Tverberg Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 85 147 000 | 93 870 000 | 112 348 000 | 122 334 000 | 91 076 000 | 82 847 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -1 241 000 | 3 667 000 | 1 108 000 | 2 293 000 | 712 000 | 65 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 83 906 000 | 97 537 000 | 113 456 000 | 124 627 000 | 91 787 000 | 82 912 000 |
|
|
| Varekostnad | 55 755 000 | 61 030 000 | 66 943 000 | 76 392 000 | 51 254 000 | 40 840 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 361 000 | 15 089 000 | 21 420 000 | 20 276 000 | 20 630 000 | 19 790 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 322 000 | 1 582 000 | 2 349 000 | 1 159 000 | 730 000 | 650 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 906 000 | 7 553 000 | 11 702 000 | 14 878 000 | 13 914 000 | 12 021 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 78 344 000 | 85 254 000 | 102 414 000 | 112 705 000 | 86 528 000 | 73 301 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 562 000 | 12 283 000 | 11 042 000 | 11 922 000 | 5 259 000 | 9 611 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 174 000 | 132 000 | 59 000 | 59 000 | 143 000 | 584 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 650 000 | 772 000 | 1 550 000 | 457 000 | 451 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 174 000 | 782 000 | 831 000 | 1 609 000 | 600 000 | 1 035 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 671 000 | 2 126 000 | 1 535 000 | 1 650 000 | 1 592 000 | 980 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 671 000 | 2 126 000 | 1 535 000 | 1 650 000 | 1 592 000 | 980 000 |
|
|
| Netto finans | -3 497 000 | -1 344 000 | -704 000 | -41 000 | -992 000 | 55 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 066 000 | 10 939 000 | 10 338 000 | 11 881 000 | 4 267 000 | 9 666 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 477 000 | 1 516 000 | 2 146 000 | 2 277 000 | 862 000 | 2 089 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 588 000 | 9 423 000 | 8 192 000 | 9 604 000 | 3 405 000 | 7 578 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 588 000 | 9 423 000 | 8 192 000 | 9 604 000 | 3 405 000 | 7 578 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 800 000 | 570 000 | 600 000 | 604 000 | 502 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 588 000 | 8 623 000 | 0 | 9 004 000 | 2 801 000 | 7 076 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 6 858 000 | 6 861 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 858 000 | 6 861 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 056 000 | 30 787 000 | 31 457 000 | 26 466 000 | 25 819 000 | 24 204 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 380 000 | 2 658 000 | 11 817 000 | 5 259 000 | 659 000 | 560 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 32 436 000 | 33 445 000 | 43 274 000 | 31 725 000 | 26 478 000 | 24 764 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 3 045 000 | 3 045 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 179 000 | 4 160 000 | 3 045 000 | 3 045 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 43 455 000 | 44 467 000 | 47 453 000 | 35 885 000 | 29 523 000 | 27 809 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 31 131 000 | 28 452 000 | 64 840 000 | 63 509 000 | 64 919 000 | 54 559 000 |
|
|
| Sum varelager | 31 131 000 | 28 452 000 | 64 840 000 | 63 509 000 | 64 919 000 | 54 559 000 |
|
|
| Kundefordringer | 8 523 000 | 9 481 000 | 12 949 000 | 10 455 000 | 7 358 000 | 8 023 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 345 000 | 4 123 000 | 2 943 000 | 3 260 000 | 3 654 000 | 2 836 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 868 000 | 13 604 000 | 15 891 000 | 13 715 000 | 11 012 000 | 10 859 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 499 000 | 28 071 000 | 16 607 000 | 10 619 000 | 15 131 000 | 9 594 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 49 498 000 | 70 127 000 | 97 339 000 | 87 844 000 | 91 062 000 | 75 012 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 92 953 000 | 114 594 000 | 144 792 000 | 123 729 000 | 120 585 000 | 102 822 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Egne aksjer | -85 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 85 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 23 462 000 | 55 289 000 | 76 695 000 | 69 073 000 | 60 068 000 | 57 268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 23 462 000 | 55 289 000 | 76 695 000 | 69 073 000 | 60 068 000 | 57 268 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 547 000 | 55 459 000 | 76 865 000 | 69 243 000 | 60 238 000 | 57 438 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 2 926 000 | 2 053 000 | 1 507 000 | 1 392 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 2 926 000 | 2 053 000 | 1 507 000 | 1 392 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 61 773 000 | 49 746 000 | 52 972 000 | 41 602 000 | 48 579 000 | 28 039 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 61 773 000 | 49 746 000 | 55 898 000 | 43 655 000 | 50 086 000 | 29 431 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 61 773 000 | 49 746 000 | 52 972 000 | 41 602 000 | 48 579 000 | 28 039 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 841 000 | 1 359 000 | 4 034 000 | 1 938 000 | 2 097 000 | 1 983 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 475 000 | 1 621 000 | 1 272 000 | 1 731 000 | 747 000 | 2 011 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 917 000 | 3 287 000 | 3 537 000 | 3 950 000 | 4 539 000 | 8 207 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 800 000 | 570 000 | 600 000 | 604 000 | 502 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 400 000 | 2 322 000 | 2 615 000 | 2 612 000 | 2 274 000 | 3 250 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 633 000 | 9 389 000 | 12 028 000 | 10 831 000 | 10 261 000 | 15 953 000 |
|
|
| Sum gjeld | 69 406 000 | 59 135 000 | 67 926 000 | 54 486 000 | 60 347 000 | 45 384 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 92 953 000 | 114 594 000 | 144 792 000 | 123 729 000 | 120 585 000 | 102 822 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,5% | 10,1% | 8,8% | 11,1% | 5,2% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 12,6% | 9,7% | 9,6% | 5,7% | 11,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 34,5% | 35,0% | 40,4% | 37,6% | 43,7% | 50,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,8% | 13,4% | 10,5% | 10,9% | 6,4% | 12,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,2% | 16,5% | 14,2% | 18,4% | 7,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,0% | 14,2% | 11,2% | 14,8% | 5,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,8 | 6,5 | 5,3 | 6,1 | 4,4 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,5 | 7,5 | 8,1 | 8,1 | 8,9 | 4,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 4,4 | 2,7 | 2,2 | 2,5 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 3,0 | 1,4 | 1,0 | 1,5 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,8 | 2,1 | 1,0 | 1,2 | 0,8 | 0,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 192,4 | 275,2 | 345,1 | 302,6 | 419,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,3% | 48,4% | 53,1% | 56,0% | 50,0% | 55,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28,1% | 56,9% | 67,7% | 55,6% | 65,6% | 69,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 134,5% | 213,5% | 131,6% | 121,3% | 124,5% | 108,2% | ||
| Gjeldsgrad | 2,9 | 1,1 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,2% | 8,2% | 8,3% | 8,8% | 8,5% | 15,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 66,5% | 43,4% | 38,6% | 35,3% | 41,5% | 28,6% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
