Tveteraas Capital II AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 31 397 000 | 14 298 000 | 4 195 000 | 4 077 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 31 397 000 | 14 298 000 | 4 195 000 | 4 077 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -2 608 000 | 2 204 000 | 14 000 | -4 761 000 | 5 019 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 2 667 000 | 2 709 000 | 3 465 000 | 2 909 000 | 3 049 000 | 2 782 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 59 000 | 4 913 000 | 3 479 000 | -1 852 000 | 8 068 000 | 2 782 000 |
|
|
| Driftsresultat | 31 338 000 | 9 385 000 | 716 000 | 5 929 000 | -8 068 000 | -2 782 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 529 000 | 300 000 | 28 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 324 000 | 525 000 | 75 000 | 10 000 | 8 266 000 | 2 649 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 853 000 | 825 000 | 103 000 | 10 000 | 8 267 000 | 3 028 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 640 000 | 209 000 | 483 000 | 438 000 | 199 000 | 245 000 |
|
|
| Netto finans | 1 213 000 | 616 000 | -380 000 | -428 000 | 8 068 000 | 2 783 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 32 551 000 | 10 000 000 | 336 000 | 5 502 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 83 000 | -83 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 32 551 000 | 10 000 000 | 336 000 | 5 502 000 | -83 000 | 83 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 321 000 | 0 | 0 |
|
|
| Årsresultat | 32 551 000 | 10 000 000 | 336 000 | 5 181 000 | -83 000 | 83 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 47 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -14 449 000 | 10 000 000 | 336 000 | 5 181 000 | -83 000 | 83 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 83 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 83 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 989 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 264 612 000 | 240 605 000 | 192 176 000 | 111 033 000 | 47 929 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 264 612 000 | 240 605 000 | 192 176 000 | 111 033 000 | 47 929 000 | -2 989 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 264 612 000 | 240 605 000 | 192 176 000 | 111 033 000 | 47 929 000 | -2 906 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 1 162 000 | 1 098 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 1 162 000 | 1 098 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 363 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 362 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 607 000 | 3 624 000 | 8 921 000 | 12 021 000 | 510 000 | 5 644 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 12 607 000 | 3 624 000 | 8 921 000 | 13 183 000 | 1 608 000 | 16 006 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 277 220 000 | 244 229 000 | 201 098 000 | 124 216 000 | 49 537 000 | 13 100 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 200 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 226 771 000 | 193 871 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 227 071 000 | 227 071 000 | 194 071 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 947 000 | 15 396 000 | 5 396 000 | 5 059 000 | -121 000 | -38 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 947 000 | 15 396 000 | 5 396 000 | 5 059 000 | -121 000 | -38 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 228 018 000 | 242 467 000 | 199 467 000 | 5 159 000 | -21 000 | 62 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 609 000 | 1 611 000 | 1 611 000 | 112 644 000 | 49 539 000 | 11 973 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 609 000 | 1 611 000 | 1 611 000 | 112 644 000 | 49 539 000 | 11 973 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 18 000 | 22 000 | 19 000 | 29 000 | 19 000 | 44 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 321 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 47 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 575 000 | 128 000 | 0 | 6 063 000 | 0 | 1 022 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 47 593 000 | 150 000 | 19 000 | 6 413 000 | 19 000 | 1 066 000 |
|
|
| Sum gjeld | 49 202 000 | 1 761 000 | 1 630 000 | 119 057 000 | 49 558 000 | 13 039 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 277 220 000 | 244 229 000 | 201 098 000 | 124 216 000 | 49 537 000 | 13 100 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,7% | 4,6% | 0,5% | 6,8% | 0,6% | |||
| Resultat av driften i % | 99,8% | 65,6% | 17,1% | 145,4% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 105,7% | 71,4% | 19,5% | 145,7% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,8% | 4,5% | 0,3% | 214,2% | 0,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,8% | 4,5% | 0,3% | 201,7% | -404,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 24,2 | 469,5 | 2,1 | 84,6 | 15,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 24,2 | 469,5 | 2,1 | 84,6 | 15,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 24,2 | 469,5 | 1,9 | 26,8 | 5,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 82,3% | 99,3% | 99,2% | 4,2% | 0,0% | 0,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 726,2% | 1695,8% | 4754,9% | 126,5% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 30,6% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | -0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 23,1 | -2359,9 | 210,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,2% | 0,1% | 0,0% | 5,2% | 0,0% | 8,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 90,7% | 100,0% | 91,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
