Turoperatøren Hit & Dit AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 152 000 | 13 745 000 | 11 251 000 | 2 226 000 | 2 790 000 | 10 572 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 12 000 | -37 000 | 176 000 | 526 000 | 239 000 | 828 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 164 000 | 13 708 000 | 11 427 000 | 2 753 000 | 3 028 000 | 11 400 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 300 000 | 12 050 000 | 9 510 000 | 1 892 000 | 2 217 000 | 8 988 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 355 000 | 1 377 000 | 853 000 | 380 000 | 493 000 | 1 062 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 595 000 | 528 000 | 509 000 | 569 000 | 416 000 | 526 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 250 000 | 13 955 000 | 10 872 000 | 2 841 000 | 3 126 000 | 10 583 000 |
|
|
| Driftsresultat | -86 000 | -247 000 | 555 000 | -88 000 | -98 000 | 817 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 31 000 | 25 000 | 5 000 | 2 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 000 | 14 000 | 6 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 39 000 | 39 000 | 11 000 | 5 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 15 000 | 39 000 | 14 000 | 0 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Netto finans | 24 000 | 0 | -3 000 | 5 000 | 6 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -61 000 | -246 000 | 552 000 | -84 000 | -93 000 | 815 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -14 000 | -54 000 | 121 000 | -6 000 | -20 000 | 180 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -47 000 | -192 000 | 430 000 | -77 000 | -72 000 | 635 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -47 000 | -192 000 | 430 000 | -77 000 | -72 000 | 635 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -47 000 | -192 000 | 430 000 | -77 000 | -72 000 | 635 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 37 000 | 23 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 37 000 | 23 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 45 000 | 32 000 | 9 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 947 000 | 350 000 | 842 000 | 248 000 | 126 000 | 556 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 186 000 | 530 000 | 458 000 | 249 000 | 164 000 | 549 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 133 000 | 880 000 | 1 300 000 | 496 000 | 290 000 | 1 105 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 421 000 | 1 406 000 | 1 284 000 | 1 159 000 | 1 116 000 | 1 545 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 555 000 | 2 287 000 | 2 584 000 | 1 655 000 | 1 407 000 | 2 650 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 600 000 | 2 318 000 | 2 592 000 | 1 664 000 | 1 407 000 | 2 650 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 142 000 | 1 189 000 | 1 382 000 | 952 000 | 1 029 000 | 1 101 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 142 000 | 1 189 000 | 1 382 000 | 952 000 | 1 029 000 | 1 101 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 242 000 | 1 289 000 | 1 482 000 | 1 052 000 | 1 129 000 | 1 201 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 31 000 | 40 000 | 51 000 | 64 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 31 000 | 40 000 | 51 000 | 64 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 31 000 | 40 000 | 51 000 | 64 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 301 000 | 126 000 | 73 000 | 139 000 | 15 000 | 431 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 130 000 | 5 000 | 0 | 53 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 102 000 | 98 000 | 48 000 | 64 000 | 11 000 | 108 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 955 000 | 805 000 | 829 000 | 365 000 | 201 000 | 793 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 358 000 | 1 029 000 | 1 080 000 | 573 000 | 227 000 | 1 385 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 358 000 | 1 029 000 | 1 111 000 | 613 000 | 278 000 | 1 449 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 600 000 | 2 318 000 | 2 592 000 | 1 664 000 | 1 407 000 | 2 650 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,6% | -8,4% | 26,6% | -5,5% | -4,3% | |||
| Resultat av driften i % | -0,7% | -1,8% | 4,9% | -3,2% | -3,2% | 7,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,1 | 5,6 | 5,4 | 1,8 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 15,2% | 12,3% | 15,5% | 15,0% | 20,5% | 15,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,4% | -1,5% | 5,0% | -3,0% | -2,9% | 7,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,8% | -17,8% | 43,6% | -7,7% | -8,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,7% | -13,9% | 33,9% | -7,1% | -6,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,0 | 10,0 | 13,4 | 7,2 | 6,1 | 10,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,2 | 2,4 | 2,9 | 6,2 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 2,2 | 2,4 | 2,9 | 6,2 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 1,4 | 1,2 | 2,0 | 4,9 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,5% | 55,6% | 57,2% | 63,2% | 80,2% | 45,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,2% | 9,4% | 13,0% | 38,2% | 37,3% | 10,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 35,8% | 15,3% | 5,5% | 22,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,2 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 65,5% | 44,4% | 41,7% | 34,4% | 16,1% | 52,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 1,2% | 2,4% | 3,6% | 2,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 314 000 | 627 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
