Stiftelsen Barnas Fysioterapisenter
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 202 000 | 1 290 000 | 1 917 000 | 1 549 000 | 1 469 000 | 1 473 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 13 381 000 | 9 360 000 | 7 665 000 | 7 384 000 | 5 375 000 | 4 619 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 583 000 | 10 649 000 | 9 582 000 | 8 933 000 | 6 844 000 | 6 092 000 |
|
|
| Varekostnad | 544 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 861 000 | 7 512 000 | 6 778 000 | 6 371 000 | 4 466 000 | 4 649 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 57 000 | 36 000 | 51 000 | 74 000 | 64 000 | 58 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 592 000 | 2 840 000 | 2 997 000 | 2 198 000 | 2 295 000 | 1 977 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 054 000 | 10 388 000 | 9 826 000 | 8 643 000 | 6 825 000 | 6 684 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 529 000 | 261 000 | -244 000 | 290 000 | 19 000 | -592 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 581 000 | 562 000 | 297 000 | 180 000 | 210 000 | 239 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 95 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 590 000 | 567 000 | 301 000 | 184 000 | 305 000 | 241 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 585 000 | 567 000 | 301 000 | 184 000 | 305 000 | 241 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 114 000 | 828 000 | 56 000 | 473 000 | 324 000 | -351 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 2 114 000 | 828 000 | 56 000 | 473 000 | 324 000 | -351 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 114 000 | 828 000 | 56 000 | 473 000 | 324 000 | -351 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 114 000 | 828 000 | 56 000 | 473 000 | 324 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 378 000 | 191 000 | 113 000 | 163 000 | 115 000 | 160 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 378 000 | 191 000 | 113 000 | 163 000 | 115 000 | 160 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 152 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 152 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 378 000 | 191 000 | 113 000 | 163 000 | 115 000 | 311 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 18 000 | 126 000 | 43 000 | 971 000 | 916 000 | 674 000 |
|
|
| Andre fordringer | 264 000 | 317 000 | 2 166 000 | 359 000 | 320 000 | 261 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 282 000 | 443 000 | 2 209 000 | 1 329 000 | 1 236 000 | 935 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 046 000 | 13 726 000 | 9 439 000 | 9 606 000 | 8 747 000 | 8 766 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 329 000 | 14 169 000 | 11 648 000 | 10 935 000 | 9 983 000 | 9 701 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 707 000 | 14 361 000 | 11 760 000 | 11 099 000 | 10 098 000 | 10 012 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 | 5 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 608 000 | 5 494 000 | 4 666 000 | 4 610 000 | 4 136 000 | 3 812 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 608 000 | 5 494 000 | 4 666 000 | 4 610 000 | 4 136 000 | 3 812 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 708 000 | 10 594 000 | 9 766 000 | 9 710 000 | 9 236 000 | 8 912 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 303 000 | 48 000 | 288 000 | 90 000 | 171 000 | 33 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 636 000 | 436 000 | 371 000 | 389 000 | 340 000 | 339 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 060 000 | 3 283 000 | 1 336 000 | 910 000 | 351 000 | 729 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 999 000 | 3 767 000 | 1 995 000 | 1 389 000 | 862 000 | 1 101 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 999 000 | 3 767 000 | 1 995 000 | 1 389 000 | 862 000 | 1 101 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 707 000 | 14 361 000 | 11 760 000 | 11 099 000 | 10 098 000 | 10 012 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,1% | 6,3% | 0,5% | 4,5% | 3,2% | |||
| Resultat av driften i % | 10,5% | 2,5% | -2,5% | 3,2% | 0,3% | -9,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,7% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,5% | 7,8% | 0,6% | 5,3% | 4,7% | -5,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,1% | 8,1% | 0,6% | 5,0% | 3,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,1% | 8,1% | 0,6% | 5,0% | 3,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 | 3,8 | 5,8 | 7,9 | 11,6 | 8,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 3,8 | 5,8 | 7,9 | 11,6 | 8,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,0 | 3,6 | 4,7 | 6,9 | 10,1 | 8,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,9% | 73,8% | 83,0% | 87,5% | 91,5% | 89,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 87,1% | 99,5% | 101,9% | 108,7% | 135,0% | 146,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,1% | 26,2% | 17,0% | 12,5% | 8,5% | 11,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
