 4,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,7 | 6,8 | 5,6 | 5,4 | 4,0 | 2,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,3% | 84,7% | 82,5% | 81,6% | 78,1% | 73,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 112,8% | 105,4% | 100,6% | 82,4% | 75,5% | 73,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 11,3% | 4,4% | 4,0% | 3,5% | 3,2% | 2,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 23,4% | 11,8% | 13,1% | 13,2% | 15,1% | 16,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,3% | 3,5% | 4,4% | 5,3% | 6,9% | 9,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 679 000 | 701 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
