Tunkvartalet 1 Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 14 423 000 | 12 706 000 | 8 801 000 | 3 619 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 14 423 000 | 12 706 000 | 8 801 000 | 3 619 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 365 000 | 240 000 | 342 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 24 000 | 7 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 848 000 | 4 325 000 | 3 222 000 | 1 634 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 237 000 | 4 572 000 | 3 567 000 | 1 634 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | 9 186 000 | 8 134 000 | 5 234 000 | 1 985 000 | -4 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 64 000 | 69 000 | 24 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 64 000 | 69 000 | 24 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 609 000 | 8 275 000 | 4 552 000 | 1 660 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 609 000 | 8 275 000 | 4 552 000 | 1 660 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -9 545 000 | -8 206 000 | -4 528 000 | -1 658 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -359 000 | -72 000 | 706 000 | 327 000 | -2 000 | 2 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -359 000 | -72 000 | 706 000 | 327 000 | -2 000 | 2 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -359 000 | -72 000 | 706 000 | 327 000 | -2 000 | 2 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -359 000 | -72 000 | 706 000 | 327 000 | -2 000 | 2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 445 344 000 | 445 344 000 | 445 344 000 | 445 140 000 | 60 900 000 | 60 900 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 261 000 | 24 000 | 31 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 445 605 000 | 445 368 000 | 445 375 000 | 445 140 000 | 60 900 000 | 60 900 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 445 605 000 | 445 368 000 | 445 375 000 | 445 140 000 | 60 900 000 | 60 900 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 304 000 | 140 000 | 116 000 | 54 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 213 000 | 86 000 | 101 000 | 299 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 516 000 | 226 000 | 217 000 | 353 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 724 000 | 1 943 000 | 758 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 724 000 | 1 943 000 | 758 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 478 000 | 2 306 000 | 2 021 000 | 1 239 000 | 513 000 | 527 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 718 000 | 4 475 000 | 2 995 000 | 1 618 000 | 531 000 | 527 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 448 323 000 | 449 843 000 | 448 370 000 | 446 758 000 | 61 431 000 | 61 427 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 525 000 | 525 000 | 525 000 | 525 000 | 0 | 525 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 525 000 | 525 000 | 525 000 | 525 000 | 525 000 | 525 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 602 000 | 962 000 | 1 033 000 | 327 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 602 000 | 962 000 | 1 033 000 | 327 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 127 000 | 1 487 000 | 1 558 000 | 852 000 | 525 000 | 527 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 445 140 000 | 445 140 000 | 445 140 000 | 445 140 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 445 140 000 | 445 140 000 | 445 140 000 | 445 140 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 176 460 000 | 179 790 000 | 190 570 000 | 195 720 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 105 000 | 1 016 000 | 314 000 | 94 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 900 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 951 000 | 2 201 000 | 1 358 000 | 672 000 | 60 906 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 056 000 | 3 217 000 | 1 672 000 | 766 000 | 60 906 000 | 60 900 000 |
|
|
| Sum gjeld | 447 196 000 | 448 357 000 | 446 812 000 | 445 906 000 | 60 906 000 | 60 900 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 448 323 000 | 449 843 000 | 448 370 000 | 446 758 000 | 61 431 000 | 61 427 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,1% | 1,8% | 1,2% | 0,8% | 0,0% | |||
| Resultat av driften i % | 63,7% | 64,0% | 59,5% | 54,8% | -22,2% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 64,1% | 64,6% | 59,7% | 54,9% | -11,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -27,5% | -4,7% | 58,6% | 47,5% | -0,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -27,5% | -4,7% | 58,6% | 47,5% | -0,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 39,5 | 52,9 | 25,7 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,8 | 2,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,8 | 2,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,7 | 1,2 | 1,6 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,9% | 0,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,8% | 11,7% | 17,7% | 23,5% | 2916,7% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 116,0% | 115,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 396,8 | 301,5 | 286,8 | 523,4 | 116,0 | 115,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,7% | 0,4% | 0,2% | 99,1% | 99,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 99,3% | 99,0% | 99,3% | 99,6% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
