Tuva Prosjektinvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 450 000 | 210 000 | 0 | 8 000 | 60 000 | 160 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 450 000 | 210 000 | 100 000 | 8 000 | 60 000 | 160 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 84 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 161 000 | 83 000 | 75 000 | 77 000 | 73 000 | 91 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 245 000 | 83 000 | 75 000 | 77 000 | 73 000 | 91 000 |
|
|
| Driftsresultat | 205 000 | 127 000 | 25 000 | -69 000 | -13 000 | 69 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 292 000 | 11 000 | 2 000 | 12 000 | 75 000 | 99 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 355 000 | 1 070 000 | 1 642 000 | 4 599 000 | 512 000 | 697 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 895 000 | 2 413 000 | 1 644 000 | 4 611 000 | 587 000 | 796 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 154 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 180 000 | 50 000 | 0 | 0 | 4 934 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 2 715 000 | 2 363 000 | 1 644 000 | 4 611 000 | -4 347 000 | 796 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 921 000 | 2 490 000 | 1 669 000 | 4 541 000 | -4 360 000 | 864 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 156 000 | 74 000 | 229 000 | 660 000 | 24 000 | 80 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 765 000 | 2 416 000 | 1 440 000 | 3 881 000 | -4 383 000 | 784 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 765 000 | 2 416 000 | 1 440 000 | 3 881 000 | -4 383 000 | 784 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 765 000 | 2 416 000 | 1 440 000 | 3 881 000 | -4 383 000 | 784 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 1 060 000 | 900 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 18 601 000 | 4 015 000 | 9 884 000 | 12 372 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 135 000 | 135 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 195 000 | 1 035 000 | 18 601 000 | 4 015 000 | 9 884 000 | 12 372 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 195 000 | 1 035 000 | 18 601 000 | 4 015 000 | 9 884 000 | 12 372 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 65 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 19 661 000 | 23 254 000 | 0 | 13 190 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 4 217 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 23 878 000 | 23 254 000 | 0 | 13 190 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 765 000 | 44 000 | 1 856 000 | 1 813 000 | 4 630 000 | 6 540 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 644 000 | 23 298 000 | 1 856 000 | 15 003 000 | 4 630 000 | 6 605 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 25 839 000 | 24 333 000 | 20 457 000 | 19 018 000 | 14 514 000 | 18 977 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 24 781 000 | 22 015 000 | 19 599 000 | 18 159 000 | 14 278 000 | 18 661 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 24 781 000 | 22 015 000 | 19 599 000 | 18 159 000 | 14 278 000 | 18 661 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 24 981 000 | 22 215 000 | 19 799 000 | 18 359 000 | 14 478 000 | 18 861 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 405 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 405 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 156 000 | 74 000 | 229 000 | 660 000 | 24 000 | 80 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 95 000 | 51 000 | 24 000 | -1 000 | 13 000 | 33 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 607 000 | 1 992 000 | 0 | 0 | -1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 858 000 | 2 117 000 | 253 000 | 659 000 | 36 000 | 116 000 |
|
|
| Sum gjeld | 858 000 | 2 117 000 | 658 000 | 659 000 | 36 000 | 116 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 25 839 000 | 24 333 000 | 20 457 000 | 19 018 000 | 14 514 000 | 18 977 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,4% | 11,3% | 8,5% | 27,1% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 45,6% | 60,5% | 25,0% | -862,5% | -21,7% | 43,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 688,9% | 1209,5% | 1669,0% | 56775,0% | 956,7% | 540,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,4% | 11,9% | 8,7% | 27,7% | -26,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,7% | 11,5% | 7,5% | 23,6% | -26,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,4 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 28,7 | 11,0 | 7,3 | 22,8 | 128,6 | 56,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 28,7 | 11,0 | 7,3 | 22,8 | 128,6 | 56,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,0 | 7,3 | 2,8 | 128,6 | 56,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,7% | 91,3% | 96,8% | 96,5% | 99,8% | 99,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5551,3% | 10578,6% | 19799,0% | 229487,5% | 24130,0% | 11788,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,9% | 0,2% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,3% | 8,7% | 1,2% | 3,5% | 0,2% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 2,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
