Tubinor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 410 086 000 | 456 532 000 | 549 283 000 | 563 647 000 | 403 382 000 | 358 722 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 749 000 | 7 162 000 | 8 611 000 | 9 866 000 | 7 108 000 | 6 935 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 414 836 000 | 463 694 000 | 557 894 000 | 573 513 000 | 410 490 000 | 365 657 000 |
|
|
| Varekostnad | 309 500 000 | 347 079 000 | 426 980 000 | 425 978 000 | 306 041 000 | 275 681 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 45 753 000 | 48 140 000 | 50 548 000 | 53 601 000 | 44 809 000 | 42 377 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 009 000 | 2 714 000 | 1 729 000 | 1 087 000 | 1 388 000 | 1 547 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 49 660 000 | 50 590 000 | 53 655 000 | 43 676 000 | 41 248 000 | 37 697 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 407 922 000 | 448 523 000 | 532 912 000 | 524 342 000 | 393 486 000 | 357 302 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 914 000 | 15 171 000 | 24 982 000 | 49 171 000 | 17 004 000 | 8 355 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 79 000 | 89 000 | 30 000 | 4 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 691 000 | 1 741 000 | 179 000 | 163 000 | 2 657 000 | 281 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 770 000 | 1 830 000 | 209 000 | 167 000 | 2 666 000 | 287 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 458 000 | 533 000 | 1 373 000 | 2 501 000 | 0 | 2 530 000 |
|
|
| Netto finans | 312 000 | 1 297 000 | -1 164 000 | -2 334 000 | 2 666 000 | -2 243 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 226 000 | 16 468 000 | 23 818 000 | 46 837 000 | 19 670 000 | 6 112 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 810 000 | 3 660 000 | 4 771 000 | 9 759 000 | 4 234 000 | 1 677 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 416 000 | 12 808 000 | 19 047 000 | 37 077 000 | 15 435 000 | 4 435 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 416 000 | 12 808 000 | 19 047 000 | 37 077 000 | 15 435 000 | 4 435 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 5 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 416 000 | 12 808 000 | 14 047 000 | 33 077 000 | 11 435 000 | 2 435 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 256 000 | 9 620 000 | 8 755 000 | 8 503 000 | 8 309 000 | 7 807 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 9 504 000 | 10 252 000 | 8 528 000 | 1 064 000 | 1 966 000 | 1 920 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 395 000 | 1 114 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 18 760 000 | 19 872 000 | 17 678 000 | 10 681 000 | 10 275 000 | 9 727 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 331 000 | 326 000 | 304 000 | 314 000 | 336 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 331 000 | 326 000 | 304 000 | 314 000 | 336 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 19 091 000 | 20 198 000 | 17 982 000 | 10 995 000 | 10 611 000 | 9 727 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 101 119 000 | 91 171 000 | 94 935 000 | 114 408 000 | 61 626 000 | 55 612 000 |
|
|
| Sum varelager | 101 119 000 | 91 171 000 | 94 935 000 | 114 408 000 | 61 626 000 | 55 612 000 |
|
|
| Kundefordringer | 53 371 000 | 53 136 000 | 52 241 000 | 73 779 000 | 54 581 000 | 42 313 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 935 000 | 4 564 000 | 2 603 000 | 3 470 000 | 10 360 000 | 5 493 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 70 306 000 | 57 700 000 | 54 844 000 | 77 249 000 | 64 942 000 | 47 807 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 996 000 | 959 000 | 914 000 | 950 000 | 1 015 000 | 966 000 |
|
|
| Sum investeringer | 996 000 | 959 000 | 914 000 | 950 000 | 1 015 000 | 966 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 413 000 | 28 984 000 | 17 552 000 | 3 275 000 | 3 465 000 | 1 677 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 186 834 000 | 178 815 000 | 168 245 000 | 195 883 000 | 131 048 000 | 106 062 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 205 926 000 | 199 013 000 | 186 228 000 | 206 878 000 | 141 659 000 | 115 788 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 21 000 000 | 21 000 000 | 20 997 000 | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 930 000 | 2 930 000 | 2 930 000 | 6 327 000 | 6 327 000 | 6 327 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 23 930 000 | 23 930 000 | 23 927 000 | 27 327 000 | 27 327 000 | 27 327 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 121 772 000 | 114 370 000 | 94 235 000 | 79 388 000 | 50 539 000 | 35 379 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 121 772 000 | 114 370 000 | 94 235 000 | 79 388 000 | 50 539 000 | 35 379 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 145 702 000 | 138 300 000 | 118 162 000 | 106 715 000 | 77 867 000 | 62 706 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 5 854 000 | 5 396 000 | 4 502 000 | 3 945 000 | 4 132 000 | 3 618 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 7 708 000 | 7 680 000 | 6 505 000 | 5 348 000 | 3 481 000 | 2 569 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 13 562 000 | 13 076 000 | 11 006 000 | 9 293 000 | 7 613 000 | 6 186 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 2 609 000 | 3 591 000 | 2 282 000 | 19 858 000 | 9 018 000 | 11 800 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 040 000 | 1 023 000 | 6 493 000 | 5 813 000 | 5 192 000 | 5 264 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 602 000 | 14 099 000 | 17 499 000 | 15 106 000 | 12 805 000 | 11 450 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 609 000 | 3 591 000 | 2 282 000 | 19 858 000 | 9 018 000 | 11 800 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 22 807 000 | 22 854 000 | 21 372 000 | 30 396 000 | 18 354 000 | 12 818 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 10 000 | 1 485 000 | 5 651 000 | 942 000 | 396 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 5 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 206 000 | 20 159 000 | 20 427 000 | 25 152 000 | 18 672 000 | 14 618 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 45 622 000 | 46 614 000 | 50 566 000 | 85 057 000 | 50 986 000 | 41 632 000 |
|
|
| Sum gjeld | 60 224 000 | 60 713 000 | 68 065 000 | 100 163 000 | 63 791 000 | 53 082 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 205 926 000 | 199 013 000 | 186 228 000 | 206 878 000 | 141 659 000 | 115 788 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,8% | 8,8% | 12,8% | 28,3% | 15,3% | |||
| Resultat av driften i % | 1,7% | 3,3% | 4,5% | 8,6% | 4,1% | 2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,4 | 2,8 | 3,3 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 24,5% | 24,0% | 22,3% | 24,4% | 24,1% | 23,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,9% | 3,7% | 4,5% | 8,6% | 4,8% | 2,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,1% | 12,8% | 21,2% | 50,7% | 28,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,8% | 10,0% | 16,9% | 40,2% | 22,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,1 | 9,6 | 11,0 | 10,7 | 9,2 | 8,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 3,8 | 3,3 | 2,3 | 2,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,9 | 1,4 | 1,0 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,6 | 0,3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,1 | 3,8 | 4,5 | 3,7 | 5,0 | 5,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 111,8 | 96,5 | 88,3 | 74,4 | 69,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,8% | 69,5% | 63,5% | 51,6% | 55,0% | 54,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 35,1% | 29,8% | 21,2% | 18,6% | 19,0% | 17,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 4,3% | 3,9% | 6,6% | 5,0% | 4,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 139,7% | 145,0% | 124,0% | 96,9% | 129,9% | 115,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,2% | 23,4% | 27,2% | 41,1% | 36,0% | 36,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,1% | 7,1% | 9,4% | 7,3% | 9,0% | 9,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 4 588 000 | 0 | 3 236 000 | 3 315 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
