Turbotoppen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 003 000 | 4 652 000 | 6 486 000 | 6 062 000 | 4 347 000 | 7 799 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 003 000 | 4 652 000 | 6 486 000 | 6 062 000 | 4 347 000 | 7 799 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 96 000 | 88 000 | 92 000 | 85 000 | 87 000 | 92 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 713 000 | 1 661 000 | 1 402 000 | 1 166 000 | 1 252 000 | 1 111 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 809 000 | 1 749 000 | 1 494 000 | 1 251 000 | 1 339 000 | 1 203 000 |
|
|
| Driftsresultat | -806 000 | 2 903 000 | 4 992 000 | 4 811 000 | 3 008 000 | 6 596 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 28 000 | 36 000 | 6 000 | 2 000 | 98 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 28 000 | 36 000 | 6 000 | 2 000 | 98 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 536 000 | 392 000 | 175 000 | 166 000 | 386 000 | 463 000 |
|
|
| Netto finans | -508 000 | -356 000 | -169 000 | -164 000 | -288 000 | -458 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 314 000 | 2 547 000 | 4 823 000 | 4 648 000 | 2 721 000 | 6 138 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 314 000 | 2 547 000 | 4 823 000 | 4 648 000 | 2 721 000 | 6 138 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 314 000 | 2 547 000 | 4 823 000 | 4 648 000 | 2 721 000 | 6 138 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 314 000 | 2 547 000 | 4 823 000 | 4 648 000 | 2 721 000 | 6 138 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 | 70 989 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 71 000 | 75 000 | 74 000 | 78 000 | 236 000 | 542 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 81 000 | 75 000 | 74 000 | 78 000 | 236 000 | 542 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 375 000 | 2 083 000 | 2 124 000 | 2 170 000 | 1 840 000 | 1 420 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 456 000 | 2 158 000 | 2 198 000 | 2 248 000 | 2 076 000 | 1 962 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 72 445 000 | 73 148 000 | 73 188 000 | 73 237 000 | 73 065 000 | 72 951 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 190 000 | 190 000 | 190 000 | 190 000 | 190 000 | 190 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 46 076 000 | 47 390 000 | 44 843 000 | 40 021 000 | 35 373 000 | 32 652 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 46 076 000 | 47 390 000 | 44 843 000 | 40 021 000 | 35 373 000 | 32 652 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 46 266 000 | 47 580 000 | 45 033 000 | 40 211 000 | 35 563 000 | 32 842 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 326 000 | 337 000 | 344 000 | 410 000 | 474 000 | 520 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 25 817 000 | 25 174 000 | 27 743 000 | 32 543 000 | 36 966 000 | 39 478 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 25 817 000 | 25 174 000 | 27 743 000 | 32 543 000 | 36 966 000 | 39 478 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 032 000 | 11 400 000 | 13 976 000 | 18 842 000 | 23 329 000 | 25 887 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 000 | 27 000 | 61 000 | 32 000 | 18 000 | 83 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 22 000 | 30 000 | 6 000 | 41 000 | 44 000 | 28 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 362 000 | 394 000 | 411 000 | 483 000 | 536 000 | 631 000 |
|
|
| Sum gjeld | 26 179 000 | 25 568 000 | 28 154 000 | 33 026 000 | 37 502 000 | 40 109 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 72 445 000 | 73 148 000 | 73 188 000 | 73 237 000 | 73 065 000 | 72 951 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,1% | 4,0% | 6,8% | 6,6% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | -20,1% | 62,4% | 77,0% | 79,4% | 69,2% | 84,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -19,4% | 63,2% | 77,1% | 79,4% | 71,5% | 84,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,8% | 5,5% | 11,3% | 12,3% | 8,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,8% | 5,5% | 11,3% | 12,3% | 8,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 41,7 | 52,9 | 70,5 | 71,3 | 50,0 | 84,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,0 | 5,5 | 5,3 | 4,7 | 3,9 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,0 | 5,5 | 5,3 | 4,7 | 3,9 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,8 | 5,3 | 5,2 | 4,5 | 3,4 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,9% | 65,0% | 61,5% | 54,9% | 48,7% | 45,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1155,8% | 1022,8% | 694,3% | 663,3% | 818,1% | 421,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,6% | 34,4% | 37,9% | 44,4% | 50,6% | 54,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
