Tunåsen Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 818 000 | 941 000 | 993 000 | 1 041 000 | 942 000 | 894 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 750 000 | 5 539 000 | 4 505 000 | 6 199 000 | 4 842 000 | 4 599 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 569 000 | 6 481 000 | 5 498 000 | 7 239 000 | 5 783 000 | 5 492 000 |
|
|
| Varekostnad | 131 000 | 148 000 | 118 000 | 109 000 | 97 000 | 101 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 005 000 | 5 645 000 | 4 629 000 | 4 610 000 | 4 474 000 | 4 441 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 91 000 | 84 000 | 76 000 | 39 000 | 44 000 | 47 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 653 000 | 666 000 | 636 000 | 627 000 | 584 000 | 618 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 880 000 | 6 543 000 | 5 459 000 | 5 385 000 | 5 199 000 | 5 207 000 |
|
|
| Driftsresultat | -311 000 | -62 000 | 39 000 | 1 854 000 | 584 000 | 285 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 165 000 | 122 000 | 33 000 | 0 | 4 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 165 000 | 122 000 | 33 000 | 0 | 4 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 29 000 | 20 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 29 000 | 20 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 136 000 | 102 000 | 32 000 | 0 | 4 000 | 9 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -175 000 | 40 000 | 71 000 | 1 854 000 | 588 000 | 294 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 9 000 | 12 000 | 361 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -175 000 | 30 000 | 60 000 | 1 493 000 | 588 000 | 294 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -175 000 | 30 000 | 60 000 | 1 493 000 | 588 000 | 294 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -175 000 | 30 000 | 60 000 | 1 493 000 | 588 000 | 294 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 229 000 | 274 000 | 342 000 | 25 000 | 37 000 | 81 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 229 000 | 274 000 | 342 000 | 25 000 | 37 000 | 81 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 229 000 | 274 000 | 342 000 | 25 000 | 37 000 | 81 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 20 000 | 12 000 | 56 000 | 39 000 | 36 000 | 34 000 |
|
|
| Andre fordringer | 176 000 | 244 000 | 240 000 | 135 000 | 45 000 | 98 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 196 000 | 256 000 | 296 000 | 174 000 | 82 000 | 132 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 396 000 | 3 501 000 | 3 132 000 | 3 489 000 | 1 456 000 | 1 417 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 592 000 | 3 756 000 | 3 428 000 | 3 663 000 | 1 537 000 | 1 550 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 821 000 | 4 030 000 | 3 769 000 | 3 688 000 | 1 575 000 | 1 631 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 156 000 | 2 331 000 | 2 301 000 | 2 241 000 | 748 000 | 160 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 156 000 | 2 331 000 | 2 301 000 | 2 241 000 | 748 000 | 160 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 206 000 | 2 381 000 | 2 351 000 | 2 291 000 | 798 000 | 210 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 72 000 | 71 000 | 67 000 | 51 000 | 57 000 | 187 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 9 000 | 12 000 | 361 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 298 000 | 385 000 | 263 000 | 242 000 | 145 000 | 243 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 245 000 | 1 184 000 | 1 077 000 | 743 000 | 575 000 | 991 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 615 000 | 1 649 000 | 1 419 000 | 1 397 000 | 777 000 | 1 421 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 615 000 | 1 649 000 | 1 419 000 | 1 397 000 | 777 000 | 1 421 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 821 000 | 4 030 000 | 3 769 000 | 3 688 000 | 1 575 000 | 1 631 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,7% | 1,5% | 1,9% | 70,5% | 36,7% | |||
| Resultat av driften i % | -4,7% | -1,0% | 0,7% | 25,6% | 10,1% | 5,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,7 | 1,5 | 2,8 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,0% | 84,3% | 88,1% | 89,5% | 89,7% | 88,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,2% | 0,9% | 1,3% | 25,6% | 10,2% | 5,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,6% | 1,7% | 3,1% | 120,0% | 116,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,6% | 1,3% | 2,6% | 96,7% | 116,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,6 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,6 | 2,0 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,6 | 2,0 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,1 | 2,1 | 2,2 | 2,5 | 1,9 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,7% | 59,1% | 62,4% | 62,1% | 50,7% | 12,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,6% | 36,7% | 42,8% | 31,6% | 13,8% | 3,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 1,0 | 6,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,3% | 40,9% | 37,6% | 37,9% | 49,3% | 87,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 354 000 | 445 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
