Tura Scandinavia AB NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 112 024 000 | 155 915 000 | 179 280 000 | 161 779 000 | 683 302 000 | 618 986 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 77 000 | 2 732 000 | 2 278 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 112 024 000 | 155 915 000 | 179 280 000 | 161 857 000 | 686 035 000 | 621 265 000 |
|
|
| Varekostnad | 87 190 000 | 124 937 000 | 141 105 000 | 125 982 000 | 548 562 000 | 499 258 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 167 000 | 8 342 000 | 6 090 000 | 6 347 000 | 51 980 000 | 48 336 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 134 000 | 69 000 | 63 000 | 74 000 | 5 548 000 | 4 378 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 115 000 | 17 996 000 | 17 755 000 | 15 640 000 | 36 943 000 | 35 555 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 111 606 000 | 151 344 000 | 165 013 000 | 148 043 000 | 643 036 000 | 587 530 000 |
|
|
| Driftsresultat | 418 000 | 4 571 000 | 14 267 000 | 13 814 000 | 42 999 000 | 33 735 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 259 000 | 229 000 | 96 000 | 14 000 | 264 000 | 243 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 259 000 | 229 000 | 96 000 | 14 000 | 264 000 | 243 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 029 000 | 1 179 000 | 707 000 | 378 000 | 1 621 000 | 1 363 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 029 000 | 1 179 000 | 707 000 | 378 000 | 1 621 000 | 1 363 000 |
|
|
| Netto finans | -770 000 | -950 000 | -611 000 | -364 000 | -1 357 000 | -1 120 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -352 000 | 3 620 000 | 13 656 000 | 13 450 000 | 41 642 000 | 32 616 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 440 000 | 799 000 | 3 006 000 | 2 959 000 | 17 131 000 | 13 880 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -791 000 | 2 822 000 | 10 651 000 | 10 490 000 | 24 511 000 | 18 736 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -791 000 | 2 822 000 | 10 651 000 | 10 490 000 | 24 511 000 | 18 736 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -791 000 | 2 822 000 | 10 651 000 | 10 490 000 | 10 442 105 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 127 000 | 162 000 | 173 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 127 000 | 162 000 | 173 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 842 000 | 443 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 213 000 | 276 000 | 21 006 000 | 17 119 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 842 000 | 443 000 | 213 000 | 276 000 | 21 006 000 | 17 119 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 202 000 | 221 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 366 000 | 448 000 | 448 000 | 448 000 | 657 000 | 630 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 366 000 | 448 000 | 448 000 | 448 000 | 860 000 | 852 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 207 000 | 1 018 000 | 822 000 | 896 000 | 21 866 000 | 17 971 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 158 285 000 | 185 969 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 158 285 000 | 185 969 000 |
|
|
| Kundefordringer | 21 447 000 | 39 154 000 | 55 980 000 | 52 681 000 | 204 508 000 | 110 836 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 853 000 | 1 061 000 | 2 229 000 | 1 143 000 | 6 395 000 | 13 929 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 3 000 | 7 000 | 0 | 0 | 16 493 000 | 4 471 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 23 302 000 | 40 222 000 | 58 210 000 | 53 824 000 | 227 397 000 | 129 237 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 399 000 | 9 561 000 | 3 692 000 | 1 982 000 | 43 842 000 | 8 138 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 701 000 | 49 784 000 | 61 901 000 | 55 806 000 | 429 524 000 | 323 344 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 24 908 000 | 50 801 000 | 62 724 000 | 56 702 000 | 451 391 000 | 341 316 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 113 000 | 4 652 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 113 000 | 4 652 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 000 | 37 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 2 303 000 | 18 364 000 | 14 653 000 | 10 066 000 | 185 941 000 | 146 881 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 303 000 | 18 364 000 | 14 653 000 | 10 066 000 | 185 982 000 | 146 918 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 303 000 | 18 364 000 | 14 653 000 | 10 066 000 | 191 095 000 | 151 571 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 666 000 | 15 423 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 666 000 | 15 423 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 126 793 000 | 72 735 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 721 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 387 000 | 15 423 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 138 514 000 | 72 735 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 402 000 | 552 000 | 3 042 000 | 501 000 | 47 498 000 | 60 479 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 312 000 | 764 000 | 2 995 000 | 2 943 000 | 5 929 000 | 2 543 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 423 000 | 6 652 000 | 8 726 000 | 8 687 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 10 000 | 0 | 505 000 | 1 825 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 16 469 000 | 24 470 000 | 33 298 000 | 34 505 000 | 42 180 000 | 36 736 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 22 606 000 | 32 438 000 | 48 071 000 | 46 636 000 | 222 906 000 | 174 321 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 606 000 | 32 438 000 | 48 071 000 | 46 636 000 | 260 293 000 | 189 744 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 24 908 000 | 50 801 000 | 62 724 000 | 56 702 000 | 451 391 000 | 341 316 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,8% | 8,5% | 24,1% | 5,4% | 10,9% | |||
| Resultat av driften i % | 0,4% | 2,9% | 8,0% | 8,5% | 6,3% | 5,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 2,7 | 3,0 | 0,6 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 22,2% | 19,9% | 21,3% | 22,1% | 19,7% | 19,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,6% | 3,1% | 8,0% | 8,5% | 6,3% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,4% | 21,9% | 110,5% | 13,4% | 24,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,7% | 17,1% | 86,2% | 10,4% | 14,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,7 | 18,7 | 29,4 | 25,5 | 13,2 | 12,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | 1,9 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,5 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 2,7 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 226,2 | 113,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,2% | 36,1% | 23,4% | 17,8% | 42,3% | 44,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,1% | 11,8% | 8,2% | 6,2% | 27,9% | 24,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 7,0% | 12,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 130,5% | 80,1% | ||||||
| Gjeldsgrad | 9,8 | 1,8 | 3,3 | 4,6 | 1,4 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 90,8% | 63,9% | 76,6% | 82,2% | 49,4% | 51,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 8,3% | 4,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
